Problém s vlasmi - nechcú rásť

angela099
27. dec 2021

Ahojte neviete mi poradiť niečo na rast vlasov čo naozaj zaberá? Moja situácia s vlasmi je taká, že si vlasy farbim asi tak každý 3tí mesiac, trochu vypadávajú, sú pomerne dosť husté, len nechcú rásť :/ svoje prirodzené vlasy som mala dlhé asi tak po pás, potom som sa dala ostrihať ( pred 6 rokmi) a odvtedy mi vlasy aj po zastrihnutí nenarastú dlhšie ako po plecia :/ za akékoľvek tipy, rady budem veľmi vďačná 🙂

mauduska
27. dec 2021

ricínový olej + kofeín pomohol mne celkom 🙂 hlavne mi začali rašiť nové vlásky 😄

anonym42
27. dec 2021

Odporúčam ti kolagén drink 🙂 mne po tom rýchlo vyrástli vlasy a boli hustejšie

angela099
autor
27. dec 2021

@mauduska a konkrétne aký ricínový olej ti pomohol? 🙂 názov, značka

mamina0078
27. dec 2021

Mne fungoval Ricinovy olej+zinok

angela099
autor
27. dec 2021

@mamina0078 a chodila si popritom aj na zastrihávanie končekov?

mamina0078
27. dec 2021

@angela099 ano, to chodim pravidlne kazde 2 mesiace ale v obdobi ked som pouzivala ten olej a zinok mi tak rychlo rastli vlasy, ze som musela chodit cca kazdych 6-7tyzdnov

angela099
autor
27. dec 2021

@mamina0078 a ten ricinovy olej si ako často používala? Robila si si z neho zábaly?

merlinja
27. dec 2021

@angela099 tiež ma to zaujíma ...

mauduska
27. dec 2021

@angela099 od slovenskej značky botanica z DMky.. tento: https://www.mojadm.sk/botanica-slavica-ricinovy...

angela099
autor
27. dec 2021

@mauduska super ďakujem 🙂 a ako často si ho používala? Aplikovala si si ho priamo na korienky vlasov alebo zabaly?

ladycat2021
28. dec 2021

@angela099 mne na rast vlasov zabrali domáce masky/zábaly/kúry a tabletky na rast vlasov .. ale to som používala dávno.. teraz "fungujem" len na domácich maskách a pod. Vlasy mam pod kolená

angela099
autor
28. dec 2021

@ladycat2021 aké tabletky si používala? 🙂

ladycat2021
28. dec 2021

@angela099 mne sa osvedčili tabletky Revalid 🙂 používala som aj Donna Hair, keďže tie Revalid su drahe, tak som hľadala lacnejšiu alternatívu a v lekárni mi ponúkli toto... ale žiadna sláva.. mne to na vlasy nepomohlo ale ani neuškodilo .. žiadna zmena nic .. cize za mna ten revalid 🙂

merlinja
28. dec 2021

A vlasové hnojivo neskúšal niekto?

merlinja
28. dec 2021

@ladycat2021 jemine pod kolená- to vám koľko zaberie umývanie? Dajte foto pls.

ladycat2021
28. dec 2021

@merlinja no to je práve to čomu sa snažím co najdlhšie vyhnúť 😁 umyvam len tuhým šampónom.. naposledy som dostala take lupiny z klasického, ze som sa skoro mesiac ich nevedela zbaviť😡 to boli také veľké mastné lupiny... snažím sa ich umyvat raz za týždeň 😀 uz by som si ich mala podstrihnut trochu ale kaderníctva su zatvorene teraz a dobrú kaderníčku ani nemám a ani nepoznám tu kde žijem .. no foto .. hm skúsim poprosiť priateľa 😅 co sa týka vlasov mam svoj vzor .. cisárovná sisi 😄😄

angela099
autor
28. dec 2021

@ladycat2021 a masky si si robila aké? alebo lepšie povedané z čoho? 😅 aby som vedela aké si mám asi robiť 🙂

merlinja
28. dec 2021

@ladycat2021 moje narastú tak do polky chrbta a ďalej nie. Ako bohato mi to stačí ale v poslednej dobe rastú pomaly a sú hrozné. Príliš jemné, či čo. Pred pár rokmi som robila tú metódu umývania len sódou a octom, farbila som zásadne hennou. Boli zdravé aj keď zo začiatku som si ako "socka" pripadala. Len pri henne je bordel a ja mám čierne vlasy takže to takú zvláštnu farbu malo. Tuhý šampón som tiež skúšala ale neočaril ma. Ale poznám kopec žien, čo s ním má dobré skúsenosti. Teraz čakám kedy dorastú a chystám sa opäť na trvalú. :o)

maslaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladycat2021
28. dec 2021

@merlinja hennu som pouzivala aj ja tu co nefarbi. Potom som si do toho pridavala 1 cajovu lyzicku tizianovej henny a vlasy som na slnku mala take do jemne cerveno-rysava.. ale boli to len take odlesky. Velmi sa mi to pacilo. 🙂 Ja mam zatial dobre skusenosti s tuhymi samponmi. Vlasy mam po nich naozaj take jemne a ciste. Taky pocit cistoty mam alebo ako to nazvat. Takze za mna pokojnost. Inak farbu vlasov mam svoju prestala som si ich farbit. A hennu by som znovu chcela zacat pouzivat, lenze tu nekupim. Jedine ak by mi niekto z rodiny ci z kamaratov poslal balicek zo Slovenska. 😕

ladycat2021
28. dec 2021

@angela099 napriklad zabal, ktory sa mne osvedcil: vajce, olej-ricinovy, olivovy a kokosovy, francovka.
Kavova kura aj s tymi zrnieckami. Kofein stimuluje rast vlasov. Henna je dobra na vlasy aj ked ako bolo spomenute vyssie, ze je z toho bordel, ale zabaly z henny su dobre.
Cisto olejove: ale vtedy davam len 1 druh oleja.
Avokadova maska: avokado popucit, pridat vajce, kokosovy, ricinovy a olivovy olej alebo len jeden z nich, med vymiesat do kasicky naniest na vlasy a nechat posobit aspon 30 minut. Ja si vlasy zakryvam alobalom, sackom a uterakom. Vsetky masky ci zabaly nanasam na vlhke vlasy.
CIsto medova maska je dobra alebo medovo olejova. Medovo vajecna. Mozes skusat rozne kombinacie, aby si zistila co tebe najviac vyhovuje. 🙂

mauduska
28. dec 2021

@angela099 na vlasy pred umytím tak na hodinu, dve. Potom som si normálne umyla. Dávam si ho aj na mihalnice a riadne vidím pokroky, že mi zhustli 🙂