Príznaky korony u 64 ročnej maminy

knihomolka2
26. nov 2020

Ahojte, moja 64 rocna mama dostala 15.11. teplotu (v podstate z nicoho nic) a odvtedy ju ma stale, teraz ale uz len v noci, trikrat musi prezliect, co sa poti. Okrem toho este unava. Ine priznaky nema. Na tom plosnom testovani nebola. Zajtra ale ide na PCR testy. Chcem sa spytat tri otazky, mozno niekto budete vediet poradit:
1.ak by to bola korona, mozu ju PCR testy zachytit aj po takej dlhej dobe (zajtra to bude 13 dni)?
2.Ak by to bola korona, moze sa jej stav nahle zhorsit aj teraz, ked uz lezi 13 dni?
3.Moze mat korona aj takyto priebeh - horucka a unava bez dalsich priznakov?
Dakujem

limetka69
26. nov 2020

ano, ano a ano. vela zsdravia a hladky priebeh prajem

limetka69
26. nov 2020

@knihomolka2 podla priznakov to aj korona bude, ja som sa tak potila a celu karantenu mala teplotu, ale len mierne zvysenu, na blogu mam dennik ako to prebiehalo, tak v kratkosti 🙂

adri266
26. nov 2020

Mozu sa priznaky aj zhorsovat, znama mala priznaky tri tyzdne ☹ Cely cas testovala pozitivne.
Drzim prsty, nech je skoro OK:

knihomolka2
autor
26. nov 2020

@limetka69 dakujem, idem pozriet blog

knihomolka2
autor
26. nov 2020

@adri266 dakujem

alienkami
26. nov 2020

My sme boli doma pozitívni 4. Ja a otec sme nemali zvýšenú teplotu vôbec - len suchý kašeľ a ja nádchu a pocit suchej sliznice (na pár dní aj strata čuchu). Manžel mal 2 dni mierne zvýšenú teplotu. Mama na tom bola horšie. Tiež sa veľa potila, mala horúčky a teploty podobne ako tvoja mama. Bola strašne unavená, unavovalo ju aj rozprávanie. Prespala celé dni. Po 10 dňoch zavolala dr. a ten jej predpísal ATB, lebo vraj to vyzerá, že sa k tomu covidu niečo pridružilo... Už po 3 dňoch jej bolo oveľa lepšie, ATB dobrala a už je OK.
Držím palce, nech sa mama dá čím skôr do poriadku.

manushka
26. nov 2020

ano, moja mamina od prvých príznakov mala dva tyzdne neustale teploty a unavu, ale mala aj ine priznaky ako bolesti svalov, a kašel, na testoch bola po dvoch tyzdnoch od prveho priznaku a stale bola pozitívna....a ešte dalšie dva tyzdne sa zotavovala, čo nevladala nič...

knihomolka2
autor
26. nov 2020

@alienkami dakujem. Ona tiez dnes volala k doktorovi, dufala, ze jej da ATB, ale predpisala jej len akusi "sumienku". Uvidime, zajtra budeme mudrejsi

knihomolka2
autor
26. nov 2020

@manushka a teraz je uz v poriadku?

alienkami
26. nov 2020

a áno - ako píše@manushka - mala aj suchý kašeľ

manushka
26. nov 2020

@knihomolka2 ano chvalabohu, už je ok, po mesiaci, ale mala aj atb, a bola aj na rtg pluc, čo sme sa bali o nu, my sme to mali iba s miernym priebehom, iba ona to tak zle znašala...

tatranka4
26. nov 2020

Ahoj moja mama ju mala bola testovaná až 11 deň od príznakov, už bola negatívna, mala horúčky skoro 3tyzdne, unavená len spala a ležala, nevládala ani navariť obed, kašľa len keď veľa rozprávala zo začiatku je strašne boleli pľúca, už je to mesiac ale stále nie je 100%fit, blúdili jej to po celom tele prv bolesti hlavy oči, únava bolesti kĺbov, ako keby hľadalo slabinu, nakoniec keď odzneli horúčky prišiel zápal močových ciest,

katarina40
28. nov 2020

@knihomolka2 určite to mozu byť príznaky hlavne ta únava a teplota prajem veela zdravia

knihomolka2
autor
29. nov 2020

@katarina40
@limetka69
@manushka
@tatranka4 tak napokon to naozaj je korona. Uz sa jej polepsilo trochu, dufam, ze to cim skor prejde uplne a neostanu nejake nasledky

katussska24
29. nov 2020

@knihomolka2 zhoršovať by sa to už nemalo, len sa z toho môže dostavať naozaj dlho. Držím palce nech je mamina rýchlo na nohách v plnom zdraví

knihomolka2
autor
29. nov 2020

@katussska24 dakujem

stanulienkat
29. nov 2020

Atb su na bakterie,nie na virusy. Nieviem preco su na Sk take oblubene ATB na vsetko.

alienkami
29. nov 2020

@stanulienkat niekedy sa k vírusovému ochoreniu pridruží bakteriálna infekcia a vtedy sú potrebné ATB. Jasné, že na vírusy nezaberajú.

stanulienkat
30. nov 2020

@alienkami ano,ja viem. Niekedy sa virusove ochorenie vie preklopit na bakterialne. Ale vseobecne,co som si vsimla,na Sk su Atb oblubene a pytane na cokolvek. Akoby to bol zazracny liek na vsetko. Len si vytvarame rezistenciu.

alienkami
30. nov 2020

@stanulienkat to je pravda. Niekto berie ATB takmer ako cukríky.