Problém so stolicou

27. máj 2024

Dobrý deň. Nemáte tu niekto skúsenosť s tým že po veľkej potrebe sa neviete dourierať? Už posledné mesiace vždy po veľkej potrebe mám stále špinavý analny otvor. “Hrubú” stolicu utieram suchým toaletným a zvyšok vlhčenými. Používala som aj s dubovou kôrou ale to ma strašne palilo… po asi 20 minútach musím ísť znova na wcko sa dourierať. Potom už behom dňa pohode. Dokonca niektoré dni je to tiež pohode ale prevažne sa stane že stále mi ostane niečo špinavé
V blízkej dobe mám ísť na alergologiu, kvôli žalúdočným problémom po určitom jedle.

Mám to už riešiť s lekárkou alebo mám niečo ešte vyskúšať? Poprávde som sa k doktorke nenahlila keďže ma nič neboli nesvrbi , žiadna krv v stolici. Stolicu mám pravidelnú, každý deň ráno po raňajkách. Váš nazor?

simsalabim
27. máj 2024

Utriet a nasledne umyt. Vodou, nie obruskami. Vyskusaj a uvidis. A nejaky cas po umyti potriet mastnym kremom. Stipe ta to preto, lebo to mas rozdrazdene stolicou.

pribinak
27. máj 2024

Nejaké probiotiká nechceš vyskúšať?

autor
27. máj 2024

@pribinak no brala som biopron aké odporúčate vy ?

autor
27. máj 2024

@simsalabim ďakujem. Už som aj rozmýšľala či si nezvyknem na ranné sprchy po raňajkách 😆

tundra
27. máj 2024

Skus zaradit do jedalnicka viac vlakniny,malo by sa to na 90% zlepsit.

simsalabim
27. máj 2024

Bude stacit podla mna si ten konecnik poriadne umyt. Stryko bol gynekolog a ked si vypil, rozpraval vselijake storky… toto mi utkvelo v pamati z kategorie “vekom oslabene zvierace”. Vraj to ma casom kazda druha zena.

autor
27. máj 2024

@tundra hmm povedala by som že vlákniny jem dosť. Jem veľa ovocia zeleniny každý deň raňajkujem ovsené kaše… neviem čo by som ešte zaradila 😅možno sa mi to ale len zda že jem veľa vlákniny.

autor
27. máj 2024

@simsalabim ďakujem za názor no aj ja som si to myslela keďže ma nič neboli ani tak… len som sa chcela uistiť či náhodou nerobím blbosť 🙂

majlo1234
27. máj 2024

@simsalabim co je to vekom? Ci subjektivne? Ja mam 33 a posledne mesiace mam s tym tiez problem😒 ale mam tam aj bradavicky, aj som bola tehotna, tak to pripisujem tomu.

autor
27. máj 2024

@majlo1234 no neviem zas či vekom ja mám len 21 rokov 🙈

stanulienkat
27. máj 2024

Biogaia si kup. Nedostatkom vlákniny to určite nebude. Je možné, že to bude nejakou stravou, skús vyzistiť či ti niektoré jedlo nerobí zle, pretože stolicu by si mala mať tuhu a formovanú. Ešte je možné že piješ veľmi veľa tekutín. Vyskúšaj tie probiotika, čo som ti poradila.

autor
27. máj 2024

@stanulienkat no preto už riešim aj alergologiu či niečo nemôže byt. Možno to pravidelne jem a ani neviem že mi to robí zle.

autor
27. máj 2024

@stanulienkat ďakujem

simsalabim
27. máj 2024

@majlo1234 neviem, stryko uz davno zomrel 🤷‍♀️ Asi vekom, porodmi… ako sa oslabi panvove dno, uz nedrzi tak natesno a tak zvyskova stolica v poslednom cm vyjde postupne von (lebo tie nanosy su proste na crevach vzdy, preto sa pred kolonoskopiou musia vycistit) . Treba umyt okolie aj ten cm dnu. Netvrdim, ze to je tak u vas, netusim, ci to moze mat ine priciny a ake, treba skusit, ci to zaberie.

andaluzia12
27. máj 2024

Neješ veľa mastneho jedla?

oslo1
27. máj 2024

Po velkej ist do sprchy a do re to tam osprchovat. Ja mam som tam podobny problem, ale doma mam hned sprsku vedla zachoda, tak sa dobre osprchujem.

autor
28. máj 2024

@andaluzia12 mastneho skôr nie. Skôr si pochutím na veľa sladkom. Ale ano občas urobím aj mastnejsi obed

autor
28. máj 2024

@oslo1 ďakujem

autor
28. máj 2024

@pribinak ďakujem

allesandra
30. máj 2024

Ja vám odporúčam tekuté probiotiká a prebiotiká Harmonelo, dokážu krásne pomôcť s trávením. Väčšinou to býva spôsobené nedostatočným množstvom priateľských baktérií v čreve. Napíšte mi poradím Vám.

venom19
6. jún 2024

Ahoj, riesis nejako svoj problem? Ja som na tom podobne, uz zo dva roky...

autor
8. jún 2024

@venom19 ahoj neriešim sprcha pomohla. Len čakám dlho na termín u alergológa lebo mám aj tráviace problémy a všímam si že to je po určitom jedle… tak uvidíme