Probleém so zaspávaním - z dôvodu ťažkého dýchania ( lapanie po dychu pri zaspávaní)

sima789
2. máj 2019

ahojte, prave som sa zobudila a nemozem spat, tak sa na vas obraciam s prozbou o podelenie sa o svoje skusenosti , ak ste nieco podpbne zazili. Samozrejme som u lekara bola. Avsak dala mi vymenne papiere, a kym sa tam dostanem tak mi to asi aj prejde. Mam teda taky problem. Ako ked zaspavam neviem si najst polohu aby sa mi jednoducho dychalo. Ked ma uz berie do spanku zrazu ma vystrie z postele a lapem po dychu. Je to nApzaj neprijemne. Cez den nemam ziadne problemy . Mozno mam Len problem niekedy sa z hlboka nadychnut ale je to take pgijatelne. Zvykne ma boliet aj chrbtica za lopatkami a na Hrudi. Zrejma to bude mat suvis. No nechce sa mi verit ze toto dokaze chrbtica. Myslite ze zohrava ulohu aj nieco ine? Je zvlastne ze je to Len pri zaspavani. Asi hodinu aj 2 sa takto trapim kym zaspim ze uz uz zaspavam a potom akoby prestavam dychat kym sa to dajak prelomi a ja zaspim je aj 12 hodin. A rano vstavam do prace o 5 upne unavena... Neviete miporadit? Dakujem

kofola83
2. máj 2019

@sima789 mala som to je to psychického pôvodu ...

sash37
2. máj 2019

Tiez si myslim ze je to psychickeho povodu, zazivala som to ako mladsia....

sima789
autor
3. máj 2019

@kofola83
@sash37 No je Pravda ze som mala stresujuce obdobie. Ale uz dlhsiu do u je vsetko ok. Som v pohode. Co su to este take dozvuky? Preslo vam
To Sami? Ci ste si dajak pomohli?

kofola83
3. máj 2019

@sima789 nieco na ukľudnenie na noc a vsetko prejde 🙂

eeerickal1
3. máj 2019

@sima789 skúšala si horčík a kamilkový čajík? Podporujú upokojenie tela. Skús ísť na vyšetrenia pre istotu, interné, neuro a aj psycho. Nič za to nedáš a budeš vedieť, že si okej 🙂 Alergik nie si? Astmatik nič také? Stále si môžeš dať na noc aj dithiaden, utlmuje telo dosť, ale opatrne aby si si nezvykla, len to skúsiť v tom prípade to je buď alergia alebo psychický problém :(

merien259
3. máj 2019

@sima789 ahoj ja mam taketo stavy plus este nieco naviac a je to naozaj nepríjemné, niekedy sa zobudím na to, ze nedycham. Mam stavy úzkosti... psychika vie s nasim telom spraviť riadnu sarapatu

cinna
29. apr 2020

Predpísal vám niečo doktor na to? A lebo mne sa to deje skoro každú noc a som z toho úplně na prášky už

cinna
29. apr 2020

A mne predpisuje inhalátori nato a nepomáhajú vôbec

leameleg
16. okt 2020

@merien259 ahoj vies mi napisat spravu ? Mam nieco podobne. Co ti pomohlo prosim ta.

merien259
16. okt 2020

@leameleg ahoj nic mi nepomohlo len to same prejde potom sa vrati

xseven777
26. okt 2020

@sima789 s najväčšou pravdepodobnosťou ide o spánkové apnoe.. viac si o tom vieš pozisťovať na internete.. je to totiž rozsiahla téma, ktorá sa len ťažko zhrnie do pár riadkov

dadadadula
1. jan 2021

@merien259 ahoj aj mávam také stavy že nedýcham sa zobudím, úplne hrôza co ti pomaha
?

merien259
2. jan 2021

@dadadadula akosi mi to uz preslo čiže som v pohode

dadadadula
3. jan 2021

@merien259 super 😉

luciar260
10. nov 2021

@sima789 ahoj, po akej dobe ti to preslo? Mne to uz trva cca 7 mesiacov....

ailiba
10. nov 2021

@sima789 môže to byť aj z chrbtice. Z chrbtice je veľa vecí. Ale je to fakt nepríjemné, keď sa človek nemôže vyspať a budí sa na to, že sa dusi....co tak ísť si nechať pozrieť chrbát? , možno to nie je ani také vážne.... Držím palce

creatiw
16. máj 2023

@luciar260 ahoj niečo podobné mám aj ja už užzaspávam a zobudím sa na to že nedýchama a strasiem sa aby sa mi naštartovalo dýchanie no na nervy.... ak fajčite tak robia to aj cigarety!!! Som večerný fajčiar a keď to ide na mňa tak vynechám 5 dní fajčenie a je po probléme sem tam si potom zas zapálim cigu a keď viem že som sa zas rozfajčil opakuje sa to a znovu prestanem a dýcham a drichmem jak medveď 37 ročný 😃 a spôsobujú to aj niektoré bolesť tlmiace lieky nakolko tlmia centrálnu nerv.sústavu tak zároveň môžu aj dýchanie utlmiť lebo sú to tuším nejak názov majú myorelaxačné lieky. Z vlastnej skúsenosti to mám bo mám oper.chrbticu hornú aj dolnú sám som na to.prišiel že analgetiká mi to spôsobujú aj. Najlepšie je čerstvý vzduch beh, rýchlochodza, dychové cviky hlboké nádychy 15 sek.držať výdych aspon 10x opakovať. Masáž chrbta popri lopatkách a mentolové nie veľmi chladivé maste na priedušky a zadnú časť chrbta. Pomáha aj poloha na boku pri zaspávaní a pod hlavu 2 mega tučné vankúše a vypnúť hlavu od problémov.