Protéza na zuby

poxinka
15. máj 2018

Máte niekto snimatelnu protézu pár zubov na háčik? Vidno to uchytenie?

zara0201
15. máj 2018

Ja nemam ale v rodine a kolegyna ano. Zavisi adi ktore zuby nahradzas ale co poznam tak hacik vidno.

poxinka
autor
15. máj 2018

A moc to vidno lebo by mi to upevnil na predné trojky

dorottka
15. máj 2018

@poxinka existuju uz aj flexi ciastocne protezy, ktore nie su na haciky, pogoogli, robi ich uz dost zubarov aj na slovensku.

zara0201
15. máj 2018

@poxinka ma to tiez na trojke ale pri beznom kontakte si nevsimnes. Skorpri blizsom a kazdodennom. Ale je to i starsia vyroba, isto je teraz nieco modernejsie.

zlte_kuriatko
15. máj 2018

@poxinka mne ide teraz robit..ale flexi tu pruznu protezu na zadne stolicky a vravela ze cca 150e ma tu bude stat. Nechces si dat radsej tu? Vsetci su chvalia tak som sama zvedava

poxinka
autor
15. máj 2018

@zlte_kuriatko koľko zubov ti ide dorabat

zlte_kuriatko
15. máj 2018

2stolicky na jednej strane a 2 na druhej 🙂

miriam439
15. máj 2018

@zlte_kuriatko Tak to je dobrá cena za 4 zuby. Mne robí korunku na 1 stoličku a tiez ma vyjde okolo 150 eur a ťahá sa to už takmer 4 mesiace. Predtým robil na ten istý zub endodonciu, tá ma vyšla okolo 70 eur. Takže 1 zub už cca 220 eur a ktovie dokedy mi bude slúžiť...

zlte_kuriatko
16. máj 2018

@miriam439 ale mne robi flexi protezu to je nieco ine ako korunka. U nas korunka tiez stoji tak 150e jeden zub ;)

zlte_kuriatko
16. máj 2018

@miriam439 zda sa to moc ale inde platia este aj viac za tieto korunky,takze to mame este lacnych zubarov

miriam439
16. máj 2018

@zlte_kuriatko No veď ja som si práve minule myslela, že už som si asi mala dať tie moje boľavé zuby radšej potrhať a dať si urobiť protézu, ako sa celý rok trápiť s ich opravovanim (každý potreboval endodonciu za vyše 70 eur a potom ešte niektoré aj tak skolabovali a zlomili sa a zubár to zase rieši cez korunky). Takže za tú cenu, čo som už za posledný rok a pol do toho investovala, som mohla mať už riadne vymakanu protézu 🙂

zlte_kuriatko
17. máj 2018

@miriam439 veru tak. Mna posledne bolela uplne zadna stolicka,ale to uz som bola objednana na protezu a mne zubarka rovno povedala,ze mozme liecit bude to stat cca 100e ale neslubuje,ze nebude aj tak boliet. Tak som jej rovno povedala,ze na takuto macku vo vreci nemam peniaze nech mi ho rovno vytrhne a pokoj 🙂) no vacsina zubarov klasicky radsej chcu liecit za kazdu cenu zub,lebo tam clovek necha viac penazi.

dorottka
17. máj 2018

@zlte_kuriatko zubari maju v sucasnosti tolko pacientov, ze take cachre nemaju vobec za potreby. Nehovorim, existuje zial aj vela neetickych zubarov, taky je zivot. Ale je ich povinnostou zachranovat kazdy zub, ako sa len da, je to proste princip mediciny, aj tam operuju dokial sa da, neamputuju len tak, hoci aj organ boli - akurat tam to plati poistovna, tak su pacienti zhovievejsi ku vsetkemu. Pacient nema byt tela, ale otvorit usta a vyjadrit sa k tomu, neverim, ze zubar nasilu opravuje zub, ked pacient povie, ze nechce a nema peniaze.

zlte_kuriatko
17. máj 2018

@dorottka no ved samozrejme neopravuje nasilu,ked clovek nema peniaze,ale ked k zubarovi prides a davas si doporiadku zuby mnohokrat zubar chce liecit a liecit a pritom sam dobre tusi,ze tie zuby nemaju sancu a nevydrzia. Ale to si uz necha pre seba a pacientovi to nepovie. Ved ja netvrdim,ze kazdy zubar je taky ale co ja poznam zo svojho okolia tak vacsina. A aj tu vid pripad @miriam439

dorottka
17. máj 2018

@zlte_kuriatko tak v zubarine je vsetko hop alebo trop, proste ked sa uz raz do zuba zavrta, uz je to len suboj s prirodou, zub moze prasknut, anatomicky su nervy nepriaznivo rozvetvene, kost moze byt slaba atd atd., alebo naopak, zub ktory vyzera na vytrhnutie, prekvapi a vydrzi v ustach dalsich 30 rokov. Ono sa to nezda, ale vela veci v zubarine je hrozne hrozne o 'konstelacii hviezd' :D Ale je velka pravda, ze zubarov si treba vyberat - sama som si presla mnohymi a zial musela vsetko podrobne nastudovat, az kym som vobec zistila, co vobec znamena, ze zubar je fuser (napriklad to, ze endodoncia na stolicke za 70e je nerealna suma a znamena to, ze zubar nema potrebne vybavenie) - mame ich tu dost ☹

zlte_kuriatko
17. máj 2018

Tomu nerozumiem..co znamena,ze 70e je nerealna suma? To je ako malo ci vela? ;)

dorottka
17. máj 2018

@zlte_kuriatko za stolicku veru malo, to ledva pokryje kvalitny material, o vybaveni a praci ani nehovorim. Potom necudo, ze zuby sa 'liecia' a znovuzapaluju, az sa zbytocne vytrhnu. Endodoncia je velmi narocna zalezitost ci uz na zrucnost, cas, material a vybavenie, je to v podstate posledna zachrana zuba pred vytrhnutim ☹ tiez sa mi nepacia tie horibilne sumy, ale odkedy sa tomu venujem, zistujem, ze fakt tie palky su casto odovodnene, material aj pristroje su na endo nenormalne drahe (radovo v mnohych desiatok tisicok)

saraag
11. jan 2019

@zlte_kuriatko ahoj pisala si v maji o proteze chcem sa spytat ako si spokojna a ako to vlastne funguje to ti na stolicky pripevnili nejako a predne mas umele ci?

zlte_kuriatko
11. jan 2019

@saraag je to taketo http://www.w-star.sk/flexitedematerial.html
Zvykla som si. Lepsie isto ako na haciky pripevnene

linda276
21. jan 2024

@zlte_kuriatko uz predpokladam mate tu protezu,ste spokojna? uvazujem tiez miesto stoliciek obe spodne strany

zlte_kuriatko
21. jan 2024

@linda276 veru vobec nie nakoniec. Zavadzalo mi to dostavalo sa mi jedlo pod to..az som to nosila coraz menej a menej az to uz vobec nenosim 😃

linda276
21. jan 2024

@zlte_kuriatko dakujem

japonsko
17. feb 2024

Chcem sa spýtať tá flexi náhrada na pár zubov hore a dole vyzerá to veľmi umelo alebo tie zuby majú zdravý nádych ako zub že teda nerozpoznas ? Nevyzerá ako kôň ?

japonsko
17. feb 2024

Potrava zachádza do protézy ? Flexi ? Keď si umyvas zuby asi ich s protézou poriadne nevycistis či ? A môže s touto protézou fungovať donekonečna ?