Problémy s chrbtom - krčnou chrbticou a hlavou

20. máj 2021

Ahojte. Má niekto osobné skúsenosti s nápravou chrbtice? Dlhodobo má trápi bolesť krčnej chrbtice, hlavy. V minulosti mi bola ešte ako pubertiacke diagnostikovaná skolioza a myslím si že mám aj kyfozu. Nemám síce hrb ale moja chrbtica je v hornej časti dosť zagulatena a pekne sa vystrieť v mojom prípade už ani nejde. Som športový typ, behávam, robím chôdzu na dlhšie trasy, chodila som na jogu. Je pravda že prinútiť sa zacvičiť si sa mi poradí už len keď je zle, ale mala som aj obdobia že to bolo každý deň. Ale napríklad v joge som sa nikdy nedostala za hranicu že pri polohe psa sa moje päty dotýkali zeme, takže si myslím že tam bude problémov viac. Chodila som aj na rehabilitácie kde mi dávali klasický elektriku a polhodinu dačo zacvicili. Neviem či má zmysel zase niečo také absolvovať. Prosím Vás, hlavne tých čo máte osobnú skúsenosť, poraďte. Ďakujem

marina447
20. máj 2021

SM systém si neskúšala? Nájdi fyzioterapeutku ktorá ti ukáže ako sa to cvicí, nie je to fyzicky náročné cvičenie, ale zato účinné

tina4931
20. máj 2021

Ono, to je ten problém. Aj môj bol, že cvičím až keď je už zle. Ak má niekto problémy s chrbticou a vie o tom, treba cvičiť pravidelne a povedala by som už doživotne. Ale správne, najlepšie začať kvalitným fyzioterap., a pokračovať potom doma. A šetrné správanie k chrbtici (správne pohyby...)- pri bežných denných činnostiach, práci, upratovaní a pod....

kacena4
20. máj 2021

neviem aku cakas odpoved napravu chrbite ti vie spravit ortoped no neodporucam lebo sa tym "trapy" chrbtica a robi sa to len vtedy ked je bloknuta ak mas problem s chrbticou ako takou treba cvici nie jogu ci nieco podobne ale specialne cvici na danu cast chrbtice a dychove cvicenia na spravne drzanie tela + ak pojdes aj na rehabku tak ti mozu dat aj uvolnujuce rehabilitacne procedury drzim palceky

iveta7677
Autor odpoveď zmazal
Zobraz