Problém s črevami

8. nov 2023

Dobrý deň už fakt neviem co robiť. Asi už mesiac mozno aj viac vždy keď sa zobudím tak ma boli brucho ako keď sa potrebujem vyprázdniť a hrozne zvuky robí až mi je to nepríjemné keď som niekde v spoločnosti. Vyprázdňovanie mi tiež nepríde uplne ok väčšinou presedim na záchode aj pol hodinu . Je mi to blbé písať ale už fakt neviem ze co nezdá sa mi ze by som jedla nejaké zle jedla xo by mi mohli škodiť je pravda ze nie vždy jem pravidelne a teplé jedlá na obed ale kvôli práci to skrátka obcas ani inak nejde.

tanyag
8. nov 2023

Neberieš magnézium? konkrétne magnosolv? mňa z toho tak preháňa že až 😁 to ma len napadlo, že to môže byť aj tým...

fadama
8. nov 2023

Chod co najskôr k dr. Ja som ignorovala každodennú bolesť brucha ( tiež ráno po zobudeni) sedela som na WC aj hodinu niekedy aj 2h. Skončila som na operacke 😭😭

dadis
8. nov 2023

@fadama a co to bolo?

fadama
8. nov 2023

@dadis diera v čreve.

cibka89
8. nov 2023

@fadama prosím ťa ako ti na to príliš ja chodím na gastro bola som aj na hadicu cez ústa žalúdok v poriadku sliznica tiež odobraté vzorky na biopsiu krvné testy na intolerancie a všetko v poriadku a denne bojujem s bolesťou kŕčmi buď hnačka alebo zápcha robili mi aj sono už x krát a stále mi t rdia že je všetko v poriadku tak rozmýšľam ešte nad vyšetrením od spodu 🤷🏻‍♀️

zalka
8. nov 2023

@cibka89 no kolonoskopia ti môže dať odpovede...alebo vyšetrenie stolice kalkprotein či ako sa volá. A divné, že ti kolono nenavrhol lekár pri tých ťažkostiach....

zalka
8. nov 2023

Autorka skús večer ako posledné jedlo dňa zjesť pol kila struhanej mrkvy a nasledujúci deň sleduj stolicu...ak tu mrkvu uvidíš nestravenu tj.ako vošla a tak výjde tak máš problém s črevom, zrejme tam bude zápal a netravi ti. Preto kŕče bolesti možno aj teploty.

autor
8. nov 2023

@tanyag nie vôbec

autor
8. nov 2023

@fadama joj to hádam nie 😶 mne asi pred trištvrte rokom brali stolicu a bola vporiadku tak neviem

autor
8. nov 2023

@zalka mňa napadlo ci to nemôže byť stresom a tým ze sa moc nehýbem

zalka
8. nov 2023

Stres ti mohol spustiť ochorenie napr crohnovu choroby alebo ulceroznu kolitidu. A ak nie...tak mrkva ti neublíži ona má čosi v sebe čo pomáha črevam.

danieli
8. nov 2023

Uz by som bola na gastre a pytala sa, dovtedy by som skontrolovala pitny rezim a pridala probiotika, mne pomaha aj zaradit viac ovocia a zeleniny, ale tuto pozor, nie kazdy dobre toleruje nahle zvysenie cerstvej zeleniny ovocia, to uz ako sa poznas a stres je velky faktor jasne

fadama
8. nov 2023

@cibka89 prišli na to tak ze ma uz brala sanitka
jeden krásny večer. Večer som po práci zaspala a zobudila sa na príšerne bolesti. Už nepomahalo byť na WC ani nič, boli to hrozne bolesti. Po vyšetreniach v nemocnici mi povedali ze do pol hodiny na operacku

gogce
9. nov 2023

Ahoj
Urcite sa dat vysetrit - moze to byt alergia na lepok alebo inu zložku
Tu je dolezite upravit jedálniček a čo mne pomohlo bolo zaradit do jedálnička vlákninu Fiber tekutý cisto prírodný a do omáčok powder
Uzasny je na taketo problemy DL Aloe - len ciste kvalitne bez konzervantov
Ak mate zaujem napiste mi spravu

autor
9. nov 2023

@gogce dakujem myslite ze môžem mať alergi na lepok lebo doteraz som normalne jedla q žila s tým a nič žiadne problémy neboli

tianna
9. nov 2023

Nemohla si nejakú virózu chytiť? Muž si dával podobné problémy doporiadku takmer mesiac, teraz si ich dávam dokopy ja 🙄 pritom to na nejakú črevnú virózu nevyzeralo, ale príznaky veľmi podobné obaja ako ty.. ja pijem čaj na trávenie a striedam s fenyklom. Trošku to pomáha, vyskúšaj ak chces..

gogce
9. nov 2023

Čo bolo vcera nemusi byt dnes a skutocne riešte diagnózu u svojho ošetrujúceho lekara len na zaklade toho sa moze odporucit alternatívna prírodna pomoc a cez odborníka, na ktoreho sa obraciam vzdy ked chcem posilniť spravnu funkciu tela a mysle

autor
9. nov 2023

@tianna uricte ďakujem neviem o tom možno som aj chytila kazdpadne dnes ma akoby až v slepom creve zacalo pichať tak radšej pôjdem zajtra k lekárovi

tianna
9. nov 2023

Držím palce nech to rýchlo prejde.

autor
9. nov 2023

@tianna dakujem