Problém s dýchaním

n77k7
19. mar 2024

dobry den,
Chcela by som sa s vami podeliť A taktiež požiadať mozno o pomoc s mojou situáciou .uz pred dvoma mesiacmi keď som išla spať, som začala mať sťažené dýchanie pocit akoby som sa nemohla dostatočne nadýchnuť, nemala dost vzduchu. stávalo sa mi to už párkrát predtým len nachvilku ale myslela som si, že to je kvôli chrbtici pretože mám Skoliózu a kyfozu a dovtedy ma to vždy prešlo. Ten večer som dostal taktiež zimnicu a pocit na odpadnutie ale to bolo asi len zo stresu. Doteraz nerozumiem čo sa mi v ten večer stalo ale dýchanie sa mi stále nejak výrazne nezlepšilo A už som zúfalá pretože najradšej by som bola keby ma to prešlo. Skúšala som sa hýbať či by sa to nezhoršilo ale stále si myslím že to je rovnaké aj pri cvičeniach alebo behu. Myslím si, že je možné že to mám aj od chrbtice ale bojím sa aby to nebolo niečo viac. Je to neznesiteľný pocit. Niekedy (malokrat) keď sa snažím zhlboka nadýchnuť poriadne pocítim akoby naraz zvýraznené busenie srdca . Mám taký pocit akoby mi tieto možno blokády keď to tak nazvem išli od stredu hrudníka. Keď som v strese Sústredím sa na to viac a preto mi to príde horšie, doktorka mi aj povedala že je možné že to bude zo stresu a je pravda že predtým ako sa mi to stalo som bola posledné obdobie viac napätí a strese ale teraz sa dávam doporiadku snažím sa nestresovať a viem že už sa na tom lepšie no stále sa mi zle dýcha aj keď sa cítim v poriadku.mam len 17 rokov a nechcem aby sa to somnou tahalo nadalej.
Prosím vás ak máte niekto s tým skúsenosť alebo viete čo by mi mohlo pomoct prosím vás poraďte mi .ďakujem

kacena4
19. mar 2024

a co na to rodicia? moze to byt stres, sedenie za mobilom, pocitacom, nad knihamim, chrbtica, uzkost, tetania, pluca (napr. astma).... je vela pricin treba ist k dr nech ta skontroluje. rodicia ta hadam nezjedia ked sa im zdoveris

n77k7
autor
19. mar 2024

@kacena4 o vsetkom vedia vsade somnou boli ,a stale to riesia. len som sa chcela opytat ci nema niekto podobnu skusenost

domi2425
19. mar 2024

@n77k7 ja mam toto uz roky a nikdy mi nic nezistili, mne velmi pomahaju masaze, maser aj fyzioterapeut mi povedal ze to je blokaciou hrudnej chrbtice nasledkom stresu.. a problem su aj vacsie prsia, hlavne pre nizke postavy.. no a pomoze ti jedine najst si nejaku formu relaxu, kedze kazdy zvlada stres a zataz inak, mozno tie masaze a cvicit vela na chrbatik, skus si popozerat na internete nejake cviky na hrudnu a krcnu chrbticu.. aj ten beh ti to moze zhorsovat, pokial mas zle drzanie tela alebo zle dychas pri behani

veronika2021
20. mar 2024

To co popisuje poznam,u mna to bolo z blokad v hrudnej chrbtici,zacala som cvicit SM system ci ako sa to vola a moc mi to pomohlo.Pred tym som cvicila s cinkami a s vlastnym telom,to mi nepomahalo skor zhorsovalo stav,potom som zaradila cvicenie s gumami a velmi rychlo sa stavce dali tam kam patria.