Prolaps mitrálnej chlopne

michal7612
30. máj 2021

dobrý deň chcel by som sa spýtať či by mi to tu vedel niekto popísať. Je to správa od kardiológa, ja tomu moc nerozumiem a chcel by som vediet ci je to moc zlé alebo iba zle.
Záver:Srdcové dutiny normálnej velkosti, hrúbka stien v norme, kinetika bez zachytenia lokálnej poruchy s dobrou EF ĽK65%, dobrá diastolická funkcia EK, prolaps predného cípu mitrálnej chlopne so stop. insuficienciou, stopová trikuspidálna insuficiencia, ost. suficientné, SPAP a TAPSE v norme.

smoulingirl
30. máj 2021

A kardiológ povedal čo? Podľa tohto sú oba nálezy klinicky nevýznamné, akurát je to potrebné sledovať raz za pár rokov.

majamat
30. máj 2021

@michal7612 no nie som odbornik,a le podla mna to velmi zle nebude.

- slovo normalny/ v norme, je predsa OK,
- mas tam vackrat pouzite aj slova dobre, ci bez poruchy, to je predsa tiez ok,
- slovo stopovy znamena, ze je toho malinko. cize len mala odchylka.

majamat
30. máj 2021

nalez tam samozrejme je,a le je minimlany, co ale samozrejme treba sledovat, neviem za akych okolnosti sa ttieto rpolapsy riesia operacne, ci uz aj tvoj nalez,a lebo iba ked je to hrosie. to uz to zas musel povedat dr. co s tym dalej.

alexandra2010
30. máj 2021

je to v poriadku. ten prolaps AML (predneho cipu) maju vela ludi, hlavne deti, do dospelosti vyrastu. Vyznam hra stupen tej regurgitacie. Mate stopovu, teda minimalnu, staci Vam raz za 2 roky echoKG. Mozte vsetko robit dalej, aj sport je povoleny.

stanulienkat
30. máj 2021

Je to úplne normálny nález.