Príznaky tetánie

5. okt 2021

Mam vela priznakov tetanie trasenie svalov, mravencenie po hlave, tlak na hrudi, pichanie pri srdci, nervozita a slabost unava..no bol som na test EEG a EMG a tetanie negativna..tak z coho to potom moze byt?MR mozgu som mal v poriadku, EKG ECHO tiez, krv v poriadku..bral som to ako jasnu tetaniu kedze mam aj dost stresove obdobie..magnezium uzivam kazdy den no niekedy nezabera.

danulicek
5. okt 2021

stitna zlaza je ako na tom? ja som toto mala pri uzloch na stitnej... po operacii vsetky tieto priznaky vymizli

autor
5. okt 2021

@danulicek vraj v poriadku len si nepamatam ci podla krvi ci coho to zistovali

danulicek
5. okt 2021

ja som mala hodnoty z krvi dobre, stitna pracovala, ako mala. ale na sone prisli na uzly. najprv ich sledovali, ale behom kratkej doby sa extremne zvacsili, zacali si v krku zit svoj zivot. do mesiaca som bola zoperovana. z krvi mala stitna stale dobre hodnoty az do operacie. po operacii uz ma znizenu funkciu. nehovorim, ze to musi byt nutne stitna, ale tiez, kym mi prisli na to, z coho mam taketo problemy, zobralo mi to "pol zivota".

ciusinka
5. okt 2021

Nemal si nahodou kliesta? Ci by to nemohla byt aj borelioza, niektore priznaky by na to sedeli..

bolarazjedna
5. okt 2021

Negatívny EMG test ešte neznamená, že tetanu nemáte. Je to skôr vyšetrenie, ktoré diagnózu podpory, ale nevylučuje. Klinické príznaky svedčia pre tetaniu. Magnézium treba užívať dlhodobo, aby sa telo nasytilo. Lekár vám môže dať okrem toho aj iné lieky, pripadne skúste aj relaxačné cvičenia Treba ešte dat vyšetriť hormóny štítnej žľazy, inak ste bola dôkladne presetrena, keď vám urobili spomenuté vyšetrenia.

autor
5. okt 2021

@ciusinka neviem o tom zeby som mal kliesta za posledne 4 roky tak asi nie inak by som ho zbadal

autor
5. okt 2021

@bolarazjedna brali mi krv aj na hormony vsetko ok, este skusim asi poziadat teda to sono stitnej lebo inak neviem co by to mohlo byt uz strasne to zneprijemnuje zivot..kazdy den tocenie hlavy a vsetko co hore bolo pisane ach

miroslava545
5. okt 2021

Keď ste brali magnézium pred EMG vysetrenim, vysledok je skresleny aspon 7 dni pred vysetrenim sa magnezium neberie

autor
5. okt 2021

@miroslava545 nebral som 3 dni pred tym ako mi hovorila sestricka

keira13
6. okt 2021

Na tetaniu jedine copomahajenaucit sa zvladat uzkostne ataky … cize relax dychanie alebolieky proti uzkosti ak mas tetaniu kazdy dentreba dat ad ak mas obcas staci gajacuran upokoji 🙂

nicicka
6. okt 2021

Žeby panicka porucha?

miroslava545
6. okt 2021

3 dni je maaalo, mamina robila na neurologii 8 rokov aspon 7 dni nebrat magnezium takto boli skreslene vysledky

autor
6. okt 2021

@miroslava545 tiez si myslim kedze uzivam magnezium kazdy den uz minimalne 3 mesiace tak asi boli skreslene vysledky

autor
6. okt 2021

@keira13 guajacuran je na ukludnenie od stresu ci naco?

keira13
7. okt 2021

Ano davaju si ho pri tetanii 🙂 alebo davaju take rychlo ukludnovaky neurol xanax ale to by som opatrne tie su rychlo navykove …

autor
7. okt 2021

@keira13 neurol atd nechcem lebo viem ze ludia su z toho ako omameny

keira13
7. okt 2021

Antidepresiva ta neutlmuju ale dodavaju do tela co maju co ti chyba v mozgu napr ked ti je takto tak mas asi nizku hladinu serotoninu a si viac precitlivena … 🙂 a niesu navykove alebo sa nauc techniky na skludnenie autogenny trenig 🙂

autor
7. okt 2021

@keira13 pozriem co to je ten autogeny trening

majuskaa2
7. aug 2022

Má niekto pri prízbakoch tetánie mravčenie okolo pier alebo v perách - pocit stiahnutej čiapky? Tiez mi začali od krcnej cez hlavu az di dutín tlaky v hlave.

trudy123
4. sep 2023

Cardilan

lailaveve
14. nov 2023

@majuskaa2 ano..to tuhnutie je na roznych svaloch tvare a aj inych casti tela

autor
14. nov 2023

@trudy123 co s Cardilanom?