Prvá pomoc pri zaľahnutom uchu. Poradíte?

denisden
25. jún 2015

Dobrý večer potrebujem fakt účinnú radu. Predovšetkým keďže nechcem moc užívať lieky, rada by som bola za nejaký "babský" recept na zaluhnuté ucho. Som trochu chorá a dnes mi zaľahlo v uchu, zle naň počujem a zaujímalo by ma či na to existuje niečo ako prvá pomoc. Vopred ďakujem za odpoveď.

ikke
25. jún 2015

zavolat lekarovi, ucho preplachne a budes pocut aj to, co nechces 😀 na zalahnute ucho s velmi velkou pravdepodobnostou ziadne lieky nepotrebujes 😉

renee17
25. jún 2015

Skus peroxid ale z lekarni neviem presne kolko percentny daj do ucha odstrani spinu.

lulu0123
25. jún 2015

Mne raz pomohol kupel so solou do kupela, iba som ponorila usi pod vodu a cakala a zrazu zasumelo a ucho bolo volne.

natalym
25. jún 2015

Mne pomohli iba antibiotiká, vždy to bol zápal stredného ucha.

ruthike
25. jún 2015

Ahrej si olivovy olej v polievkovej lyzici- ale kvalitny a vatou si to vysaj, nech je to velmi teple, ale nie horuce, aby si si ucho neobarila. Daj si to tam na noc, ak zaberie tak si to urob este raz - pripad e aj cez den na hodku. Mne to vzdy zabera, rodinny recept na zalahnute a opuchnute ucho

adka2112
25. jún 2015

Nam usna kazala zapchat nos a jemne fuknut, malo by puknut v usiach.

kiki68
26. jún 2015

to fuknutie pri zapchanom nose je prav pomoc, potom tiez sa masiruje okolie ucha a sanka, hybe sa sankou, to clovek tak nejak sam automaticky. Ak to neprejde,tak k lekarovi.

zuhajo
16. júl 2022

Liecba kortikoidmi

katka086
16. júl 2022

liecit treba podla priciny: 1. bud je problem s eustachovou trubicou-byva casto kvoli nadche a ucho potom nevyrovna tlak-stacia nosne kvapky s obsadoh xylometazolinu ( Otrivin, Olynth...) 2. moze byt ucho zapchate usnym mazom, to si sama nepomozes, vyskusat preplachovat obycajnym peroxidom mozes-aj 3-4x denne kvapkat a mozno sa usny maz rozpusti....keby to bol zapal ci uz zvukovodu alebo stredneho ucha,tak mas bolesti. 3. moze byt pricina nahla strata sluchu-to staci,ze vypadne 20-30 dB a pocitovo to je ako zalahnutie-80% prejde same a inak sa to lieci kostizonovymi tabletkami alebo infuziami...