Problémy so srdcom

6. máj 2023

Prosím viete poradiť niečo na vysoké pulzy srdca? A najmä k tomu sťažené dýchanie.

lelelienka
6. máj 2023

Lekar??

autor
6. máj 2023

@lelelienka Rozumiem ale ja som skôr chel radu, že ako to zvládnuť v domácom prostredí.

macka9
6. máj 2023

Ak je to zo stresu ,tak dýchanie do bránice . Nádych nosom akoby do brucha nie pľúc a 3 x pomalší výdych.

mamina7070
6. máj 2023

dychat fo papierovrho sacku a pomaly

Pacienti počas tetanického záchvatu hlboko dýchajú a lapajú po dychu so zvýšenou frekvenciou. V takýchto prípadoch sa odporúča dýchanie do papierového vrecúška, čo vedie k zvýšeniu hladiny oxidu uhličitého v tele. Záchvat môže trvať minúty až hodiny a výnimočne môže byť sprevádzaný stratou vedomia.

lelelienka
6. máj 2023

@autor ale aj to zvladanie v domacom prostredi zavisi predsa v prvom rade od diagnozy. To ze ti niekto poradi nieco co funguje na nom, moze byt pre teba aj kontraproduktivne. Ja by som sa nezahravala.

jamimo
6. máj 2023

je rozdiel, čo je pôvodom zvýšeného pulzu. Tetánia? Prejavy ochorenia štítnej žľazy? Prolaps predného cípu mitrálnej chlopne? Zlý hormonálny profil? V domácom peostredí vieš zvládnuť tetániu... (niekto potrebuje intervenciu lekára, medikáciu...)

ildiko36
6. máj 2023

V každom prípade treba isť za lekarom, treba zistiť príčinu, dať vyšetriť aj štítnu žlazu, základné odbery vie spraviť aj obvodný lekar, na kardiologii dajú ti holter.
Na vysoke pulzy zaberá ako prva pomoc vágový manever,zatlačenie očných buľvov , a masirovanie aorta karotis sučasne, ale aortu môžeš masirovať s krúživým pohybom len na jednej strane !!

autor
6. máj 2023

Dakujem za všetky rady veľmi si to vážim.

autor
6. máj 2023

Ozaj myslíte, že by mohlo pomôcť aj magnézium?

kika900
6. máj 2023

magnosolv, je na predpis.

lulu2014
7. máj 2023

Omega 3mastne kyseliny, magnezium.