Príznaky PCOS

20. nov 2019

Zdravim zienky mozete mi prosim napisat vase skusenosti s pcos?a hlavne to ake ste mali priznaky?..vopred dakujem za kazdu reakciu

giuli
20. nov 2019

Je ich celkom vela a nemusis ich mat vsetky... ja nadvaha,ochlpenie,chybajuci MS,unava...bolest hlavy...

autor
20. nov 2019

@giuli ja mam nadvahu, neparvidelnu ms..ale tak ze raz pride skor potom mesiac vynecha..vyraznejsie ochlpenie hlavne na brade..pichanie v oblasti vajecnikov..aj bolesti hlavy mavam..

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dankavass
20. nov 2019

Nadváha, nepravidelná a bolestivá menštruácia, špinenie, krvavé vlásočnice vo výtoku, bolesti v podbrušku, bolesti hlavy, únava...
Definitívne mi pcos určili až na ultrazvuku, už pol roka sa liečim.

ysseba
20. nov 2019

U mňa nepravidelný menzes. Ale totálne, absolútne som nevedela kedy dostanem, kedy mám ovuláciu, či vôbec. V lete som neznášala nosiť sukne a šaty, lebo som nevedela či "to" akurát nedostanem. Na kúpalisko bolo utrpenie ísť tiež kvôli tomu... Moje (nazvime to) cykly trvali 60 dní a viac. Niekedy som dostala po 30 dňoch, niekedy po 100 dňoch, inokedy po 30. Šialené 😀 PCOS som mala potvrdené aj lekárkou. A veruže som mala problém s otehotnením. Trvalo nám to 3 roky. Ale napríklad druhé dieťa sa nám podarilo hneď v druhý cyklus. To som na to šla už takticky 😀

ndrag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
giuli
20. nov 2019

Mozem ta ubezpečiť ze pcos,pco su najrozsirenejsie spomedzi neplodnosti a su aj dobre liecitelne. Ja som MS skoro vobec nemala....mozno 10krat od 15r.-35r....az ked som schudla 35kg nabehla mi pravidelne MS aj ovulacia...detu mam dve,obe po liecbe clostilbeghytom a pregnylon...brala som tiez gynex ....mam 43r a otehotnela som tretikrat v juli...no skoncilo to MA v 8tt....prirodzene,bez liecby na prvy sup

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminka1986
20. nov 2019

pcos je súbor príznakov, vobec nemusíš mať príznaky a mozes všetky...
takisto nadvaha nie je vždy priznak,pco maju aj chude zeny...
skús si nájsť stranku fitclan.sk pco je tam rozdelené do 4skupin...
u mňa to bol trošku zvýšený testosteron, malo folikulostimulacneho FSH hormonu tz ze pomaly alebo vôbec nedorastali folikuly kde su vajíčka,malo progesteronu,chyba nie OVULACIE,cykly 40 az 50 dňové,,nadvaha u mňa.
skúšala som všetko mozne čaje, inofolic, hormonálne jogu,tinktury ,šport, strava atd
4roky a nič az ivf vyšlo teda mimotelové oplodnenie,po pôrode sme skúšali zas a nič. rak zase ket vyšiel teda vklad embrya.
je to beh na dlheee trate.

giuli
20. nov 2019

@amienne asi je pricina niekde inde ,nez v PCO....ja som mala a mam dost silne priznaky....snad sa zadari,drzim palce

nina004
20. nov 2019

Ja mam len dlhy cyklus cca 45dni, niekedy mesiac vynecha a sialene bolesti v prvy den MS. Ovu chodi kazdy mesiac pravidelne,vahu mam v norme.

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
giuli
20. nov 2019

@amienne ah,tak super...aj toto je cesta ku stastiu...drzim Vam palce....laska ma vela foriem...

simca06022011
20. nov 2019

Ja napr. Pco mám s "pravidelnou" ms, u mňa nárazový nárast váhy, neschopnosť schudnúť, neskôr sa mi pridružili padanie vlasov a iné špeciality. Diagnostikovali mi to keď sa pátralo po príčine bolesti brucha, nevoľnosti, bolesti hlavy.... Inak nadváha nemusí byť príznak ale môže to byt dôvod pco.

ndrag
20. nov 2019

baby, ako ste to mali po tehotenstve? Zlepsilo sa vam to aspon trochu? Mne gynekolog tvrdil ohladom toho PMS, ze by sa to malo po tehotenstve (ak sa podari) zmiernit..

simca06022011
20. nov 2019

@ndrag nič take

giuli
20. nov 2019

@ndrag absolutne ziadne zlepsenie,skor viac toho bolo

ndrag
20. nov 2019

oh ☹

katarina40
20. nov 2019

tak mne to tiez zistil iba ultrazvukom ale hlavny priznak nepravidelna alebo ziadna menstruacia liecba je dost vtomto narocna teda doktor mi tak povedal ale zase nic nieje nemozne zeby sa nedalo nejako pomoct no nie🙂

autor
20. nov 2019

a mali ste niektora ja taky priznak ze ste ten menzes dostali nepravidelne ale tak ze raz prisiel skor a potom zas meskal.?..

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz