Problém s častým cikaním

niki368
2. aug 2021

Ahojte potrebujem radu
Sice chodim cikajuci stále nezlepsilo sa to ani porodmi, ale stale som tomu niejak neprikladala dolezitost… pijem vela vody (2l) tak som si nahovorala, te to bude tym…. Asi vsm nemusim vraviet ked som niekde isla som radsej nepila nic a ostala som dehydrovana 🥶
Minuly tyzden som narazila na clanok, kde sa pise ze zdravy clovek je ten co moci 7x za 24hod a ja som chodila cikat kazdych 20min… odbilo 12 hodin a ja som mala 9.cikanie ta sebou a cikam velmii vela nemam len nutkanie, ale aj realne cikanie… pocas cikania mam pocit, te uz mi netreba chvilu pockat a citim, ze predsa mi len treba a cikam opat neviem to zo seba dostat na šupu… v piatok som bola u obvodneho moc je v poriadku mam vsak vymenny na urologiu… myslize ze to bude nieco vazne ? Velmi sa bojim

luccija
2. aug 2021

@niki368 môžeš mať dráždivý močový mechúr.Alebo poklesnúť maternicu a tá Ti tlačí na mechur

niki368
autor
2. aug 2021

@luccija a v tom pripade existuje nieco na to ?

sissahh
2. aug 2021

@niki368 na urológii Vám pravdepodobne buď nasadia ATB alebo moč pošlú na kultiváciu a citlivosť a v poslednom prípade môžu spraviť cytoskopiu kde vylúčia rakovinu močového mechúra avšak to je viac pravdepodobne pri častých cystitidach

mmoonna
2. aug 2021

@niki368 môže to byť hyperaktívny -drazfivy močový mechúr. Existujú na to lieky,ktoré ovplyvnia mechúr,aby si nemala stále nutkanie ísť na a WC.

niki368
autor
2. aug 2021

@sissahh och snad to posledne nie nemam ziadne zdravotne problemy ine okrem tohto
@mmoonna aj moj obvidny mi spomenul, ze moze byt drazdivy alebo mensi ako ma byt a rychlo sa naplni

martinajurkechova
2. aug 2021

Určite to nie je normálne. Urológ poradí a určite aj pomôže. Skús kuknúť aj nejaké cviky, ktoré sa odporúčajú pri úniku moču. Ak by urológ nič nezistil, môže to mať aj psychický pôvod.

niki368
autor
2. aug 2021

@martinajurkechova mne moc neunika …. Ci myslis ze mam zacat dopredu cvicit ?? Pojdem k urologovi hned len co sa vratim z dovolenky

martinajurkechova
2. aug 2021

@niki368 tie cviky celkovo spevňujú panvové dno a môžu pomôcť aj pri iných diagnózach.

sweetie35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz