Prvá zubná protéza

monika231076
25. feb 2021

Ahojte je možné po vythnuti zubov nasadiť obe Dolné protézu po zákroku??

oli18
25. feb 2021

A to by si chcela nasadit na otvorene rany po vytrhnuti zubov? Jasne, ze sa to nerobi. Ved je to logicke, ci? Najskor o 2-3 mesiace, ked sa dasno zahoji.

monika231076
autor
25. feb 2021

@oli18 no to ma čaká zajtra hneď po vythnuti zubov teraz mám obavy čo mám urobit

oli18
25. feb 2021

Dnes si tuto temu uz raz riesila o 17,00 hod. Tam ti baby poradili to , co ja. Takze kludne chod zajtra dat trhat zuby. Dostanes injekciu a nic nebudes citit. Ked sa ti dasna zahoja, pojdes na otlacok dasien a az na zaklade toho ti vyrobia protezu. Takze ziaden strach, zajtra ti ziadnu protezu nedaju.

monika231076
autor
25. feb 2021

@oli18 ja už som na otlackov bola 2x a moja zubárka my jasne povedala že mám už urobenú protézu že mi ju hneď po zákroku nasadia

oli18
25. feb 2021

@monika231076 Tak to počujem prvýkrát. Ak ťa nasadenie protézy bude bolieť, tak to odmietni. Zajtra napíš, ako si dopadla. Držím palce 🙂

monika231076
autor
25. feb 2021

@oli18
Tak to aj ja som počula prvý krát ...ďakujem za info ozvem sa a dám Inf zajtra ešte raz ďakujem😆😆

lenilkovo
25. feb 2021

Ahoj niekedy sa robi tzv. imediatna nahrada este pred vytrhnutim zubov (zuby co sa maju trhat sa na modeli obrusia) a nasadzuje sa okamzite po trhani, neskor by ju uz totiz nebolo mozne nasadit kvoli vzniknutemu opuchu. Tato proteza posobi jednak ako obvaz a takisto sa pod nou lepsie hoji a tvaruje kost. Jej nevyhodou je, ze po niekolkych mesiacoch nemusi uplne presne sediet, vzhladom na zmeny, ktore prebiehaju v kosti pocas hojenia. Ale aj vtedy je ju mozne upravit, vsetko ale zavisi od konkretnej situacie v ustach a tvaru kosti, niekedy je jednoduchsie vyrobit novu protezu. Zbytocne sa nestresuj, budes mat pichnutu anesteziu, takze by zakrok nemal boliet. Hlavne pocuvaj pokyny ako sa starat o nahradu aj o seba, ktore ti povedia po zakroku. Riad sa tym, co ti lekarka povie.....ona narozdiel od nas ti do ust vidi.

monika231076
autor
25. feb 2021

@lenilkovo ďakujem pekne za info máš pravdu

oli18
10. mar 2021

@monika231076 ako si dopadla?