Pruh v slabine u dospelej ženy

miska2509
21. okt 2023

Ahojte prosim snad sa tu najde niekto kto mi bide vediet poradit alebo aspon povedat svoje skusenosti 😇
Vyzera to tak ze mam pruh v slabine (vyzera preto pretoze som bola u dvoch chorurgov jeden to potvrdil a druha dr ma trosku vystrasila ze to moze byt aj cysta )
mamhrcku v oblasti slabin aj ma to pobolieva pri dlhsej chodzi pri kychnuti kaslani ...
Ide o to ze mam trosku strach 😀 Chcela by som vediet toe ktore ste riesili pruh ze ci vam bol diagnostikovany len hmatom alebo ste boli na usg, mna usg caka dalsi tyzden a som nedockava stresujem tak sa zaujimam ze ako to chodi
ďakjjem pekne ❤️

petkaaj
21. okt 2023

Ahoj, mne bol zistený náhodne na USG, nič inšie mi nie je. Hmatom mi ho nevedeli nájsť dvaja chirurgovia, preto mi to odmietli operovať napriek tomu žeby som v budúcnosti chcela otehotnieť, čo môže spôsobiť ďalšie komplikácie. Na sone som musela tlačiť ako na stolicu aby Dr. pruh videl. Čo som si zisťovala ohľadom operácie, tak buď normálne do nemocnice alebo na jednodňovú chirurgiu sa chodí. 🙂

miska2509
autor
21. okt 2023

@petkaaj dakujem 🙂 ano ja uz mam aj termin na jednodnovej chirurgii len ma kusok vystrasila dr ze ro moze byt aj cysta
v utorok idem na usg tak budem snad pokojnejsia

petkaaj
21. okt 2023

@miska2509 Aj ťa poslali ku gynekológovi? lebo ak je možnosť že to je cysta, mal by ťa ten vyšetriť. Ak cítiš na tom mieste že ti niečo trčí (pravdepodobne črevo) treba si to zatláčať naspäť, aspoň tak mi to Dr. vravel.

miska2509
autor
21. okt 2023

@petkaaj praveze mam na gynde prehliadku bola som u neho presne s tym ze ma tam pobolieva ale z gyn stranky mam vsetko v poroadku 🙂

petkaaj
21. okt 2023

@miska2509 Ak ti gynekológ robil sono zospodu a povedal že je všetko v poriadku, tak by to nemala byť cysta, ale ozaj pruh.