Prosím o radu - z čoho mám tieto vyrážky?

mirkokrispinik
14. jan 2021

Dobrý deň chcel by som poprosiť o radu spravili sa mi takéto vyrážky a neviem z čoho mohol by mi dakto poradiť ?

sisa_s
14. jan 2021

Ist ku koznej co najskor

mirkokrispinik
autor
14. jan 2021

@sisa_s ale čo to môže byť asi

sisa_s
14. jan 2021

@mirkokrispinik to z fotky tazko urcit, ale nevyzera to dobre, preto to musi pozriet kozna

mirkokrispinik
autor
14. jan 2021

Zajtra idem ďakujem za váš cas

nikyy
14. jan 2021

@mirkokrispinik to máte len na nohách ? Alebo po celom tele ? A to ste si škriabali ? Alebo to sa Vám samo tak spravilo ?

alienkami
14. jan 2021

Teoreticky: Na hornej fotke to vyzerá na prvý pohľad ako zarastené chĺpky, na druhej ako rozškrabané štípance.

miro1360
14. jan 2021

Môže to byť folikulárny ekzém, alebo aj niečo iné (bakteriálny či vírusový pôvod, parazit). Určite s tým treba ísť na vyšetrenie. Snáď ťa nič neštípe v posteli :D Keby sa nezistilo čo to je, alebo by liečba nefungovala, tak skús zdravšie stravovanie lebo väčšina ekzémov je z dôsledku zlej stravy (šunky, párky, salámy, konzervy, pizze, druh pečiva, sladkosti a podobné šmakulády). Tráviaci trakt sa niekedy regeneruje aj pár mesiacov na zdravej strave a až potom vymizne ekzém.

maria955
14. jan 2021

Baby nemozu to byt aj ovcie.kiahne?

mirkokrispinik
autor
15. jan 2021

Len na nohách to mám sám som si to tak poskrabal v noci jak spím

hmmm71
15. jan 2021

Ja nechcem strasit, ale takto podobne zacinala choroba mojho manzela, ktory skoncil kvoli tomu az na JISke a nedavali mu uz ani velku sancu, lebo kym som ho dokopala aj s jeho mamou do nemocnice, bolo uz pomerne neskoro. Ale zachranili ho. Hidradenitis supurativa.. Tuto chorobu zvycajne mozu mat silny fajciari a ludia s obezitou. Drzim palce, nech je to nieco ine. Kazdopadne utekat hned ku koznemu. Ak Ste z BA, tak na Mickiewiczovej sa tejto chorobe venuju podrobnejsie. Ale naozaj kvoli Vam dufam, ze to bude nieco ine.

alienkami
15. jan 2021

Máte v dome / byte psa, mačky? Ja som mala také doštípané a doškrabané nohy od blchy. Štípance od blchy strašne svrbia. Oveľa horšie ako od komára!