Prudké pohyby a bolesť krížov

natalusik005
17. mar 2017

Ahojte mamicky 2 dni do zadu som urobila 2 prudke pohyby na stranu som si v stoji popukala chrbticu prudko robievam to casto pretoze ma boli a ked sa potocim prejde. 2 dni ma bolia svaly pri chrbtici ide mi to od polovice chrbtice az dole ku krizom. Mam problem chodit pretoze ma boli si niest vlastnu polovicu tela. Mate s tym niekto skusenosi zazil prezil? Mam obavy ze som si nieco poskodila. Dakujem pekny den Vam zelam

miroslavaza
17. mar 2017

@natalusik005 treba ísť na ortopédiu nech ťa pozrie lekár. My ti tu neporadíme.

0silvia0
17. mar 2017

@natalusik005 keď si poriešiš aktuálny problém, tak ak máš problémy s chrbticou, treba s tým niečo robiť, ideálne by bolo cvičiť sm-systém, určite sa ti polepší....

jumama
17. mar 2017

Ak ta pravidelne bolieva chrbat, asi mas v dosledku zleho postoja uz spazmy na chrbtovych svaloch - akoby take stvrdnute miesta. Je to preto, ze na niektorej strane chrbta namahane viac a na druhej menej, svaly sa potom vyvinu nerovnako - akoby na jednej strane posilujes a na druhej nie. Takze asi akutne naozaj lekar a poradi ti, ci staci nejaka naplast zahrievacia a kludovy rezim alebo aj nejake lieciva da, na uvolnenie tych svalov. A potom cvicenie, aspon par chrbtovych cvikov denne... Tiez si skus najst "Skola chrbta" - to je taky navod, ako vstavat z postele, dvihat veci a pod. aby si co najmenej namahla chrbat.

anabeth
17. mar 2017

mna sekáva v chrbte od strednej školy, pochodila som roznych lekárov, rtg, rehabilitácie, niekedy mám pokoj dva roky, niekedy ma sekne 2x do mesiaca... ked boli deti maličké a musela som fungovať, išla som na pohotovosť a pichli mi dorziflex na uvolnenie, pomáha aj voltarein. mne nikdy nepomohli tie rozne náplaste, cvičím jogu na chrbticu, mám za sebou ročný sm- system, športujem, nemám nadváhu, kríže furt v teple- a aj tak sa to vracia
... takže- pre pokoj duše, ked budeš mať čas- k obvodnému, on ťa vypíše na rtg a pošle so snímkom na ortopediu, on ti pravdepodobne nič nenajde, povie, že chrbticu držia pevné brušné svaly, že máš cvičiť a vypíše ťa na rehabilitáciu, čo je otrava a aj tak to nepomôže

anabeth
17. mar 2017

a akutne pomáha suché teplo- elektrický vankúš, lampa

zuzi0911
17. mar 2017

Ja som akurat na pn koli seknutiu,,a zistilo sa zapalenie panvovych klbou,,caka ma este viac vysetreni,,denne chodim na onjekcie a jem lieky od bokesti a na uvolnenie,,,same od seba to neprejde,,smer dr

natalusik005
autor
17. mar 2017

@zuzi0911
@anabeth
@anabeth
@jumama
Babulky dakujem Vam moc pekne. Natieram sa voltarenom a len lezim a som v teple. Pockam este dnes a ked to neprejde zajtra lekarovi. Este nikdy som to nemala. A neviem ake to je ked je niekto seknuty alebo prehladnute krize. Pripadam si ako lazar :D chodit neviem kaslat nemozem. Velmi si vazim za kazdu odpoved. Dakujem Vam

ivanka12311
17. mar 2017

Ahoj mám to iste viem ako ti je trpím už takto 2tyzdne :( este aj v noci ma zobudí tá ukrutna bolesť.. Smiem sa spýtať čo beres?Ja berem Aulin, Dorsiflex, Tramal

natalusik005
autor
17. mar 2017

@ivanka12311
Ahoj Ivanka. No ja to mam 2 dni. Zatial :/ neberim nic len natieram voltarenom. A dnes dam tomu posledny den a ked sa to nezlepsi vyhladam lekara. A bolia Ta svalstvo co je pri chrbtici?

floren
17. mar 2017

@natalusik005 ono to moze vyzarovat aj z druhej strany chrbta, takze odporucam natierat cely chrbat, nie len to, kde boli...odkedy chodim na masaze, tak s chrbtom mam ovela menej problemov a popravde aj odkedy som trochu pribrala

evittam
17. mar 2017

@natalusik005 Flector prasok-ulavi sa ti do 15min.😉

ivanka12311
17. mar 2017

@natalusik005 neodkladaj to choď na pohotovost :( ..Mne sa to stalo keď som zdvihla 2r dcéru 13kg ma prasklo mi čosi v krížoch ukrutna bolesť porevala som si 3H som ostala neschopnna ležať.. Potom som sa a takými bolesťami ako tak pozbierala drahý ma odsikoval na neurologicku pohotovosť tam mi dali Aulin atb povedali mi že to sú tzv.esicka dole v krížoch po oboch stranách...No tie tabletky sú slabé na bolesť ale sú fajn od zápalu... tak som šla znovu ale na normálnu pohotovosť tam mi dali už Dorsiflex, a Tramal spinkam po Tramale fajn😀 konecne tá úľava... Tiež mám chodiť na rehabilitáciu :( tak neviem ako to bude ďalej.. Určite choď nie je to sranda a viem ako ťa to boli 😔

sense
17. mar 2017

skus davat obklad na cely spodny chrbat , teply je na uvolnenie, studeny proti zapalu,... zapal to nebude ak ti pomaha teply obklad... treba skusit mmasaz a cviky na chrbticu....

sense
17. mar 2017

@anabeth skusala si aj chiropraktika?

ivanka12311
17. mar 2017

@sense tam nepomôže moc masáž mňa tak napravali na neurologickej pohotovosti. . Nič moc v noci som zas kikirikala od bolesti :D

anabeth
17. mar 2017

@sense nie, priznám ani neviem kto to je, ale ked ma muž pár krát vo welnese nahovoril na masáž vždy mi to urobilo zle
teraz som bola znovu u ortopeda, +rtg, povedal, že keby mal rtg 100 žien v mojom veku, tak 95 je na tom rovnako a tých 5 horšie ... poteší
ja som sa bála, že mi zakáže tanec a beh, ale povedal, že mám telo humplovať🙂
idem googliť chiropratika 🙂

anabeth
17. mar 2017

@ivanka12311 ako tá rehabilitácia je fajn, ja ju nechcem spochybnovať, len je to na dlhé lakte- napíše ti cvičenia, masáže, rašelinu, elektroliečbu, no plný kalendár, človek aby tam stanoval, šéfka má z toho vždy radosť, mna tam posielajú raz do roka, asi to tak preplaca poisťovna...

katka1981
17. mar 2017

@natalusik005, mas pricviknuty nerv, alebo zapal nervu, resp. oboje. Mavam to casto. Mala som to aj v oboch teh. Ziadne cvicenie, maj to v teple. Pomoze kapsicinova naplast, teply kupel, lieky ti nebudem radit, lebo to chce hlavne cas, to by si mala zbytocne zatazenu pecen, ja som lieky nikdy nebrala a tento problem mavam od 18 rokov.

alaguema
17. mar 2017

@natalusik005 keď vyriešiš akútny problém, po rehabke začni cvičiť. Úplne seriózne, denne. Pilates, joga, kalanetika. K tomu, aby bola chrbtica zdravá, potrebuješ pevné chrbtové, ale aj brušné svalstvo. Ja som predtým mala podobné problémy, odkedy pravidelne a poctivo cvičím, mám pokoj. Cítim aj vidím, ako mi spevneli všetky svaly a pekne tú chrbticu držia. Tak isto som si vyriešila problém s kolenom, ktoré začalo pobolievať.

yoxinka
17. mar 2017

V akútnom štádiu pomože suché teplo, analgetiká, náplaste, dorsiflex, guajacuran. Podobné problémy mám od strednej školy. Naposledy ma odvážala sanitka od 15 mesačného dieťaťa. Takže ak máš problémy častejšie, navštív lekára. Mne najviac pomohol profesor Gúth na Kramároch. Je to špička v odbore. Okrem toho, že ma jeho rehabilitačné sestričky dali 2x dokopy, mi asi najviac pomohlo, keď mi povedal toto: "Srdiečko, napíšan vám lieky od bolesti aké chcete,injekcie aj mastičky, ale myslím, že jediné či vám naozaj pomože je cvičiť a verte, že ak to budete robiť pravidelne, stačí 10 minút denne." Takže 5 rokov cvičím Pilates (s prestávkami), naposledy som cvičila do 36. týždňa tehotenstva, teraz pri dvoch deťoch nestíham a už ten chrbát zase cítim. Takže pokiaľ nemáš nejaký vážny problém, kde je trebárs nutná operácia, jediné čo pomože je cvičenie. Poriadne vyšetriť a keď bude všetko ok, cvičiť. Hocičo, sm systém, pilates, joga. Moj muž má tiež problém s chrbtom, jemu viac vyhovuje power joga. Treba si nájsť to svoje 🙂.

natalusik005
autor
17. mar 2017

@katka1981 a to ma moze z toho tak boliet svalstvo naokolo chrbtice? Ked jemne zatlacim na svalstvo ukrutna bolest. Lieky ani ja moc nemusim. Radsej sa liecim bez ako hnoj jest. :/

yoxinka
17. mar 2017

@natalusik005
Myslím, že diagnistika cez internet nie je veľmi múdra. Možeš s tým chrbtom mať čokoľvek. Treba ísť k lekárovi a potom sa zariadiť.

juliet86
17. mar 2017

Tiez ofporucam guajacuran. Od bolesti kstonal retard. Suche teplo....
Kvalitneho sukromneho fyzioterapeuta. Jed prejde akutna cast tak prechadzky po ndrovnom povrchu. Chodenie vo vode nie plavanie. Chod k lekarom

katka1981
17. mar 2017

@natalusik005, toto presne mam teraz, niekedy ma boli pri chrbtici 5cm teraz skoro cela ako ked to do zubu pichaju injekciu. Ja to mam asi z nosenia maleho uz som si zvykla. Kup si konsku mast tu hrejivu a natieraj si to. Inak aj dobry maser prospeje. Hlavne teplo.

eliska13
17. mar 2017

@natalusik005 dlhodobo zatazujem svaly a robia sa spazmy a sekne Ta.Teraz Ti pomoze len nieco na uvolnenie svalstvs, ale to je tusim vsetko na predpis.Mne tak vyskakuju krize aj v nemocnici som bola
na RTG sa nic nezisti skor by som isla k neurologovi ako k ortopedovi.mna ked sekne mam to az do hlavy migrenu, az mi je na vracanie.velmi pomoze masaz a potom pomaly cvicit nech sa spevnia svaly.Ale je to beh na dlhe trate a celozivotne:(
flector je vyborny ako prva pomoc

eliska13
17. mar 2017

@sense s chiropraktikom opatrne ja mam hypermobilne klby a moze mi visc uskodit ako pomoct

sense
17. mar 2017

@anabeth no rtg nie vzdy odhali pricinu, mri by bolo lepsie ale vieme ako je to s mri.... tu si mozes precitat o tom... https://www.paula.sk/masaze-pohybove-terapie/ch... kde mi nevedel pomoct lekar tak toto mi pomohlo....a to uz fakt nevedeli co so mnou az somm si pripadala ako hypochonder...

sense
17. mar 2017

@natalusik005 ja som mala sedaci sval zapaleny tak ze som nevedela ani chodit ani sediet ani lezat nic...

sense
17. mar 2017

@eliska13 mne pomohol a odporuicl mi ho lekar cize mi to poistovna este aj preplatila , ale zijem v zahranici...

sense
17. mar 2017

@katka1981 pri zapale by teple nezniesla, pretoze teplo zapal zhorsuje...to mi povedala lekarka na rehabilitacnom