Problém s dýchaním a zvýšený pulz.

layla83
1. jan 2020

Ma niekto podobný alebo taký problem?Mam zvýšení pulz a pociťujem take chvenie v tele na ľavej strane a búšenie srdca.zijem v zahraničí a bola som na kardio cvičení kde mi povedali,ze po konzultácii lekárov ma posielajú na ct srdca ale stym ,ze čakacia doba je rok.Neberiem žiadne tabletky na kolko mi nic nedali bola som aj na ekg ktoré bolo dobre.

fiafia
2. jan 2020

@layla83 kludne to môže byt stresove, z vycerpania, psychicke..... vhodne by bolo navstivit dr poziadat o krvny obraz, echo, mozno holter, ekg zatial by som brala magnezium a denne si merat tlak urcite sa nan budu pytat. Ja sa natachikardiu liecim peknych par rokov. Nieje to nic prijemne ale ak to nesuvisi s inym ochorenim je to neskodne .

layla83
autor
2. jan 2020

@fiafia Magnezium beriem krv mi brali to som mala dobre aj ekg bolo dobre.A ty berieš nejake tabletky?a ked ti to zistili tak si mávala ake problémy?

fiafia
2. jan 2020

@layla83 ja som mala vysoky tep vela x cez 140v klude, tlak zvyseny, nedalo sa mi dychat, triaska taka slabost celkova,'celkovo nieco strasne. Beriem tbl na tlak tie znizuju tep a magnezium. Pravidelne kontroly na internom a menej casto kardiologia kde mavam holter. Tak ak je krv ok, ekg ok tak skor je to psichicke, unava a pod. To magnezium je dobre. Skor poto este nieco na ukludnenie prirodne. Mne vzdy pomohlo nesustredit sa nato lebo strach to zhorsuje.

layla83
autor
2. jan 2020

@fiafia aha no to si mala strasne vysoký pulz ja ho zvyknem mat do 100

layla83
autor
3. jan 2020

@layla83 a teraz ako berieš tabletky tak da ti to upravilo?

layla83
autor
3. jan 2020

@fiafia a teraz ked berieš tabletky tak sa ti to upravilo?

fiafia
3. jan 2020

@layla83 do 100 je este v pohode.ostala by som pri magneziu a dala si urobit ct , pripadne este raz KO. Upravilo, chodim uz len 2x za rok na kontroly. Mysim si, ze by som to mozno zvladla aj bezliekov, psychika je mocny carodej. Clovek ma strach ci sa to nezopakuje kym si to sam "neprivola" ked raz zacnes jest taketo lieky nieje cesty spat. Ja mam teraz najnizsiu davku ale dr neodporuca vysadit.

layla83
autor
3. jan 2020

@fiafia aha.Dnes v praci mi prislo zle začalo mi byt rychlo srdce a triasla som sa.odmerala som si pulz a mala som 110.strasne nieco .Zbehnem k lekarke ci sa nedá nejako urýchliť to ct a nie čakať až rok na vysetrenie .

fiafia
3. jan 2020

@layla83 tak nech odosle na kardiologiu. Staci echo co maju na kazdej ambulancii, holter tiez predpisuju tam to je.24hodinove meranie. Skus zvysit magnezium. Ked mi takto prislo zle tak sumive to zaucinkuje za chvíľu. A nieco prirodne na nervy 😊 lebo ten strach uz je v tebe a tym padom stres , vnutorna nervozita a to nieje pre tep a srdce idealne

agikaku
4. jan 2020

@fiafia ja sa chcem s vami poradiť. Ja som bola na EKG a dr. povedala, že nie je dobré . Vy máte EKG v poriadku? V stredu idem na kardiológia, ale som s nervami v koncoch.

fiafia
4. jan 2020

@agikaku ze nie je dobre moze znamenat hocico.ale rozhodne by vas s vaznym nalezom neposlali domov.moj ocino mal pred rokom infarkt a pri ekg mu ho zistili. Takze by som predbezne nepanikarila. Ze mate tak rychlo kardiologa vybaveneho je snad zazrak. Pravdepodobne zoberu krv ak nebrali inde, echo srdca, ekg, mozno odporucia holter, zatazovy test , ani jedneho vysetrenia sa netreba bat. Urcite je lepsie to riesit skor, z liekmi ak budu potrebne sa da zit, ja uzivam tbl uz vyse 6 rokov a to nemam este 30tku. Drzim palce nech všetko dobre dopadne.

agikaku
5. jan 2020

@fiafia ďakujem vám pekne za povzbudenie. Internista mi hovorila, že to vyzerá akoby som prekonala infarkt, ale môže to byť hocico iné. Vzala mi aj krv, ale hodnoty na infarkt boli v norme. A váš otec po infarkte žije normálne? Berie nejaké lieky, pracuje ? Jaaaj som strašné vystresovana

lenka2710
5. jan 2020

@layla83 ja som to mala tiež, pulz 120 plus mínus, začala som sa chvieť, bolo mi na zvracanie
EKG v pohode, mam malo železa, poslal ma aj na gastro, že môže byť aj zlé trávenie, keďze som aj zvracala, to tiež v pohode
Ale u mňa to malo pravdepodobne súvis aj so stresom, pretože muž po infarkte, s dcérou som lezala v nemocke s podozrením na otras mozgu, potom mama v nemocnici a nakoniec mi to zavŕšil onkolog, že mám niečo v prsníku a nevie co, ze mam prísť o tri mesiace! Takže tie zdravotné problémy sa začali presne potom všetkom! Strašne som schudla, všetci obdivovali ako som to dokázala a ja nervy v prdeli a na každom rohu pocit slabosti a odpadnutia
Takže psychika je riadna svinka

lenka2710
5. jan 2020

@agikaku keby bolo ozaj zle, neposlali by ta domov, môjmu mužovi tiež zistili z ekg, že prekonal infarkt a hneď ho aj poslal do nemocky, tam mu zistili zrazeninu a išiel na prefuk ciev
Takže zas až také zlé to určite nebude

agikaku
5. jan 2020

@lenka2710 a muž teraz funguje v pohode? Nemá problémy? A to mu bolo zle, že išiel na EKG? Jaj, ja trpím depresiou a cítim, že som na Tom zle po psychickej stránke, ale dik za info, si zlata

lenka2710
5. jan 2020

@agikaku mal vysoký tlak, 170/110 tak ho Dr poslala na ekg! Tam mu to zistili a z nemocky prevážali do Martina
Tam mu povedali, že ma jednu tu najhlavnejšiu cievu upchatu na 90%
Užíva lieky, mal aj vysoký cholesterol, takže to bolo zapríčinené aj tým, chodieva na kardiológiu, pracuje normálne, športuje, tak ako predtým, dáva si pozor na stravu

fiafia
5. jan 2020

@agikaku prefukovali mu cievy, berie lieky uz teda na stalo. Bol pn, na lieceni, ale uz pracuje. Samozrejme s obmedzenim. Dodrziavat zivotospravu, pohyb, stravu, spanok atd. On mal vysoky tlak a palenie na hrudi. S pohotovosti ho rovno prevazali do inej nemocnice. Treba to brat s nadhladom, vzdy je lepsie zacat liecit skor ako neskoro. Teraz vedia liecit zavazne choroby srdca, treba povyserovat a nedat sa odbit.

layla83
autor
8. jan 2020

@lenka2710 ahoj a ako uz vsetko dobre?takze nakoniec to nebolo nic len psychika?

lenka2710
8. jan 2020

@layla83 no ako sa diagnóza nepotvrdila tak do dvoch troch mesiacov som sa dala do kopy! Ja som aj rýchlo veľa schudla, za tie tri mesiace nejakých 15 kg, takže aj to so mnou zamavalo
Keď som pár kíl pribrala, bolo to omnoho lepšie

layla83
autor
8. jan 2020

@lenka2710 Super ,ze to takto dopadlo.ale si aj brala nejake tabletky?ci si sa potom postupne z toho dostala ked si vedela ,ze je vsetko v poriadku.

lenka2710
8. jan 2020

@layla83 nič som nebrala, jedine železo na doplnenie

layla83
autor
8. jan 2020

@lenka2710 dufam,ze aj v mojom prípade to nic nebude.

lenka2710
8. jan 2020

@layla83 ozaj, na ten zvýšený pulz a chvenie som si dávala magnezko, Dr mi síce predpísal lieky ale povedal, že ak ich začnem brat, tak už navždy
Tak mi poradil nech skúsim brat najprv magnezko, že ak sa to upraví tak zbytočne brat lieky

layla83
autor
8. jan 2020

@lenka2710 no to uz aj ja si davam ten magnezium

layla83
autor
11. feb 2020

@lenka2710ahoj bola som na vyšetrení sono srdca ale vsetko mam dobre a chvíľku mi bolo dobre a teraz to zase začalo.Zacne sa mi zle dychat až ma chrbtica začne bolieť.a ty ako ?uz si odvtedy dobre?prepac ,ze ti pisem

miskahryzka333
11. feb 2020

@layla83 tiez myslim psychika ,aj ja to obcas mam ale ani magnezko nezabera

layla83
autor
11. feb 2020

@miskahryzka333 a okrem magnezka nic neberies?

miskahryzka333
11. feb 2020

@layla83 nie nic veru.

layla83
autor
11. feb 2020

@miskahryzka333 ani ti lekar nic nedal.Lebo mne nic nechcu dat lebo mam vysledky dobre.

miskahryzka333
11. feb 2020

@layla83 ja mam lieky na tlak a na to busenie ale nic ine .Srdce mam v poridku po vsetkych tych vysetreniach .A k psychiatrovy je problem sa dostat a navyse nechcem brat AD ktore by mi pravdepodobne predpisal.