Problém s novým tetovaním

niki398
11. júl 2022

Ahojte,
Neviem, či sa to sem hodí, ale snáď sa nájde niekto, kto mi poradí/pomôže.
V piatok som sa bola tetovať. Nie je to moje prvé tetovanie, mám ich už dosť, len toto je zatiaľ najväčšie.
Všetko bolo v poriadku, mala som aj fóliu, ktorú som chcela mať týždeň, ako bývam zvyknutá. Len v nedeľu ma tetovanie zrazu začalo páliť, na jednej strane mi začala červenať koža, a večer som už mala nohu opuchnutú. Tak som dala fóliu dole, tetovanie umyla, a neskôr natrela bepanthenom a dala si flector, lebo ma najprv napadol, že by to mohol byť zápal. Ráno to vyzeralo lepšie, noha bola akoby odpuchnutá a červené miesta bledšie. Avšak v robote sa mi to všetko vrátilo. Zajtra asi pôjdem už doktorke. Čo by to podľa vás mohlo byť? Alergická Reakcia podľa mňa nie žeby infekcia z niečoho? Prikladám aj fotku 😁

angi07
11. júl 2022

Asi infekcia isla by som doktorke

janezz
11. júl 2022

@niki398 tiež sa pripájam k názoru, že zrejme infekcia. Bola si u toho istého tatera? Nemôže to byť aj iný atrament?

niki398
autor
11. júl 2022

@janezz nebola, bola som u nového, ale tento tetuje už dosť rokov. Tak neviem koho to bola chyba. Či sa tam niečo počas tetovania dostalo, alebo keď som to mala zalepené tak vtedy...ale radšej určite zájdem doktorke a nech mi to pozrie. Len mám strašné stresy, vždy myslím na to najhoršie 😂

niki398
autor
11. júl 2022

@angi07 snáď sa to ale bude dať vyliečiť, ešte som infekciu nikdy nemala, tak nemám skúsenosti. Jedno miesto je najviac červené a myslím si, že to je pôvod všetkého , inak celé tetovanie ma ani mebolí, ina ten bod a odtiaľ sa začala šíriť červeň aj po koži , každopádne ďakujem za odpoveď 😊

angi07
11. júl 2022

@niki398 ano bude sa dat v najhorsom dostanes atb , mozno iba atb mast, ja mam 10 tetovani a ani jedno nebolo take cervene a opuchnute,( opuchnute hej ale cele miesto , citlive ale iba druhy den ) mozno to nebude nic vazne ale zas radsej ist ako potom lutovat😊

dada0902
11. júl 2022

Ja som si tiež dala stehna tetovať a mne tiež opuchli proste je to veľká plocha ja som to mala červené a aj sa mi okolo spravila modrina už neviem ale koľko som to mala mat zafoliovane ale tiež ma to pálilo a aj ma to pri chôdzi bolelo natierala som a všetko u mňa bolo ok asik by som zavolala teterovi a poslala foto nech ti povie

niki398
autor
11. júl 2022

@dada0902 len u mňa je vidieť odkiaľ sa to šíri. Mna tetovanie samo o sebe už nebolí, iba jedna časť ako je na fotke vidieť kde to mám červené a to mám aj opuchnuté a myslím si, že ak by som to mala zapálené, tak flector by pomohol. Preto v tomto bude asi iný problém. Skúsim tú doktorku nech mi niečo predpíše. A tatér má už dovolenku a ke v zahraničí čiže jemu sa asi ani nedovolám. Inak som mu písala, ale neozval sa doteraz

janezz
12. júl 2022

@niki398 ahoj, niečo nové? Ako si pochodila u Dr?

niki398
autor
12. júl 2022

@janezz ahoj, dnes som to rano mala odpuchnute a doteraz to je celkom dobre, opuch len mierny a zacervenanie tiez. Tak som doktorke nesla, ale vsetci znami mi vravia, aby som tam isla aj tak aby mi zobrala krv a zistila presne co mi je. Takze asi to presuvam na zajtra, ja som strasne leniva chodit k doktorom no 😂 ale donutim sa...

karoline454
19. júl 2022

Ty necháváš fólií týden na noze po tetování?!!! Tak to máš možná z toho, myslím že max má být 48h a pak nechat tetovaní větrat a dýchat a mazat krémem. Jinak pěkné tetování to je princezna Mononoke? Dost se dá přečíst v téhle diskuzi https://odstraneni-tetovani-laserem.cz/odstrane... píšou se tam užitečné rady jak o tetování pečovat ale i jak se dá odstranit. Tak doufám že se ti to dobře zahojilo.