Prvé kontaktné šošovky

kvetinka1797
19. nov 2022

Ahojte, verim ze mi tu niekto bude vediet poradit 😊 pred mesiacom som dostala od ocnej lekarky prve skusobne sosovky, ze mam vyskusat ako sa mi to bude pacit, ked od mala nosim okuliare (uz asi 15 rokov) .. som velmi spokojna so sosovkami, tak chcem dalsie a rozhodla som sa ich objednat z internetu, lebo je to cenovo priatelnejsie.. lenze sa tam po dioptriach da vybrat aj ZAKRIVENIE a PRIEMER a ja vobec neviem ake hodnoty mam na tychto skusobnych 🙈 nieje to uvedene v lekarskej sprave, krabicku od sosoviek som nedostala kedze mi ich nasadila sestricka v ordinacii... automaticky mi tam naskocila hodnota zakrivenia 8,6 a priemer 14,2 ale da sa to upravit tak potrebujem radu ci mam tie hodnoty nechat tak ako tam su a objednat ich, alebo radsej zavolat v pondelok ocnej? 😂 ako si objednavate vy? mate ine hodnity zakrivenia a priemeru?

kkatka22
19. nov 2022

Ja som si všimla pri objednávaní, že zakrivenie a priemer sa mení aj podľa značky, takže ak v papieroch máš iné údaje tak môže sa stať, že ti tá konkrétna značka nesadne. Aspoň ja si to myslím lebo ja mam 8,6 a 14,5 aj v papieroch aj na krabičke od šošoviek takže nejaký význam to má

petamich
19. nov 2022

urcite zavolaj ocnej pre istotu 🙂 ja napr. pouzivam sosovky, ktore maju zakrivenie 8.6 a priemer 14, hlavne zakrivenie moze byt problem, ze ti ta sosovka nesadne

kkatka22
19. nov 2022

A ak máš aj astigmatizmus treba zadať aj cylinder a os šošoviek

petronellla87
20. nov 2022

@kvetinka1797 zavolaj radsej ocnej, ja teda uz roky objednavam rovnake, raz som chcela skusit ine bol tam vacsi priemer a ledva sa mi zmestili do oka😆

seahorse27
20. nov 2022

Ja mam zakrivenie 8,7 a priemer 14,5. Zavolala by som ocnej.

kvetinka1797
autor
20. nov 2022

dakujem, tak ja teda rano zavolam ocnej 🙂