Protitetanovka - vedľajšie účinky

25. aug 2021

Ahojte neviete ci sú po tejto injekcií nejaké vedľajšie účinky? Budem môcť normálne fungovať?

irusa
25. aug 2021

ja som nemala žiadne..už je iná vakcína ako sa používala pred 15 rokmi

janka2501
25. aug 2021

v pohode, okrem bolesti ramena som nemala nic

tanyan
25. aug 2021

https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/tetava...
Nežiaduce účinky uvedené v príbalovom letáku:
• Lokálne reakcie v mieste vpichu:
bolestivosť, začervenanie, indurácia a edém sa môžu vyskytnúť do 48 hodín a pretrvávať jeden alebo dva dni. Niekedy môže tieto reakcie sprevádzať tvorba podkožného uzlíka. Boli hlásené ojedinelé prípady vzniku aseptických abscesov.
• Systémové reakcie:
Môžu sa vyskytnúť: prechodná horúčka v súvislosti s miestnou reakciou a lymfadenopatiou (alebo bez nej), okamžitá reakcia hypersenzitivity (ako pruritus, generalizovaná urtikária alebo edém, pocit závratov, hypotenzia, artralgia a bolesti hlavy.
Všetky uvedené reakcie sú častejšie pozorované u hyperimunizovaných osôb, najmä v prípadoch príliš častých preočkovaní.
Neurologické poruchy, ktoré sa objavujú po očkovaní proti tetanu sú extrémne zriedkavé a zatiaľ sa nedokázala ich žiadna kauzálna súvislosť s očkovaním.

kiki68
25. aug 2021

No ja som mala cervene miesto vpichu asi 4 dni a taku hrcu tam. Bolelo to a preslo to po par dnoch. Nic ine. Neboj, cip v tom neni 😂 to k tomu nedodavaju zmetkovia 😂 a chlap dostal protitetanovku v 2016 este v Thajsku a tomu vobec nic nebolo, ani cervene to nemal 😂

simca06022011
25. aug 2021

Nic som nemala

ava11
25. aug 2021

Mna bolela ruka pomerne silno asi 3 dni, ledva som nou hybala. A krava som si to dala do pravej - som pravacka. Inak v pohode, ziadna teplota ani nic.

babalenka
25. aug 2021

Baby síce od veci ale bola som na preventívke a myslela som že ma zaockuje tetanivkou .Naposledy som bola ňou očkovana ešte v roku 2009 a lekárka že ešte netreba má preockovat že ju posunuli z desať rokov na 15 že až o tri roky ma zaockuje .Trochu som sa divila že je to už takto lebo ako môžu posunúť starú vakcínu .Kebyže som ockovana neskoršou tak pochopím ,ale takto mi to nejde do hlavy.A hádať sa s ňou nebudem 😉

autor
25. aug 2021

@kiki68 nebojím sa čipu, mam dve deti, bojím sa teploty a únavy ako som mala po covid ock fakt som musela ležať bolo mi na prd. Ja mam očkovanie len idem kvôli zraneniu odporučili.

Ďakujem všetkým

kiki68
25. aug 2021

Su to odlisne vakciny a predpkladam, ze mas iba po 10 rokoch preockovanie. Hoci po covid som ja nemala nic.

abbies
25. aug 2021

Pri poslednej, dva roky dozadu, som nemala nič. Predtým cca v 2002 mi neskutočne opuchli všetky uzliny okolo slabín. Ledva som chodila. Pri poslednej som to spomínala lekárke, tiež povedala, že medzitým je tá vakcína iná.

autor
25. aug 2021

@kiki68 nemám preockovanie bola som myslím 8t dozadu ale odporučili mi kvôli zraneniu

surama
25. aug 2021

Ahoj, ja som mala vecer trochu zvysenu teplotu, asi 2 dni unavu a 2 tyzdne bolest a opuch v mieste vpichu. Napriek tomu to nebolo nic strasne.

miskamicha
25. aug 2021

Ak si mala zranenie pred osmimi tyzdnami...či ako, dobre rozumiem? Tak inkubacna doba je cca 7-14 dni kym.ochorenie prepukne...max 21 dni...ak neprepuklo dpteraz myslim,ze preockovajie kvoli zraneniu je zbytocne.

autor
25. aug 2021

@miskamicha nie zle som napísala, očkovaná som bola pred 8 rokmi ,to bol preklep

miskamicha
25. aug 2021

Tak ak zranenie bolo pred 2tyzdnami...neboj nic
..to by si musela hyt v riadne spinavom prostredi ako je poda, hlina...a mat hlboku ranu