Proplas mitrálnej chlopne

samuellll
12. sep 2021

Dobrý deň, chcem sa vás opýtať či máte nikto proplas miteraj chlopňe? Ak áno aké máte príznaky? Lebo mne vyšli modré žily na rukách niekedy cítim ako keby mi nebilo srdce motá sa mi hlava a niekedy ma obleje na rukách a nohách abokeby studený pot mam z toho strach.

samuellll
autor
12. sep 2021

Ešte dodávam pichanie pri srdci a bolesti v strede hrudníka

sisa_s
12. sep 2021

@samuellll spravu od kardiologa nemas? Vacsinou az take vaznejsie priznaky pri samotnom prolapse nebyvaju

samuellll
autor
12. sep 2021

@sisa_s mám

samuellll
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
samuellll
autor
12. sep 2021

@sisa_s už mám dohodnuté aj EKG-holter v KE, ale až o dva mesiace a mam strach že či sa mi do vtedy nemôže niečo stať

sisa_s
12. sep 2021

@samuellll osobne udaje vymaz radsej

iwesska
12. sep 2021

Ak mas mierny prolaps mi chlopne,tak uvedene priznaky s tym nesuvisia. Sama ho mam,takze viem,co moze sposobovat.

sisa_s
12. sep 2021

@samuellll tak pockaj na dalsie vysetrenie, je tam naznaceny prolaps s otaznikom, selest je mierny, takze nemal by si mat take priznaky, skus viac cvicit, to pichanie na hrudniku moze byt aj od chrbtice (davat si pozor na polohu pri pozerani do mobilov, ntb, atd)..ostatne sa ukaze po vysetreniach, aj dalsi ultrazvuk je tam doporuceny

samuellll
autor
12. sep 2021

@iwesska mam aj únavu a som celkovo taky slabší ťažšie sa mi dýcha myslíš že to niesu príznaky prolapsu?

iwesska
12. sep 2021

@samuellll Ja neviem,aky mas stupen. Ak tazky,tak je to mozne,ak mierny,tak ten to nesposobuje.

samuellll
autor
12. sep 2021

Aha tak ďakujem vám za info

angelinja
12. sep 2021

@samuellll ano mam to od 3 rokov plus este aj ine nieco , vzdy sa to snaim naucit alemikdy si to nezapamatam. neni na toliek , iba tak vymena keby je najhorsie.