Prvé príznaky po nakazení Covidom-19

salome123
5. jan 2021

Ahojte, po koľkých dňoch od nakazenia sa vám prejavili prvé príznaky? Aké príznaky to boli? Ďakujem

elenajezova
5. jan 2021

Ťažko povedať, po koľkých dňoch. Lebo neviem, kedy a kde soml ten vírus stretla. Ale z večera do rána som zrazu stratila čuch. A PCR test bol následne samozrejme pozitívny.

andrad
5. jan 2021

@salome123 Ja tiež neviem, kedy presne som sa nakazila, s pozitívnym som bola v dennom kontakte, a asi 7dni čo sa nakazil on, som pociťovala bolesť hlavy, kĺbov, krížov a slabosť oči. Dva dni po týchto príznakoch som mala pozitívny PCR. Tri dni po teste strata cuchu a chuti. To boli všetky moje príznaky.

katrin69
5. jan 2021

Manžel mal covid v práci. Kolegyňa mala štvrtok, piatok horúčky. Ešte potiahla pondelok a utorok, lebo vedúca chcela, aby potiahla celý týždeň... Manžel sa ozval, že má horúčky, nech ju pošle na testy. Akurát v utorok doniesla chlebíčky, lebo oslavovala 30-tku. Keďže bola pozitívna, hneď išla domov. Ďalšia kolegyňa s vedúcou jedli chlebíčky, ktoré pripravila a za týždeň mali obe zvýšenú teplotu. Jedna mala 38 a druhá 37, ale po pár dňoch jej to vyskočilo vyššie. Obe pozitívne. Manžel, ktorý nejedol z chlebíčkov, mu nič nebolo a bol aj negatívny...
Maminin kolega hneď ako mal teploty, zostal doma a oznámil v práci, že je pozitívny. Ona pracovala hneď vedľa neho, ale nedostala to...
Myslím, že tí, čo sú príznakoví, tak roznášajú to hneď až po tom, ako začnú mať príznaky a do týždňa by sa to malo prejaviť... Keď nie, ste negatívny... Horšie je to pri tých nepríznakových...

3petka
5. jan 2021

@salome123 od kontaktu s pozitívnym to bolo 5-6 dni. Začalo to tecenim z nosa ale len občasným a mala som pocit strašne suchej sliznice nosa, potom hrdlo, kašeľ tiež len občas a len take mierne nutkanie. Bola som na teste antigen ešte negatívna o tri dni už pozitívna ale už som cítila tlak na plucach.

mogaa
5. jan 2021

Príznaky bývajú najskôr 4--5 od nakazenia, ale môžu sa objaviť aj neskôr....a človek môže byť infekčný od 2dňa kedy ešte ani nevie že je nakazený a infekčný prestáva byť ak je posledné 3dni bez príznakov, ale minimálne po dobu 10dní.....Je to stále nový vírus o ktorom sa veľa nevie napr.prečo je veľa ľudí ktorí nenakazia nikoho a niektorí sú zase superprenášači ktorí napriek tomu že sú bezpríznakoví dokážu nakaziť naozaj veľa ľudí ako ostatní.....

vladika11
5. jan 2021

Manžel sa stretol v práci samozrejme nevedel o tom, v pondelok pred vianocami. štvrtok začal kašľať, mal zvýšenú teplotu tri dni, svaly ho boleli a kasel ma hrozný stále.. v pondelok po vianociach to začalo u mňa, len ja som mala svalovú horúčku mierny kašeľ a na štvrtý deň čuch som stratila, ktorý nemám stále. Včera sme boli na testoch ja som pozitívna ale manžel už nie.

ovaaa
5. jan 2021

Neviem kde som sa nakazila. 2 dní som mala bolesť hlavy ako migréna. Na tretí zimnica a teplota do 38.5 tak 3 dní, potom upchatý nos občasný kašeľ a strata chuti a čuchu. Momentálne to je 14 deň okrem teploty a zimnice stav pretrváva.

beronsche
5. jan 2021

Cca 4 dni po tom, ako sa priznaky objavili u muza.. zacalo to pocitom unavy, potom bolest noh, hlavy a chrbta v krizovej oblasti. Trvala bola len bolest noh, cca 3 dni v kuse, dost neprijemne.. nasledovala strata cuchu.. bez teplot..

renirv
5. jan 2021

Ja sice neviem kolko dni to bolo po nakazeni no priznaky som mala bolest hlavy a pocit nadchy neskor prisla strata cuchu a chuti ale netrvalo to nejako extra dlho

bagre
5. jan 2021

@salome123 prvý príznak teplota v nedeľu večer, kde sa manžel nakazil nevieme (robota, autobus?)

musula
5. jan 2021

Ja som mala na 6 deň

mikayla0208
5. jan 2021

Na piaty deň...prvy priznak zimnica

angelinja
10. jan 2021

baby ja som dnes 15 den uz sa mi nesce ani pisat na desiaty zrazu zapal spojiviek, pretym kalsika preve dni tepltoy, unava neskutocna , strasna bolest chrbta hornej casti chrbita aj spredu potom hrudnik...to mi preslo po ATB..no teraz uz 4 den bez atb a bolest chrbta v horenej casti sa vratila..mate niekto toto prosim vas?bolest chrbta v horenej casti?uplne hornej od hora uroven prs ale vzadu...uz mi to preslo a teaz zas..ja kasel nemam , iba sporadicky som si rano vacsinou odkaslala tak ze som si dvakrat alebo trikart msuela aby sami to vykaslalo...ale prosi vas ten chrbat ma znepokojuje uz citam o suchom zapale pluc a enivem co...

radicova12345
8. feb 2021

Ahojte baby. Potrebujem. Radu. Bola som na testoch. No. Žiaľ som. Pozitívna. Mam bolesti hlavy a plus. Nadka. Nič iné. Neviete mi poradiť. Kedy mi to skončí. Ta bolesť hlavy. Rozmýšľam nad tým. Ze si dám už asi tabletku od bolesti. Ďakujem. Za každú radu.

laila22
8. feb 2021

@radicova12345
U každého je to individuálne.. mne moje prvé príznaky začali 20.1. a odvtedy sa to nabalovalo v teplotách 39.. Nešli striasť, telo prestalo prijímať stravu, tekutiny, nemala som chuť. Momentálne ležím v nemocnici. Už sa to zlepšuje, ale bolo to veľmi zle.. dnes som tu 11den..