Problémy s chrbticou popri starostlivosti o malé bábätko

dextella14
28. júl 2018

Ahojte dievčatá. Mám 14 týždňové bábätko a už 3 týždne problémy s krížami.. každý týždeň som seknutá voravo v krížoch, muž hovorí že je to zo zlej manipulácie s malou. Zatiaľ to vždy po aplikácii hrejivých náplastí prešlo. Od včera je ale tá bolesť tak strašne brutálna, že som sa nemohla ani starať o malú. Bolo to hrozné, keď som ju zdvíhala až sa mi zatmelo pred očami a myslela som že odpadnem. Nechcem užívať lieky lebo kojím ale včera som si musela dať paralen. Chcem sa spýtať, či máte slúsenosť s užívaním liekov typu paralen ibuprofen prip guajacuran, milgamma aj počas kojenia.. mali ste takéto problémy s krížami a ak áno čo vám pomohlo? Veľmi sa bojím ako zvládnem starostlivosť o malú od pondelka keď mi to neprejde, cez víkend aspoň pomôže muž. Ďakujem

evittam
28. júl 2018

@dextella14 Paralen môžeš. A inak smer odborny lekar. To chces dokedy takto trpiet?!

pininka
28. júl 2018

Mala som to iste pri prvom a zostala som tyzden bez pohnutia a museli mi pichat inkekcie. Muz ma z casti pravdu, musis sa naucit zohnut sa k malej tak ze si cupnesz nie ze sa ohnes v chrbte. Ked ju obliekas alebo prebalujes,vzdy si ku nej sadni. Ibuprofen by som si pri kojeni nedala a inak smer fyzioterapeut, ten ta nauci ako co robit.

dextella14
autor
28. júl 2018

@evittam s neurologom som uz konzultovala, max paralen..
Musi to prejst same a potom rehab
Len ma zaujimali skusenosti inych mam

zuzinapipina
28. júl 2018

@dextella14 ja som sa tiez raz rano zobudila a nemohla som sa postaviť. Aj ked ja mam priblemy s platnickou uz roky. Ale dlhe roky som mala pokoj a az teraz sa to ozvalo. Moj maly ma vsak uz 2, 5 roka a kojila som,lenže paralen mi nezaberal. Tak som prestala kojit a nasadila dalsie lieky, infuzie a injekcie. Moze byt ze mas nieco vyskocene a nejaky stavec ti tlaci ale priviera nerv ci dokonca ti tlaci na miechu a preto ti ostalo zle. Tak som to mala aj ja, ked som odpadla. Ale to ti najlepsie povie dokotor, ktorý ta asi posle bud na ct alebo rovno na magnetickú rezonanciu, z tej najlepsir zisti co a ako. Prajem vela sil, aby to nebolo nic vážne a mohla si pokojne kojit. Ale zase ak by ti bolo fakt bolestivé, tak radsej prestan kojit a netrap sa a zbav sa bolesti. Lebo ta bolesť je horsia asi ako porod 😥

laska201
28. júl 2018

Tiez to poznam zazila som to pri malej prvy krat v zivote.No bolest tak riadna ze 2hod som sa snazila z postele dostat.Doslova som 4nozkovala vtedy to nebolelo.myslela som si ze krize uz mam v poriadku no nastupila som do prace kde ma 2krat z bolesti polozilo o zem.Naozaj niektore tie pohyby su proste hrozne ale ked najdem iny tak uz to je v pohode a postavim sa a idem dalej.

evittam
28. júl 2018

@dextella14 Prejst same?! Zmeň lekára.

andyka321
28. júl 2018

@dextella14 zrejme ide o vysunutie platniciek ked to tak boli. Rychlo k neurologovi!

mionag
30. júl 2018

@dextella14 ja som mala tieto problemy este pred tehotenstvom.nic ine ti nepomoze iba suche teplo a cvicenie.cvicila som vsetko mozne.jogu,sm system ale najlepsie mi pomohla kniha od dr hnizdila a ked tieto cviky cvicim aspon dvakrat do tyzdna tak nemam ziaden problem.mam tu knihu aj naskenovanu.mozem ti poslat mailom ak chces.plus su tam cviky usposobene aj v sede ak su bolesti velmi silne. S bolestou chrbta sa trapim 5 rokov.nastudovane mam vela.a preto kazdemu odporucam iba jedno:cvicenie.ziadne lieky bolest chrbta nevyliecia.ZIADNE.iba tlmia dosledky ale nie pricinu.

0silvia0
30. júl 2018

@mionag ahoj, môžem poprosiť o naskenovanú knihu aj ja? Vďaka.

mionag
30. júl 2018

@0silvia0 idem teraz na poradnu.poobede poslem

haliee
30. júl 2018

@mionag aj ja poprosim ak je to mozne knihu

0silvia0
30. júl 2018

@mionag Ďakujem, si zlatá😘

zamilion
30. júl 2018

@mionag prosím knihu aj ja

mionag
30. júl 2018

@0silvia0
@haliee dievky poslem len mi zaslite mailove adresy

0silvia0
30. júl 2018

@mionag posielam do súkromnej správy, ďakujeeem

mionag
30. júl 2018

@0silvia0
@zamilion
@mimik35 ahoj, cviky mate na maili. ak by nahodou nastal nejaky problem alebo to odoslalo zle tak dajte vediet poslem este raz. chcela by som dodat ze toto cvicenie sa nema robit rychlo, nieje to kardio ani fitnes.ide o posilnenie svalov chrbta-cize pomaly v rytme dychu, postaci 8-10 opakovani, zo zaciatku som cvicila kazdy den,teraz ked ma uz chrbat neboli staci aj raz- dvakrat za tyzden. super na tych cvikoch je to ze aj ked som mala neviem ake bolesti tak pri cviceni som nemala bolesit- su take fyziologicke a prijemne pre nasu kostru ze to vobec nezatazi dalsou bolestou. a este jedna dolezita vec-treba presne dodrziavat dychanie ako je popisane pri cvikoch, ak budete dychat proti pohybu tak to bude zle...cize pozorne si precitat zadanie...drzim palce nech pomoze.

0silvia0
30. júl 2018

@mionag Ďakujem, mail prišiel v poriadku, posielam ❤

dextella14
autor
31. júl 2018

Ďakujem pekne za odpovede, už to našťastie prešlo samé.. ešte som ráno stuhnutá ale už to aspoň tak pekelne nebolí. Musím sa asi viac strečovať.. a bud týždeň idem na mäkké techniky do rehab centra..

michaela1616
14. aug 2018

Dobrý deň.ja mám vynikajúcu skúsenosť proti bolesti chrbta prírodný turmalínový pás. Kto má zaujem napíšem viac info do spravy☺

maria.vinea
20. aug 2018

Môžem poprosiť link na tu knihu? Mne sa vratila bolesť chrbtice po 4 rokoch,ked som urobila prudky pohyb..a mam stavce zaseknute

katkaspalova
20. aug 2018

Dobry den mohla by som poprosit o naskenovanie knihy aj ja katka.karolova@gmail.com, vopred velka vdaka

juliet86
20. aug 2018

@mionag ahoj. mna by zaujimal nazov knihy. skusim ju. tiez mam za sebou cvicenie dns joga mckenzie este stale hladam...

kutku
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mionag
21. aug 2018

@juliet86
@maria.vinea mne sa zda ze to bola tato https://www.martinus.sk/?uItem=231408 ale uz si celkom nespominam na nazov, len viem ze to je od dr hnizdila. je to velmi uznavany cesky rehabilitacny lekar. mne to pomohlo, som spokojna. dokonca ani necvicim pravidelne, lek ked citim ze uz ma to zase chyta, tak si tyzden zacvicim a zase je chvila pokoj... skuste. za to nic nedate.

mionag
21. aug 2018

@kutku
@katkaspalova dievcata mate to na maili, drzim palec, nech pomozu

juliet86
22. aug 2018

@mionag dakujem m9c

kutku
22. aug 2018

@mionag Veľká vďaka, už cvičím 🙂

mionag
22. aug 2018

@kutku tak potom daj vediet ci pomaha.cvic len v rytme dychu a nie trhane ale pekne sa uvolni.a hlavne dodrzuj dychanie ako je v popise

kutku
22. aug 2018

@mionag ok, ozvem sa. Dík

katkaspalova
23. aug 2018

@mionag dakujem velmi pekne