Psychiater a antidepresíva

31. dec 2023

Dobrý deň, je zvykom, že pri prvej návšteve psychiatra sa vždy predpisu lieky - antidepresiva? Existuje možnosť, že AD nebudú potrebné a odporuci sa praca so psychologom.
Totiž kamarátka ma straší, že každý psychiater predpisuje lieky ako o dušu.
Ďakujem za skúsenosti

lenicka999
31. dec 2023

Môžeš sa vždy priamo popýtať alebo neskôr v kľude doma informovať o negatívnych účinkoch liekov a následne ich odmietnuť. Doktor navrhuje liečbu a ty ju máš právo odmietnuť.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
harrisson
31. dec 2023

Nemusí to byť tak. Záleží aký máš problem

zajaciq
31. dec 2023

Objednaj sa ku klinickemu psychologovi / psychoterapeutovi namiesto psychiatra a nebudes riesit tuto dilemu

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
31. dec 2023

Mne predpísal každý psychiater hneď lieky

gabika8855
31. dec 2023

Nie nepredpisuje hneď každy...podla toho ako zhodnoti tvoj stav ci potrebujes lieky alebo nie

petronelag
31. dec 2023

Psychiater predpíše lieky ak by to podľa neho pomohlo, ale nie všetkým antidepresíva,
každý má trochu iný stav.

patricia_b
31. dec 2023

Ja napríklad chodím k psychiatrovi 5 rokov a antidepresíva mi predpísal dva krát, aj to len krátkodobo, rovnako pri prvom vyšetrení mi nepredpísal hneď lieky poslal ma na kadejaké vyšetrenia a na základe toho určil čo mi prospeje a bola medzi nimi aj psychoterapia, ktorá je lepšia ako samotné lieky

autor
31. dec 2023

@patricia_b ďakujem za skúsenosť. Toto ma aj zaujímalo. Prosím kam chodíš k psychiatrovi ? Som tiež z BA.