Problém s chrbtom + ischias

hurem12
18. dec 2023

Zdravim vsetkych hadam sa niekto ozve som tu nova, k veci, pred troma tyzdnami ma seklo v chrbte, niekde medzi hrudnou a driekovou chrbticou, sirdalud, aulin, “pomohlo” od uplneho znehybnenia, no problemy bolesti, mam aj do dnesneho dna, zacala som dnes s cvicenim, kedze uz mam pocit, ze mam stiahnute svaly, bum dnes po cviceni, hned bolest lamava, celej lavej novy od boku k chodidlu.. nerozumiem.. rtg, v norme mierna skolioza nic viac. Na mri sa dostanem o 10 rokov, v nasom zdravotnictve… tak co to moze byt? Mam sedaci nerv poskodeny alebo? Raz sa chces hybat, a pride dalsi problem uz sa smejem ach 🙂 skuste poradit , ta chrbtica ma uz serie

pribinak
18. dec 2023

@hurem12 platničky?

hurem12
autor
18. dec 2023

@pribinak podla RTG, nie je nic poposuvane, ani problematicke

pribinak
18. dec 2023

@hurem12 rtg je síce fajn, ale ty potrebuješ MRI

hurem12
autor
18. dec 2023

@pribinak hej no to ukaze aj nervy vsetko, len termin az na jar u nas, ved to je chore tento system.

pribinak
18. dec 2023

@hurem12 skús iné mesto, podľa mna je toto platnicka

oriesocek
18. dec 2023

Rtg pri platnickach je ti tak na 3 veci... problémy s platnickami ukáže iba CT alebo MRI. Možno sa na CT dostanes skor...

roka84
18. dec 2023

@hurem12 presne toto som zažila ja prelom Augusta - septembra, mr - rozsiahla extruzia, okamžitá hospitalizácia...nič príjemné, ale dali má dokopy a modlím sa, nech sa podobnému vyhýbam oblúkom ...operáciu vidím ako posledné môžme riešenie, zatial som sa nedala operovať.
Rozhodne s tým nečakaj, treba ísť čo najskôr na to mr, držím palce 🍀

gemerka17
18. dec 2023

@hurem12 MR skus aj v inom meste. Niekde majú 3 mesačný termín, a niekde 2 tyzdnovy. Stačí zavolať.
Dovtedy si nájdi fyzioterapeuta a skus cvičiť SM systém. Liečba je iba o cvičení a tvojej snahe. RTG je úplne zbytočné vyšetrenie.

hurem12
autor
18. dec 2023

@roka84 Ono, ja som tie bolesti nohy mala cca 2 roky dozadu, nikdy som nebola na MRI sice, ale presla ta bolest, chodievala som na rehabilitacie, nieco s magnetom si pamatam nejake procedury, a preslo. Ta noha ma len dnes zacala, hned po cviceni, ziadne extremne cvicenie to nebolo, mierne natahovanie svalov s kolenami na zemi, dokopi asi 2 minuty. Musela som sa rozcvicit, po seknuti, a nehybnosti si to ziadalo aj sa to odporuca. Uf no ja neviem, mozno to samo odozneje, mozno iba natiahnuty sval nie je to hrozna bolest len lamavost celej nohy

hederamonstera
18. dec 2023

@hurem12 normalne chod vseobecnemu, ten nech ta vypise k neurologovi a dories MRI. Asi nieco mas dodrbkane, neviem na co cakas. Kym sa nepostavis? Tak to trva, a co? Aj tak to nechces riesit, ale termin mozes mat.
Inak ked sa opytas, ci za peniaze nemaju termin, tak ti najdu aj o tyzden

zero1
19. dec 2023

bez MRI je ťažko určiť diagnózu. čakacia doba do jari je celkom OK. nečaká sa toľko preto že sa tam nudia. pracoviská majú plno každý deň. treba sa objednať a vydržať.