Problém s chrbticou a svalmi

rajnix
4. apr 2024

Ahojte mám taký problém, ze mi taha svaly cez celú chrbticu akokeby do krížov a brucha, a keď chcem natiahnuť ruku tak ma to nepustí a cítim to ťahanie až v bruchu a neviem čo to spôsobuje..
A dosť ma z toho bolí aj tenzne hlava…
Nevie niekto čo by to mohlo byť? Alebo nestretol sa niekto s tým? Ďakujem..

sisamisaaa
4. apr 2024

Ahoj, zájdi k fyzio čo ti povie

rajnix
autor
4. apr 2024

@sisamisaaa bol som už, ale ona riešila dačo iné úplne čo som ani nechcel, ale tomuto sa nejak nechcela venovať..neviem prečo

sisamisaaa
4. apr 2024

@rajnix Ale to je úplne v poriadku, ak vyšetrila chrbticu a niečo tam cítila, a dala nejaké cviky, tak ich treba cvičiť. Chrbtica je celok a súvisí, ja mám problém na krčnej ale fyzio mi tiež nerieši krčnú, rieši celú chrbticu, držanie tela, dych... lebo nedá sa pracovať len s jednou časťou. Tiež sa mi to nezdalo, zašla som za naprávačom a ten mi čuduj sa svete naprával celú chrbticu, od hora až dole, a učil ma dýchať...

rozculena
4. apr 2024

@rajnix naozaj si bol u fyzioterapeuta?

rajnix
autor
5. apr 2024

@sisamisaaa tak ešte môžem skúsiť ale bol som tam už 5 krát a nič ani žiadne cviky..

rajnix
autor
5. apr 2024

@rozculena samozrejme bol

sisamisaaa
5. apr 2024

@rajnix Tak skús iného... mne moja fyzio dala cviky už na prvom sedení a cez tie najväčšie spazmy a bolesti som cvičila...

rozculena
5. apr 2024

@sisamisaaa nikdy sa nemá cvičiť cez bolesť,to čo máš za fyzioterapeuta?

rozculena
5. apr 2024

@rajnix divná fyzioterapeutka...a čo riešila?

sisamisaaa
6. apr 2024

@rozculena áno to tvrdia všetci, avšak všade kde som bola ja, tak mi dali cvičiť hoci aj cez spazmy... že teda ak nechcem lieky a také veci brať, tak jedine to vycvičiť. Jasné že nie dvíhať činky, ale také jednoduché cviky ako točenie rukami, prítlak lakťami o podložku, kolíska atd... a že postupne budú odchádzať spazmy aj bolesti. A ja som ten tip človeka, čo si dá tabletku až keď je fakt zle, a vkuse ležať v posteli sa mi nechce. Bola som u fyzioterapeutky, u maséra/naprávača (ten ma dokonca aj ponaprával hoci sa to nemá a najviac mi pomohol - odvtedy tie spazmy majú tendenciu sa aspoň uvoľňovať, dovtedy som ich mala vkuse) a aj u rehabilitačnej lekárky. A všetci - nuž, buď si dáte tabletky od bolesti a začnete cvičiť, alebo ak odmietate tak jedine cez bolesť... najprv dychové cvičenie na aspoň aké také uvoľnenie a potom cvičiť.

rozculena
6. apr 2024

@sisamisaaa to si bola v zdravotníckom zariadení u tej fyzioterapeutky? Akože na rehabilitácii? Ja som myslela "súkromného" fyzio,kde sa normálne platí,nie že tam ideš na doporučenie od iného lekára. ja chodím u nás,aj dnes som bola,on mi nekáže lieky užívať a dôrazne ma upozorňoval,že cvičiť len pokiaľ to je znesiteľné.Ja mám tiež spazmy,dnes mi to uvoľňoval....

sisamisaaa
7. apr 2024

@rozculena ja som bola u súkromníčky. Rehabky začínam až od tejto stredy ale kvôli ramenu. Chrbticu budú riešiť len okrajovo.

rozculena
7. apr 2024

@sisamisaaa nájdi si iného fyzio.......

sisamisaaa
7. apr 2024

@rozculena Prečo?

rozculena
7. apr 2024

@sisamisaaa lebo tá tvoja tvrdí,že máš ísť cez bolesť,to je hlúposť,dobrý fyzio ti tie spazmy uvoľní.

sisamisaaa
8. apr 2024

@rozculena A to mám ku nej chodiť každý deň? Áno ona mi ich uvoľnila, ale nakoľko cviky mám cvičiť doma a tam som zvyčajne znovu zaspazmovaná, tak čo mám robiť? Necvičiť?

rozculena
8. apr 2024

@sisamisaaa cvič len potiaľ,pokiaľ to zvládaš. Mńa fyzio vyslovene upozorňoval,že nie na silu.