Príznaky migrény

4. feb 2024

Prosim vas nikdy som nemala migrenu. Ako sa prejavuje?
Dnes aj vcera ma boleli oci dnes ais hodinu dve pri praci(hackujem ) mam pocit ze odpadnem alebo ako to nazvat. Citim v hlave na jednej strane cudny pocit taky nerovnovahy a na sekundu dve taky neisty pocit. A boli ma hlava ako keby som mala byt chora hlavne na jednej strane (s dcerou sme vcera skoncili na pohotovosti kvoli silnemu kaslu takze je to mozne. Mam zimnicu ale teplotu fo 37 takze nechapem preco a teda aby dom vyjadrila vsetko tak posledne 3 dni ma boli krcna chrbtica :/
Dakujem za rady ci to niekto poznala. Na mr som bola v septembri a bolo vsetko ok.

natalia2007
4. feb 2024

Ja ked mam migrenu tak vraciam, slabsie vidim a nedokazem byt v miestnosti so svetlom a vadi mi kazdy zvuk. Obycajne lieky proti bolesti nezaberaju.

lili3_1_2_4
4. feb 2024

Ja mám auru. Čiže migréna mám to aj doktorom potvrdené a jedine čo mi zaberá je migralgin a lieky na predpis od obvodného. Mňa keď to chytí tak na vracanie , malátnosť, svetlo mi vadí a tá bolesť neskutočná ….

autor
4. feb 2024

@lili3_1_2_4 mne bolo dnes asi 3 hodiny na vracanie ale hlava ,oko a toto sa zacalo diat az teraz vecer ...teraz ma boli dost na jednej strane v predu hlava az citim akoby tep a boli ma na tej strane krcna :/

deti95060810
4. feb 2024

poznáme 160 druhov migrén -takže dosť možné že máš iný typ...
začína bolesťou hlavy, ktorá sa stupňuje. bolesť je na spánku - väčšinou len na jednej strane. Po čase sa mi zle pozerá - bolia ma oči. pocit na vracanie, postupne sa pridá slabosť...
najlepšie zaberá sumatriptan - na predpis.

elis248
4. feb 2024

Ja mávam pulzujúcu prudkú bolesť vždy na rovnakej strane hlavy. Vadí mi svetlo, zvuky, niekedy aj pohyb. Pocit na vracanie a aj samotné vracanie. Stuhnutý krk vzadu, zimnica. Zle sa mi pozerá, mám ako keby tlak za očami. Postupne aj slabosť, lebo vyvraciam všetko a neudržím v sebe ani vodu. A potom ma aj tak napína iba naprázdno. Veľmi nepríjemné. Lieky proti bolesti nezaberajú, mám sumatriptan na predpis.