Problém s močovým mechúrom po pôrode

barbora0308
29. nov 2022

Ahojte mamicky, uz som fakt zufala, tak som sa rozhodla sem napisat, ci ste si nahodou niektora niecim podobnym nepresli. Som 6 mesiacov po porode. Este pocas tehotenstva som v 22tt skoncila v nemocnici kvoli stipaniu zo spodu, nasledovala 3,5 mesacna hospotalizacia kvoli vysoko rizikovemu tehotenstvu. Predcasne som sa zacala otvarat, no ziaden lekar nechapal moje tazkosti, neustalehi stipania a rezania zo spodu. Moc aj stery boli vzdy negativne. Pripisovali to hormonom a moj nalez s tym vraj nemal nic spolocne 🤷. Myslela som si teda, ze sa to po porode napravi, no zial je to este horsie...aktualne mam neustale nutkanie na mocenie, mam pocit, ako keby som bola stale prechladnuta, obcasne pocitujem aj tlaky, rezanie. Bola som vysetrena gynekologom 2x aj urologom viackrat, stery, sono, moc na kultivacii, vsetko negativne. Myslela som si, ze budem mat mozno prolaps panvoveho dna a ten tlaci na mocak, ale gynekolog mi aj toto vyvratil. Vraj som uplne zdrava a nikto mi nevie povedat, preco stale citim tento diskonfort, je to velmi obmedzujuce a ja uz fakt neviem s kym to riesit. Nemali ste tu niekto prosim podobny/rovnaky problem? Dakujem pekne!

anjelicek26
29. nov 2022

Podla mna bez diagnostickej laparoskopie veci ako zrasty nemas sancu na sone vidiet... ale tak to je moj nazor ako laika. Takze zrasty v tejto oblasti (po zapale, endometrioze, ale aj po tehotenstve) vedia spravit skutocny problem, lebo je tam stale napätie v tej oblasti pri kazdom pohybe. Skus sa na toto opytat, jasne, ze je to neprijemne.

nevenka
29. nov 2022

@barbora0308 nemala som toto po porode. Ale cely zivot citim v oblasti mocaku toto, co Ty, raz viac, raz menej, zapaly nie su. Vzdy vsetko ok. Alebo to suviselo s kvasinkou, co bola vo vagine, vtedy to bolo horsie. Ale nikdy nemam ten pocit, ze je to uplne ok. Dokonca som bola na MRI malej panvy. Mam len kusok uzsiu mocovu ruru, nic ine. Mne to MRI nariadila neurologicka. A tu je asi problem, ona mi povedala, ze podla nej ide o neuropaticku bolest, su na to lieky, mne predpisala vtedy Gabapentin. No ale su to tazke lieky a ja som to neuzivala, lebo v tom case som dojcila. Takze som sa ani neposunula. Ucim sa s tym teda zit. Momentalne cakam dieta cislo 4, takze uvidim, co bude potom. U mna to nebolo take ako akutny zapal, len taky diskomfort a caste nutkanie na mocenie v tom tiez bolo, vsade len zachody hladam cely zivot...😔. Ale nie bolest, s ktorou by sa nedalo zit. Obcas, ked menej pijem, tak sa to brutal zhorsi, stipe, reze, potom sa to kus ukludni a davam si potom pozor na to, kolko pijem. Ale situavia nie je vyriesena.
Zasahuje to aj do intimneho zivota, nemozem mat sex tak casto, ako by manzel chcel alebo aj ja, musim si dat cas na regeneraciu, ci ako to nazvat. Lebo vsak to s tym velmi uzko suvisi. No, nic moc. Ale skus este ist cez toho neurologa, najlepsie nejaku zenu. Tato bola velmi mila a ustretova a snazila sa prist na pricinu.

54tinka54
29. nov 2022

@barbora0308 stery na mykoplazmy, ureaplazmy a chlamýdie ti robili?

sojorez
29. nov 2022

@barbora0308 Tlak na mocenie som po porodoch mala, trvalo asi rok, kym sa skludnil mocak. Rezanie a palenie je pri moceni alebo vagina? Ja som ostala citliva na parfemovane hygien.potreby, toaletak, mydlo... Plus pokial som kojila, tak bola suchsia sliznica a citila som obcas stipanie.

barbora0308
autor
29. nov 2022

@anjelicek26 oh nestras 🫣 ... aj mna uz toto napadlo, uvidim ako pochodim este u lekarov, nerada by som skocila hned do laparky.
@nevenka ani nehovor, ja sa uz aj bojim ist s malym na dlhsiu prechadzku lebo sama neviem, ci potrebujem cikat alebo nie 🫤 zaciatkom dec. mam termin na preventivku u vseobecneho, budem sa urcite pytat aj k neurologovi. To MRI by asi bodlo. Vdaka za zdielanie skusenosti.

anjelicek26
29. nov 2022

@barbora0308 tak mne laparka neskutocne pomohla (pritom na to prisli nahodou ked davali prec cystu), a to aj co sa tyka menstruacnych bolesti, aj mocaku, aj vsetkeho okolo toho... nasli tam riadne zrasty (u mna po slepaku s detstva, cele zle proste)...na sone nebolo vidno nikdy NIC.

barbora0308
autor
29. nov 2022

@54tinka54 ano, len v nemocnici asi 4x, vsetko negativne 🤷

barbora0308
autor
29. nov 2022

@sojorez uprimne? Ja fakt neviem odkial ide to rezanie. Pri moceni ma to nepali ani nereze, to je v poriadku. Ja len v ramci celeho dna citim diskonfort tam dole a nonstop nutkanie na mocenie...🤷 Gynekolog mi tiez tak vravel, ze mozno sa to samo napravi do roka po porode, ze proste obcas to tehotenstvo zamava so zenou viacej a moze pocitovat, taketo neprijemnosti...ale fakt sa takto velmi tazko funguje 😒. Konecne som aj zacala chodit cvicit a neviem si to ani kvoli tomuto poriadne uzit... Vlozky pouzivam uz iba latkove a robim si aj sedave bylinkove kupele, i ked som zacala iba pred par dnami, tak to este nemoze mat efekt.

barbora0308
autor
29. nov 2022

@anjelicek26 tak to ano 😏 sestre takto zistili endometriozu a prisla skoro o cely vajecnik a to jej mali iba cystu odstranit. Nuz, ak nic nezaberie, tak samozrejme pojdem aj tymto smerom, bude to asi posledne mozne riesenie. Dakujem za zdielanie skusenosti.

sojorez
29. nov 2022

@barbora0308 Skus pozriet tuto, ci sa najdes s priznakmi. Spomina sa tam svrbenie, palenie, ale i caste mocenie a jeden z moznych dovodov tehotenstvo a porod 🤔 https://www.lepsia-erekcia.sk/vaginalna-suchost/

barbora0308
autor
29. nov 2022

@sojorez ako moze byt, tazko povedat 🫤 ... akurat som ale skusila lubrikant (kedze bolest pri sexe mam stale od porodu, takze s muzom jedine tak...) ale teda necitim ulavu 😏 tak asi skor nie.