Problém s pokožkou hlavy - vyrážky, začervenanie, chýbajúce miesta vlasov

2. okt 2024

Pozdravujem, chcem sa poradiť, čím môže byť spôsobené, že moja pokožka hlavy v zadnej časti je v takomto stave? Mam tam chýbajúce miesta vlasov, koža je zacervenana a veľmi veľa vyčnelkov, z niektorých vyteká aj hnis. Keď som mal dlhšie vlasy, pociťoval som aj bolesť, tlak v týchto miestach. Čo to môže byť, stretli ste sa uz s niečím takýmto? Dá sa to liečiť, na koho sa obrátiť? Ďakujem pekne

marcellka32
2. okt 2024

Choď rovno na trichologicke vyšetrenie -oni sa venujú pokožke vlasov
Zatiaľ doma len jemný šampón

simca06022011
2. okt 2024

treba ist ku dobrej koznej, alebo tricholo, ale ja osobne toto mam v dlhych vlasoch a mne absollutne nepomohli, takze ak na nieco pridu, urcite napis.. som zvedava
Ono je viac veci, co by to mohlo byt

autor
2. okt 2024

@simca06022011 ja som pred 2 rokmi chodil často ku kožnej, ale tiež mi nič nepomohlo a vtedy to bolo v oveľa lepšom stave. Dávala mi na to rôzne vodičky, dechtovy sampon, nakoniec kosterkoidy, injekcie 2x mi opichala celú hlavu vzadu. Ale necítil som sa potom dobre, tak som prestal chodit tam.
Práve rozmýšľam či aj to, že mi dávala injekcie, kosterkoidy, či mi to viac nepoškodilo, lebo odvtedy sa to začalo ešte viac zhoršovať do aktuálneho stavu. Kožná mi chcela ešte viackrát opichat hlavu s kosterkoidmy, ale keďže som sa necítil dobre potom, aj som si niečo precital o tom na nete, tak dom prestal chodiť.

Čo si od lekárov dostala, čo ti davali na to? Ako dlho to máš?

marcellka32
2. okt 2024

Musíš vylúčiť alopeciu..tu ti potvrdí trichologicke vyšetrenie

marcellka32
2. okt 2024

Mne dali minoxidyl, plazmaterapiu

simca06022011
2. okt 2024

ono sa to rozsiruje... trapi ma to dlhe roky, dokonca prva lekarka ma riesila ako infekcnu a ze to mam urcite dostipane, a ci nemame vsi a neviem co.. tak som mala chvilu traumu, cize kvalitni lekari:D Ale to je ina tema... mne najviac pomaha ked je to nekludne ichtamolovy sampon, potom jeden tiez bylinny, ten mam na padanie vlasov (takze to nic..), a ked je zle tak nizoral. vlasy riadne vysusit, a tak. Mne potom taka hrcka sa aj na ramene robila a tak, zobrali vzorku a nic nepomohli, nasli v tom nejaku "plesen" (pisem v uvodzovkach, nepamatam sa) =potom som vlasne sama presla na nizoral. Zase ak ti maju kortikostereiody pomoct, tak radsej to vybrat ako nie... skusali namna sampony, miliardu, potom vodicky jednak na padanie vlasov, ale aj eryfluid (atb) a podobne.. za mna ziadny efekt.

autor
2. okt 2024

@marcellka32 Ta plazmaterapia ti pomohla? Mne ju tiež lekárka ponúkala ako možnosť, ale bola dosť dráha, keďže by som si ju musel platiť celú sám.

autor
2. okt 2024

@simca06022011 myslíš, že som si to mohol zhoršiť aj svojim rozhodnutím, že po dvoch dávkach kosterkoidovych injekcií som liečbu prerušil? Nenapadlo ma, žeby to mohlo mať nejaké následky. S lekárkou som odvtedy nebol v kontakte, keďže ma liečila dlhý čas a nic nepomohlo, tak som to vzdal a odvtedy cca 2 roky som nebol u lekára. Len som dosť smutný a zhrozený, že sa to dostalo do takéhoto štádia, ako to teraz vyzerá.

marcellka32
3. okt 2024

Ja sa spýtam inak, keď ti narastu vlasy, vidno ti tie hole miesta? Ak nie, tak nerieš, nemáš to v zlom stave (to si nevidel mňa a žena bez vlasov je horšie, chlap sa dá dohola a má pokoj), plazma ma stála 1200 eur, či pomohla ja neviem, aj áno aj nie..skús ten minoxidyl 5% pre mužov, vytrvaj 6 mesiacov každé ráno a večer prebehnúť kožu s tým

simca06022011
3. okt 2024

@marcellka32 ale u neho nie je problem alopecia, ale tie vyrazky... moze to byt keratoza, alebo kopa inych veci, jednak to boli, svrbi, a z toho potom aj od zapalu folikulov, aj samotneho jazvenia/robenia sa tych hrciek vypadavaju vlasy.

marcellka32
3. okt 2024

@simca06022011 veď áno, treba ísť na trichologicke vyšetrenie

simca06022011
3. okt 2024

@marcellka32 ak sa tam vobec dostane 😂

marcellka32
3. okt 2024

@simca06022011 prečo? Stačí sa objednať