Problémy so žalúdkom a strach z gastro vyšetrenia

ninusqa_25
15. jún 2019

Ahoj všetci. Mam problém. Pred cca 3 tyzdnami sme boli na večeri s priateľom. Odvtedy ma nonstop boli žalúdok. Mam pocit plneho žalúdka, pálenie záhy. Pomáha mi iba NOSPA aj to iba málo. Volala som s doktorkou keďže pracujem iba ráno a ppvedala som jej o tom. Dala mi nejaké lieky na trávenie (costi) myslím a probiotika. Užívam no nepomáha. Dnes som bola na pohotovosti a prehmatal mi brucho, dal mi nejakú injekciu ktorá zabrala a predpisal mi ešte aj lieky na zahy a dnes som jedla len kúsok maska. Neviem velmi malo jem, skoro vôbec, nechuti mi. Myslela som že je to zo stresu. Mam ho teraz veľa alr to len posledný týždeň. Cez dtie 2 týždne co ma brucho bolelo som ho nemala. Hrozne sa bojim ísť na hadicu. Som presvedčená o tom, že tam umriem. Proste celkovo Gastro je u mňa strašiak

elementissa
15. jún 2019

Na gastro určite chod. Ja som aa tiež bála hadice, bola som z toho v strese... Ale nakoniec - prehltnúť ju bolo najmenej. Cele vyšetrenie bolo v pohode. Keď ju vyťahovali nazad, spustili sa mi slzy, ako ma napinalo... Ale trvá to ozaj len chvíľočku. Je to niekolko sekúnd diskomfortu za poznanie svojej situácie. Ja som mala niečo podobné, zistili mi vysokú hladinu kyseliny v žalúdku, ktorá mi postupne rozozierala zaludocnu stenu a už som mala zárodky vredov. Neodkladajt to, je to pre tvoje vlastne dobro. Ja som sa so žalúdkom trápila vyše pol roka... A skoro som skončila v nemocnici. Chod čím skôr, uľaví sa ti

anka712
16. jún 2019

@ninusqa_25 aj ja mám taký problém a na hadicu som mala ísť už minuly rok a nešla som, mala som helikobaktera. Nakoniec mi zobral len krv všetko preverili a povedal mi že som podstate zdravý človek a na hadicu nemusím ísť ak nechcem, mala som len tabletky. Celu zimu mi nič nebolo a každé leto mám pocit že sa mi to vracia, bojím sa ísť veľmi na hadicu a nechcem tam ísť, skúšam teraz lepšie sa stravovať, dávať si pozor čo zjem a chcem skúsiť na brucho tu mastichu to sú kapsule ktoré že vraj na brucho zaberajú

pininka1
16. jún 2019

A máš ešte slepé črevo? Lebo mne to presne tak začalo, boli sme v reštike, odvtedy mi len zle bolo, brucho ma bolelo všade, myslela som že je to žlčníkové záchvat, ale nakoniec už prišli obrovské bolesti a teploty a slepak mi vybrali v hodine dvanástej. Ak si si však podrazdila žlčník, môže ti byť aj na dlhšie, treba ozaj pár dní držať diétu a mne pomáha aj bylinný čaj na žalúdok a žlčník.

ninusqa_25
autor
17. jún 2019

@pininka1 mam alr nie je to slepak bola som včera na chirurgii

dolynkag
8. dec 2022

@anka712 pomohla masticha? zistili ste čo to bolo? mam podobné problémy

ninusqa_25
autor
8. dec 2022

@dolynkag masticha je top. Dostala som sa z toho vďaka nej

dolynkag
8. dec 2022

@ninusqa_25 vďaka už ju zháňam

zuzana76
8. dec 2022

ano, vyskusaj mastichu, aj mne pomaha na problemy so zaludkom, dispepsiu

ninusqa_25
autor
9. dec 2022

@dolynkag je drahá ale stojí za to. Prajem ti skoré zlepšenie problémov.

dolynkag
10. dec 2022

@ninusqa_25 väčšinu si objednávam z iherb tam sú oveľa lepšie ceny