Problémy s vyprázdňovaním a bolesť brucha

adell77
23. nov 2016

baby ahojte ja mam uz dlho take problemy ze nemozem ist na wc na velku niekedy aj 3 tyzdne je to hrozne bolieva ma casto brucho mavam krce ... bola som na gastroenterologii dali mi prasok pasage mala som to uzivat 3 mesiace a ze potom by som mala byt ok ako som to uzivala vsetko bolo lepsie na wcko som sla aj 2x za tyzden to je u mna neskutocny pokrok no ked som to vysadila problemy su znova spat ... tak mi robili vysetrenie konecnika vraj vsetko ok tak si mam urobit vysetrenia u gynekologa ci nemam posunutu panvu a mam si dat skontrolovat aj stinu zlazu vsetko som absolvovala no problemy su stale tu tie iste niekedy sa tie krce uz fakt nedaju vydrzat mam take bolesti ako cca stredne kontrakcie pri mojom prvom porode ... je to fakt hrozne .... najhorsie je ze mi uz ani ten prasok nezabera ked si ho davam ... tak som volala na gastro nech ma znova objednaju ze mam stale problemy no termin mam az o 3 tyzdne ... stretli ste sa s tym? neviem co mam od nich zas cakat bojim sa ze by mi chceli robit kolonoskopiu alebo co to by som asi neprezila uz pri hentom vysetreni som sa bala hanbila ... neviem si pomoct nijak mam aj buscopan espumisan ale kedze toto trva uz nejaky ten rok ono to vyzera ze mi lieky nezaberaju lebo som uz na ne zvyknuta ... viete mi dat uzitocne rady alebo ste sa s tym niektora stretli? dakujem za kazdu odpoved

lucinka511
23. nov 2016

@adell77 no tu kolonoskopiu je nacase ze ti ju aj urobia,tu ti mali urobit ako prosim ta nebud zbabela a nechaj si ju urobit,lebo sa inak nepride na tvoje problemy,,Ja som sa s tym nestretla zeby tak dlho niekto nebol na WC, myslim si ze zarucene rady pri takom stave ti asi nik neda,,ale skus zaradit pohyb,sportuj, Chia semiacka su dobre na stolicu.stravu je potrebne zmenit, ziadne vysmazane a take ,vela zeleniny,vlakniny,3l vody,,urcite si to setko uz vyskusalaa le tak ty asi nemozes sa ani inak stravovat, co ti zistia uvidis po tej kolonoskopiii,,,

adell77
autor
23. nov 2016

@lucinka511 robili mi nieco co je kolono podobne len sa nejde tak hlboko len nejak 20-30cm a povedeli ze setko ok a hento vsetko co pises tak to presne robim a aj tak sa nic nedeje a nepomaha mi nic :(

lucinka511
23. nov 2016

@adell77 no to je hlbsie a je dobre,ze si to das vysetrit,mozno ti nic nenajdu a povedia ze vsetko je ok,, su to poriadne lenive creva...a enskusala si 2 krat do tyzdna pit len vodu alebo nejake acidofilne mlieka,len tekutu stravu? Skus popripade ak ti nic nezistia nejaku alternatvinu medicinu,,mozno existuju dake caje,kt pomahaju traveniu,alebo kvapky an prirodnej baze,,,,

erika789
23. nov 2016

tieto isté príznaky mal aj môj syn dookola stále dáke vyšetrenia kvapky, prášky a nič nám nezabralo nakonieš po pol roku vyšetrený a bolestí neskutočných vyšla z toho celiakia
tak asi viem ako sa citiš ale tá kolonoskopia je u teba jediné riešenie a vyriešenie tvojho problému

giuditta
23. nov 2016

@adell77 kolonoskopiu si daj spraviť v celkovej narkoze...nič nebudeš citit a vedia ti prezrieť komplet črevá.

elenka74
23. nov 2016

@adell77 Ak sa dá, daj si kolonoskopiu urobiť v anestéze alebo si pýtaj aspoň injekciu, aj tá pomáha. Môj manžel má tiež problémy s chodením na WC, on síce ide každý deň,ale väčšinou býva zapečený a to jedáva ovsené vločky, jogurty Activie. My so synom chodíme na gastro pravidelne a tak sa na kolono objednal aj muž, len tak, na preventívne vyšetrenie. Našťastie, všetko v poriadku, ani ho to nebolelo, jemu hlavne vadila tá príprava, keď chodil každú chvíľu na WC.

gora8
23. nov 2016

@adell77 kup si ajurvedsku bylinu v kapsulach Triphala. Mozes to brat dlhodobo a vyprazdnovanie sa Ti zarucene upravi. Pridaj k tomu pripadne vlakninu psylium.

novell11
23. nov 2016

Ahoj, ja osobne som mala tiez problemy s vyprazdnovanim, takze by som to v prvom rade zacala so zmenou v stravovani.Skus vylucit pecivo, muku, ryzu, jedz vela zeleniny, ovocia, napr.rano vypi nalaco hruskovu, alebo slivkovu stavu (dzus), vecer si namoc razne vlocky do vody a tieto si rano bud uvar len vo vode bez mlieka a zjedz so slivkami, urob si taku ocistu tela.Vyborny je zihlavovy caj, od Lerosu caj na travenie.Daj si vysetrit krv ci nemas celiakiu a moj osvedceny dlhorocny recept je dat si rano za PL oliv.oleja.Drzim palce a urcite si zarad do denneho rezimu aj cvicenie aj 15 min.sa rata 🙂)