Psychické problémy v rodine

kakawah
10. sep 2023

Ahojte, v rodine máme mladu kocku, má psychické problémy, a nechce ísť k psychiatrovi. Rodičia z nej už majú dosť. Neviem presne ako to tam riesia, my zijeme v zahraničí oni v Bratislave. Poznate fakt dobreho psychiatra v Bratislave a okolí, ktorý má naozaj super prístup k pacientom? A vôbec ako dostať dospelu ženu k psychiatrovi, keď ona sama nechce. Vraj jej nikto nedokaze pomôcť. Smutne, no.

colsami
10. sep 2023

Kym nebude chciet, nedostanes. Ak je to dospela zena, ani rodicia nemaju velmi paku.
Jedina moznost je, ak uz bude v takom stave ze ohrozuje seba alebo okolie, mozu zavolat zachranku, ti pridu aj s policajtmi a hospitalizuju ju.

michaelamikulova
10. sep 2023

A aké psych problémy, ohľadne čoho?

kakawah
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kakawah
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
colsami
10. sep 2023

@kakawah aj keby existovali mobilni psychiatri, nic ti to nepomoze, kym ona sama nebude chciet.

lucia851
10. sep 2023

@kakawah musí sama ona chcieť ja tiež sa liečim na depresie a uzkosti a išla som sama od seba k psychiatricke a liečim sa už 10 rokov

michaelamikulova
10. sep 2023

@kakawah musí sama chcet. Tiež som sa rozhodla ísť k psychiatrovi a sama som chcela, bolo veľa ľudí z rodiny co ma odhovaralo ale nedala som sa a išla som. Musí sama zvážiť ci jej psychicky stav je alebo nieje v poriadku a ci s tým chce žiť naďalej. Je to ťažké.