Problémy s chrbticou

lucia851
22. okt 2021

Ahojte mali ste prosím vás niekto problémy kvôli chrbtici že vás hrozne boleli ruky a bolelo vás na hrudi? Mam ísť na neurológiu?

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
autor
22. okt 2021

@raja95 tiež za boleli ruky a na hrudi?

lucia851
autor
22. okt 2021

@raja95 dali ti niečo aj od bolesti poprípade na uvoľnenie svalstva? Ja na rehabilitácie ísť nemôžem lebo mam o týždeň nastúpiť do práce

luccija
22. okt 2021

@lucia851 pravdaže môže...roky vieš, že máš problémy s chrbticou cvicis?

lucia851
autor
22. okt 2021

@luccija áno viem, ale necvicievala som, ale už asi týždeň cvičím pravidelne.

lucia851
autor
22. okt 2021

@luccija je lepšie ísť k neurologovi alebo na ortopediu?

tina4931
22. okt 2021

@lucia851 Lieky sú len dočasná záležitosť (s veľa nežiad. účinkami), ak chceš naozaj pomoc na dlhé obdobie - jediné riešenie je cvičiť. Ak nemáš čas chodiť ku kvalitnému fyzioterap., tak doma. Ale je namieste investovať ten čas na fyzioterapiu, lebo on ťa naučí ako správne cvičiť, aby si si nepoškodila ešte viac, ak sa v tom neorientuješ vôbec. Ja som bola aj na neurol. (tam mi dali len mrte liekov), aj na orotpédií ( to je lepšie, len záleží aký kvalitný ortopéd to je). Mne max. pomohol súkromný fyzioterapeut - masáže a hlavne cviky, ktoré ma naučil na moje problémy, aby som mohla pokračovať dlhodobo doma)

luccija
22. okt 2021

@lucia851 za mňa neurológ.Bola si na MRI?
Aj obvodná Ti vie predpísať niečo na bolesť či uvoľnenie.Pred 10 či 15 r si mala problémy s chrbticou si písala, že si brala silné lieky zanedbala si to, máš nadváhu...začni sa tomu venovať, lebo, keď sa Ti posunu platničky...možno aj máš vysunuté..

lucia851
autor
22. okt 2021

@luccija ja mám viaceré problémy, hrudnu kyfozu, spondyloza krčnej chrbtice, povysunutu platnička. Snažím sa doma cvičiť. A aj s tou nadváhou už niečo robiť.

lucia851
autor
22. okt 2021

@tina4931 koľko si platila u fyzioterapeuta? Lebo ja momentálne naňho nemám peniaze. Musím začať chodiť do novej prace. Ja som inak na polovicnom invalidnom. Liečim sa na depresie a úzkosti a aj s tou chrbticou

lucka_ke
22. okt 2021

už si tu písala viackrát a ten istý problém... keď to nezačneš riešiť ty, mamičky na MK ti na diaľku nepomôžu, aj ja som ti písala čo robiť

yoxinka
22. okt 2021

@lucia851
Mám problémy s chrbticou 15 rokov. Jediné účinné a dlhodobé riešenie je neurológ, ktorý vyšetrí poriadne, nie len od dverí na človeka kukne, ideá magnetická rezonancia a potom a toto je najdôležitejšia časť, výborný fyzioterapeut. O mňa sa od marca starali piati terapeuti, podľa stavu, posúvali si ma, ako sa mi vyvíjal stav. Naučili ma pochopiť, čo sa mi deje s telom, učili ma chodiť, stáť, dýchať, cvičiť, zmeniť pohybové vzorce. Z vlastnej iniciatívy k tomu celému sa snažím schudnúť a ešte je dlhá cesta predomnou, ale má to výborné výsledky zatiaľ. Lieky, obstreky, injekcie … toto všetko je len dočasná vec, ktorá v 95% prípadov nerieši problém, len ho na chvíľu oddiali.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
autor
22. okt 2021

@raja95 ja nemôžem chodiť na rehabilitácie pretože nastupujem za týždeň do novej prace a nemôžem o tu prácu prísť. Suché teplo skúšam, mam doma infra podložku. Budem musieť ísť k lekárovi nech mi zatiaľ dá niečo od bolesti a cvičiť zatiaľ doma. Potom si nájdem toho fyzioterapeuta. Mne môžu jedine urobiť ct, lebo MR nevydržím pretože mám hroznu fobiu z toho

tina4931
22. okt 2021

@lucia851 Ja som dostala od neurologa výmenný lístok na cvičenia zadarmo. Ale to je u nás nula bodov. Takže som si platila súkromného....cca tých 25€ na hod. Viem, je to problém, ale mne to stálo za to. Ak ti môžem poradiť, tak ak si vyhľadáš na nete (alebo knihu, alebo poprosíš na rehab.) cvičenia podľa Ľudmily Mojžišovej - to sú cviky v polohe na chrbáte, na bruchu, na štyroch a v tureckom sede. Tie, ak budeš cvičiť ok. Tieto cviky viem od mlada - ma naučili kedysi dávno na rehabilitácií. A tento fyziot. mi ich schválil, že to stará klasika na chrbticu, kde nemám čo pokaziť. Potom sú novinky....tie gumené pásy a pod....Ale to je komplikovanešie-

tina4931
22. okt 2021

Ale na CT neuvidia toľko. Mňa poslal najprv na RTG - nič - nestačilo, potom CT - nestačilo, až som nakoniec musela na MRI. Mám prasklinu platničky, 3 vybočené, ešte iné dg. veľké bolesti, 3 mesiace som bola nepoužiteľná. Ale dá sa, jedine pohyb - na vyživovanie platničiek a cvičenie. Lieky sú len na akútnu bolesť ale nič neriešia.

tina4931
22. okt 2021

@lucia851 Mne pomáhal aj ten "ježko" pichľavá podložka na akútne bolesti a fakt suché teplo

loginexistuje
22. okt 2021

to je alergia na pra pracu 😂😂

lucia851
autor
22. okt 2021

@loginexistuje hahahá, moc vtipné. Keď nevieš aké mam problémy od malička s tou chrbticou tak sa nesmej

yoxinka
22. okt 2021

@tina4931
Mám fakt veľa skúseností s rehabilitáciami a teda, nič proti nikomu, ale pokiaľ ide o chrbticu, tak tie nemocničné zadarmo nestoja absolútne za nič a je to len strata času. Potvrdila mi to aj neurologička, ktorá mi povedala, že ľudia, ktorí chodia na tie nemocničné rehabky sa jej dokol vracajú so zhoršeným stavom, ľudia, ktorí si platia súkromných fyzioterapeutov, majú super výsledky a chodia jej raz ročne na kontrolu. Je to smutné, ale tak to u nás, bohužiaľ funguje.

luccija
22. okt 2021

@lucia851 pozri aj ja mám fóbiu z MRI dostala som 3mg Lexaurin a vydržala som, lebo som vedela,že to potrebujem a nepohnem sa bez toho .Bola si teraz dlho doma mohla si chodiť na rehabilitácie zadarmo na výmenný listok xy mesiacov.Mozes chodiť na infuzie, ak máš blok uvoľní sa to...to, čo píšeš tie diagnózy má 3/4 ľudí.Ale verím, že máš bolesti chrbtica je beh na dlhé trate.Tiez mám pískanie v uchu, závraty, nateraz mi pomohli masáže a začínam cvičiť s fyzioterapeutkou.Ale cvičím aj podľa YouTube nájdi si rýchla fyzioterapia a cvic podľa neho super cviky.zatial Ti môžu dať Flector, Guajacuran a pod ..a nezabúdaj na to, že stres zhoršuje napätie a aj z toho Ta môže bolieť krcná, hrudna chrbtica

luccija
22. okt 2021

@yoxinka áno, lebo 20 min masáž, parafin, elektroliecba je na chvíľku ..oni nemajú čas sa venovať ľuďom žiaľ...a všetko je o sebadisciplíne ako sa zohnem, keď si umývam zuby, ako spim, ako vystúpim z auta, ľudia nemajú brusne svalstvo, ktoré všetko drží.Mne povedala hneď fyzioterapeutka, že mám klenbu spadnutu potrebujem vložky do topánky, kratšiu nohu, vysunutu bradu, preťažené kolená, skrátené svaly na lytkach, krku... no milión veci.To, keď som počula ešte môžem byť rada, že mám len mini problémy s chrbticou🙂

tina4931
22. okt 2021

@yoxinka Veď presne to tvrdím, ja som tie "zadarmo" ani len neskúsila tentokrát. Chodila som ako tehotná, ale škoda času. Preto som vďačná za plateného fyzioter. (masáže, laser, cvičenia - hlavne naučiť to, čo budem do nemoty cvičiť doma - o to ide najviac podľa mňa). Cvičiť už naveky vekov a hýbať sa neustále, a pri denných činnostiach vykonávať tie správne pohyby (vysávanie, umývanie dlážok, zohýbanie sa a pod....)

0silvia0
22. okt 2021

@lucia851 roky rokúce si bola doma, prečo si si neriešila chrbticu doteraz?

lucia851
autor
22. okt 2021

@0silvia0 pretože ma dosť dlho nebolel vôbec.

0silvia0
22. okt 2021

@lucia851 tak ak nemáš peniaze na fyzioterapeuta ani čas, musíš začať cvičiť sama. Tu ti nikto žiadnu zázračnú medicínu nepodá. Ale môžeš každopádne skočiť obvodnej, tá ťa pošle buď na ortopédiu alebo neurológiu. Ale bez cvičenia a starania sa o svoje telo to nepôjde a tam treba pevnú vôľu a pravidelnosť. Áno, aj ja žijem so skoliozou a problémami s chrbticou už 30 rokov.

luccija
22. okt 2021

@lucia851 dostať sa k neuro ortopédovi je na týždne, mesiace...aspoň kde bývam ja.Potrebujes MRI a uvidí sa čo ďalej.Mozno tým, že si začala cvičiť Ta boli ešte viac

lucia851
autor
22. okt 2021

@luccija ale cvičiť musím, inak sa to nezlepší.v pondelok budem volať ohľadom rehabilitácie ci môžem chodiť aj poobede po práci

eva1113
22. okt 2021

@lucia851 mate pravdu je to stale dokola,tiez riesim podobne veci,hlava, krcna,stres,uskost,cvicenie,jedno s druhym,no zacarovany kruh.

lucia851
autor
22. okt 2021

@eva1113 aj ja mam stresy a úzkosti, lebo mi blbnu hormóny pred menzesom. Ja sa liečim u psychiatra ale pred menzesom mi ani lieky nepomahaju