Problémy po namaľovaní oči

19. okt 2023

Ahojte,keď sa hoci iba trošku namalujem (myslím oči ako napríklad špirála a samozrejme tenká vrstva, žiadna omietka) tak ma neskutočne až neznesitelne začne bolieť hlava, oči, začne mi tiecť z nosa a som proste úplne mimo
Alebo začnem zle vidieť (nosím okuliare)
Oci mám červene,lesklé,slzia mi
Neviete prečo je to tak?Nemáte niektorá túto skúsenosť?A samozrejme som skúšam rôzne značky aj pre citlivé oči špirálky ale je to tak isto
Ďakujem 🙏

xsimonkax
19. okt 2023

Máš asi alergiu skus Gosh alebo Bell 😉

autor
19. okt 2023

@xsimonkax Dakujem, skúsim.Aj keď som skúšala už napríklad alverde,Mary Kay na citlivé oči.Vadi mi všetko a o ceruzach na oči ani nejdem písať 😔.
Tak veľmi by som si chcela aspoň mihalnice namaľovať,ale fakt nemôžem.Aj hlava sa mi zvykne točiť,keď sa namalujem.A takú ťažobu neskutočnú cítim v hlave,na tvári aj na tích očiach samozrejme
Musím sa odmalovat a potom až vyjsť z domu

vanilkovazmrzka
20. okt 2023

No mas ocividne alergiu

veselo_neveselo
20. okt 2023

Skus mozno kozmetiku od takych tych lekarenskych znaciek? Tam by mohli mat na takto citlive oci, ale tiez to bude hop alebo trop.

kvetinka75
20. okt 2023

toto isté mám aj ja, dokonca mne stačí, že si nanesiem makeup a oči nenamaľujem. Skúšala som už toľko značiek a nič. Tak si dávam mihalnice farbiť u kozmetičky. to mi nevadí a nemusím si ich maľovať

nikasmile
20. okt 2023

Pravdepodobne alergia - peruánsky balzam. Minule som sa pýtala, či s ňou nemá niekto skúsenosti, že aké produkty používa. Je to hrozné, tiež nič nevydržím.

nikasmile
20. okt 2023

@kvetinka75 toto je u mňa najhoršie. Make-up.🙈

kvetinka75
20. okt 2023

@nikasmile žiaľ, tam som nenašla nič, čo by mi to nerobilo.

nikasmile
20. okt 2023

@kvetinka75 ja neviem, či vôbec také niečo existuje.🙄

laurita285
20. okt 2023

Jasné, poznám. Ja si dám napr make-up (bbcko alebo ccko) a začnem hneď kýchať a potom keď si dám niečo na oči tak slzím tak dlho až sa toho make-upu zbavím :D vyslzím špirálu, ceruzku všetko 😀

kristie571
20. okt 2023

Alergia :/ žial to som mala aj ja, hocijaka maskara, či drahšej značky, či nejaka za par korun, každa mi robila zle, oči svrbeli, slzili a ešte horšie to bolo s odličovanim večer, akykolvek odličovač, z každeho ma oči svrbeli, jeedine možne riešenie u mna kedže chcem mať vyraznejšie mihalnice je kozmetička a umele mihalnice, chodim už možno druhy-treti rok, a neviem si vynachvalit, či leto, či zima, mam na min. 3 tyždne pokoj a oči stale pekné, akorat každy večer ich umyjem so šamponom na ne určenym, po 3 tyždnoch dorabka a znova su pekne, žiadne svrbenie oči, palenie a hlavne večer otrasne odličovanie z ktoreho ma len rezali oči 🙂

lenicka999
20. okt 2023

Mam to isté. Vadia mi aj niektoré makeupy okolo oči. Ja som testovala jednotlivé produkty samotné. Napr. jeden deň len make up, potom iný deň len riasenku aby som vedelo čo mi vadí a čo znesiem. Momentálne mám 2 vodeodolne riasenky ktoré znesiem a to loreal paradise a sky high Maybelline. Odličujem kokosovým olejom.

taktotedanie
20. okt 2023

Nemaluj sa resp chod do lekarne tam maju hypoalergenny make up odporucany oftalmologmi