Problém s platničkou

deana100
18. júl 2023

Dobrý deň už som sem písala. Mám problém s platnickou bola som aj na ČT. Výsledky už mám u doktorky. Neviem aký bude ďalší postup ci budem brat celý život lieky alebo operácia alebo invalidita. Máte niekto s týmto skúsenosť. Problém je aj zohnut sa keď sa aj ako snažím boli to. Tak už ozaj neviem. Aký bude ďalší postup.

gemerka17
18. júl 2023

@deana100 cvičiť, cvičiť, cvičiť. Rehabilitácie sú na prvom mieste. Ak si ešte necvicila tak začni, cestou súkromného fyzioterapeuta. Len sa musíš TY snažiť a necakat na zázračnú tabletku, lebo nie je. Liečba závisí len od teba.
PS: pri tvojom zmyslani by musel byť invalid každý druhy občan slovenska.

jazminn
18. júl 2023

@deana100 neviem odkiaľ ste. Môj manžel tiež bl zúfaly, vyskúšal všetko, lieky, cvičenia, masaže, injekcie pod rengénom...všetko! Až mu niekto doporučil objednať sa do Mi, tam raz týždenne konzultuje MUDr.Bačinsky zo Žilinskej nemocnice. Ten pozrel MR, dal urobiť tam nový rongén a dal termín. Asi do mesiaca. Operácia nie je náročná....

kaktusik007
18. júl 2023

@jazminn ako ktora, ja som bola na sale 5 hodin..
@deana100 aky bude dalsi postup? to zalezi od nalezu. Operacia je to posledne riesenie a ak si myslis, ze Ta zbavi bolesti - nezbavi. Mna krize do operacie chrbtice absolutne neboleli.
Proste si na tu bolest zvykni, bude tvojou sucastou. Musis si uvedomit, kde mas svoje limity a pocuvat svoje telo. Analgetika nie su dlhodobe riesenie, preto ak si rozumna tak ich budes brat fakt az ked bude moc zle typu nevstanem z postele. A ci je to na invaliditu - to je na posudkovom zo socialnej poistovne, nie na nas. Avsak ani samotna operacia nezaklada automaticky narok na invalidny dochodok --- tam sa posudzuje viacej veci.

stanulienkat
18. júl 2023

Problemy s platnickami ma kazdy druhy clovek. To by sme vsetci boli na invalidite. Nemusis ani lieky brat a uz vobec nie do konca zivota. Operacie su posledna moznost pri tazkych stavoch. Zaklad je rehabilitacia, cvicit, spevnovat chrbtove svalstvo, nezdvihat tazke veci, nespat na bruchu, neumyvat vlasy v predklone nad vanou a xxx dalsich.

aurora33
18. júl 2023

@deana100 toto je typické slovenské zmýšľanie: dajte mi tabletku. Čo tak sa zamyslieť nad tým čo robím zle, nesprávne? Autorka: ake su vysledky CT? Myslím diagnóza?

kacena4
18. júl 2023

ja som po opetacii. vsetkozavisi od toho aky mas nalrz, ale vzdy pomoze sm system cvicit denne ja cvičím a som bez liekov a normalne pracujem
inak je to CT nie ČT

nikpa
18. júl 2023

@deana100 lieky žiadne nie sú na to, max. magnézium alebo len od bolesti. Operácia je pre mňa krajné riešenie. Treba cvičit, dlhodobo a poctivo. Najlepšie začať s fyzioterapeutom ktorý ťa usmerní, ukáže čo a ako. Cvičenie mne naozaj pomohlo.

deana100
autor
18. júl 2023

@jazminn S Nitry som zatiaľ beriem lieky výsledky budem mat pondelok teda už mám výsledky len moja nevrologička má dovolenku takže musím ešte vydržať snažím sa aj ja cvicit. No neviem uvidím chcela by som sa vás opýtať ste aj na FC. alebo nie ako by som vás našla riešim to.... aj už pomaličky 3 mesic.

deana100
autor
18. júl 2023

@kacena4 ČT mi tam vybehlo až potom som si to všimla. cvičím cvičím cvičím. No nález mám len moja lekárka ma. momentálne dovolenku.

barbora19911
18. júl 2023

@deana100 a kde máš vysunutu platničku do miechy či do nervu ? ..áno ja mám polovičny ID na platničku ale preto že ich mám vysunutych 6 nad sebou čo nieje možné riesit operačne ..plus v krčnej chrbtici mám 4 vysunute

barbora19911
18. júl 2023

@deana100 a hlavne nedvihať ťažké nepracovat v predklone a len čakať či ti to povolí dajú ti obstreky injkecie možno ozón

yoxinka
18. júl 2023

Čo je problém s platničkou??? Ja mám prasknutú platňu v segmente L5-S1, mám tam sekvester a útlak nervu. Platne L4, L3 sú vysunuté. Bolesti, blokády, lieky, rehabky … s tým mám skúsenosti 10 rokov. Momentálne som bez liekov, športujem, pravidelne cvičím a riešenie problému je VÝBORNÝ fyzioterapeut. Úprava pohybového a dýchacieho stereotypu a cvičenie, cvičenie, cvičenie. Lieky riešia symptómy, nie príčinu. Len potláčajú problém.

gemerka17
18. júl 2023

@deana100 a čo čakáš od lekarky? Ta je pre teba úplne nepotrebna. Liečba závisí len od teba. Chodíš pravidelne k fyzioterapeutovi ? Je dôležité, aby bol veľmi dobrý. Určite necvic podľa internetu. Tam musíš mat cviky pre teba. Okrem toho, aby ti bolo lepšie je to beh na dlhé trate. Krížová oblasť 6 mesiacov cvičenia a viac, krcna chrbtica je väčší oriešok, od 9.mesiacoc a viac trvá, aby prišlo k výraznému zlepšeniu. Ak cvičíš 5 minút doma podľa internetu robíš pre seba veľké nič, resp. viac škody ako úžitku.

aurora33
18. júl 2023

@deana100 a cvicis ako? Podla netu, či podla fyzio?

jana65l
18. júl 2023

@deana100 europainclinik Kosice najdi si na Google a pošli im výsledky

deana100
autor
18. júl 2023

@aurora33 doktorka kázala.ako také drepy aby som robila. tak dnes som po cvičila.

deana100
autor
18. júl 2023

@barbora19911 joj dosť teda.

aurora33
18. júl 2023

@deana100 tak ak tie drepy nerobíš správne ( čo robí málokto) tak jasne že ti je horšie.

yoxinka
18. júl 2023

@deana100
Aj ti ten drep doktorka ukázala a skontrolovala, ako to robíš? Lebo 90% ľudí robí drep zle. Ak máš problém v driekovej chrbtici, zle robenými drepmi to dosť zhoršíš.

deana100
autor
18. júl 2023

@yoxinka ukázala noo

aurora33
19. júl 2023

@deana100 najdi si dobrého fyzio, ktorý ti cviky nielen ukáže ale ta aj naučí ako ich máš správne cvičiť. Je to stokrat lepšie ako pchať do seba lieky, alebo čakať na ID.

jazminn
19. júl 2023

@deana100 napíšte do SS