Problém s palcom na nohe

17. júl 2024

Ahojte, na fotkách je moj palec na nohe. Zistila som to po odlakovani. Prvá foto a teraz aj druha, je rozdiel mesiac. Nebuchla som sa, nič sa mi jednoducho nestalo a stále to mám. Neboli, neškriabe, nepali…..už to mám možno aj dlhšie, mesiac a pol až dva 🤷🏻‍♀️😒
Na žiadnom inom to nemám. Topánky nosím ako vždy.
Čo si myslite vy? Ďakujem 🙂

anna777115
17. júl 2024

Máš to udreté, máš to podliate krvou, zlezie ti to dole s nechtom.

autor
17. júl 2024

@anna777115 nemám to udrete, žiaden úraz ani naraz, ani necht nelezie.

pluss
17. júl 2024

ahoj aj mám a je to naozaj podliatina...stačí že možno si sa slabo udrela ale trafila si nejaký "bod" alebo ti niekto stúpil keď aj len trošku na nohu čo sa stalo mne a trvá to hrozne dlho kým sa dá dokopy

la_dolce_vita
17. júl 2024

Mala som z topanok po intenzivnej turistike. Dlho trvalo, kym to odrastlo a dokonca mi raz necht odpadol, nastastie cez zimu dorastol.

akinomel
17. júl 2024

No, či to nebude možno onychomykóza( pleseň)...?
https://etabletka.sk/plesen-na-nechtoch-nie-je-...

marcellka32
17. júl 2024

Ten necht odrastie asi za rok, kúp si pero na pleseň na nechtoch z lekárne

slecnazkosic
17. júl 2024

taký istý nechet mám na nohe, mám to však po turistike. Už som to raz mala. Rok to trvalo kym odrastol. Nič iné sa nedá robiť len čakať.

bibina32
17. júl 2024

Môžeš to mať z topánok. Kolegyňa mala také nechty z pracovných topánok.

autor
17. júl 2024

Z topánok to nemám tiež, fungujem stále rovnako a zrazu táto podliatina. Ako chápem, môže sa stat čokoľvek, človek si neuvedomí, ale ono akoby to pokračovalo, drží sa to a vôbec neodrasta. Nemám úplne kvalitne fotky, ale za ten čas to ani farbu nezmenilo :/. Pôjdem asi k Dr a uvidíme.

earlgrey
17. júl 2024

Mne síce spadol gauč na palec na nohe, keď som ho nadvihovala...ale palec som mala rovnaký...celý čierny pod nechtom a trvalo to asi 3 mesiace pokiaľ mi zišiel sám dole a potom narástol nový...takže to chvíľu potrvá...

ivanakal
17. júl 2024

Ako si skalopevne presvedcena, ze to nemas z topanok, ze si sa nebuchla, ani nic podobne.. Kludne to mozes mat z topanok, ani nemusis vediet. Mne tiez raz z nicoho nic zacal fialoviet necht na nohe... a postupne mi zliezol cely.. Jedine co mi z toho vychadzalo, ze som to mala z topanok po castej turistike. Naco by si isla k lekarovi..

drobcek100
18. júl 2024

Odporúčam ísť na kožné,tam Ti lekár povie či je to krvná podliatina alebo pleseň

autor
18. júl 2024

@ivanakal áno, keď sa zamyslim tak ozaj nevedomky som aj mohla zakopnúť čiže kde je pravda netuším 😃

ivanakal
18. júl 2024

Staci mozno maly tukanec na nespravnom mieste a moze urobit zle ☹️ ja som zistila ze som dokonca mala pluzgier pod nechtom, lebo mi zacal fialoviet.. potom mi vytiekol a necht casom zisiel. 🫤 Ja som to mala ale z topanok predpokladam