Problémy s prehĺtaním

bibcabi
31. aug 2024
Používateľ bibcabi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od bibcabi.

Ahojte, už takmer 4 mesiace mám problémy s prehĺtaním. Začalo to z ničoho nič, len že som jeden deň cítila, že po prehltnutí mi jedlo akokeby zostáva v pažeráku a nechce ísť dole.. Začal kolobeh všemožných vyšetrení - neurológ, ORL, prehltací akt, gastroskopia, CT brucha a pažeráku, štítna žľaza dokonca aj reumatológ - lebo nejak spolu s tým prišla aj keby xerostómia.. Zatiaľ som mala všetky výsledky všade v poriadku. Jedine na prehĺtacom akte bária mi napísali, že najužšia časť v pažeráku je 10 mm ale že to na tú kontrasntú tekutinu vplyv nemá - ja som si ale našla rôzne články a 10 mm je už málo, pretože pažerák má mať kolo 17-20 mm.
Každopádne, problémy stále mám, jediné čo dokážem jesť sú Nutridrinky, pomixovaná polievka, jogurty a detské výživy - ale aj tie mi už robia problém poslednú dobu.

Po prehltnutí mám pocit, že mi tieto tekutiny (jogurty, Nutridrinky) zostanú stáť v pažeráku a trvá im dlhšiu dobu kým zídu do žalúdka. Samozrejme, že už mám strach, že sa zadusím. Keď som skúšala jesť bolo to hrozné, pretože každé sústo som musela zapíjať vodou ale ani tá nepomáhala dať jedlo dole.

Už som zúfalá pretože som behom prvého mesiaca schudla 10kg a dosť ma obmedzuje to, že nemôžem jesť nič, predsa, tie Nutridrinky to je sladké a hrozné, človeku sa už páta dať si poriadne jedlo.

Mali ste prosím niekto podobný problém - a ako sa to vyriešilo?

ahhola
31. aug 2024

Ked to doslo zo dna naden, nejde o nejaky zapal?

bibcabi
autor
31. aug 2024
Používateľ bibcabi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od bibcabi.

no ťažko povedať, keď uplne všetky výsledky som mala v poriadku. V podstate hneď keď to začalo tak som do týždňa bola na gastroskopii a tam by mi niečo hádam gastro lekár povedal.. fakt neviem.. aj krv mám v poriadku

dobryden
31. aug 2024

@bibcabi A prehĺtaci reflex mas v poriadku?Tak ja mam skusenost nie osobnú ale moja klientka ktora trpela demenciou zo dna na den prestala prehĺtať jedlo,ako keby zabudla , jedlo ktore mala v ustach držala v ustach a nevedela dat dole.Dostala sondu priamo do zaludka (peg) cez ktoru dostávala tekutu stravu.

bibcabi
autor
31. aug 2024
Používateľ bibcabi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od bibcabi.

@dobryden jasne ja nemam problem prehltnut jedlo ani vodu ani nic.. mam 27 tak hadam nemam demenciu 😅😀

xux
31. aug 2024

Mozno achalazia?

darinaslay
31. aug 2024

ste nedoveryhodna

ahhola
31. aug 2024

@darinaslay ako aj ine osoby tuna😅

darinaslay
3. sep 2024

@ahhola to ale pise oficialne od modreho konika