Príznaky ako pri alergii, ale alergia to nie je.

lilyianka
26. nov 2019

Ahojte,mám otázku. Už niečo cez rok riešim problém s upchatym nosom. Samozrejme mám aj iné príznaky. Keď to na mňa "príde ",začnem kychat, niekoľkokrát za sebou, upcha sa mi nos, začne škriabať a bolieť hrdlo,tečú mi slzy a cez nos nedokážem vôbec dýchať. Bola som na orl,robili mi vyter hrdlo a nos a všetko negatívne, teda streptokok a stafykolok. Boli mi robené testy na alergie, zase nič nevyšlo. Vylúčili alergiu na mačku, psa, roztoce, plesne,prach, rôzne stromy, byliny, pele. A to pritom pred 7r mi vyšla alergia na ambroziu a psie chlpy.
Problém je v tom,že najhoršie to je keď idem spať . Ľahnem a vtom sa mi zapcha nos,musím dýchať ústami. Je to veľmi obmedzujúce. Stále som akoby zachuchmaná. A mám pocit akoby ss mi aj horšie dýchalo. Odporučili mi znovu navštíviť orl.
Viete poradiť čo by to mohlo byť,resp aké vysetrenia by boli potrebné? Napadla ma aj HIT, ale potravinove alergie mi nerobili.
Ďakujem

malebiele
26. nov 2019

@lilyianka a ked si das nejaky sprej do nosa na uvolnenie, prejde to, uvolnia sa ti dychacie cesty? navstivila by som znova ORL...
ja mam podobny problem, ale mna trapi iba to upchatie nosa, zajtra s tym akurat idem na ORL, cez den v pohode, obcas pride na mna ze z nicoho nic sa mi upcha nos, bohuzial neviem inak si rady ako sprejom, ten mi nos uvolni.. ale ako pises, najhorsie je to v noci ked idem spat, vtedy musim sprej dat, lebo by som sa zadusila, neviem ci su to polypy alebo posunuta prepazka, som zvedava co mi zajtra povedia

jana993
26. nov 2019

@lilyianka Ahoj. Ja mam uplne presne to iste. Ukoncili to ako vazomotoricka nadcha. Presne mi to sedi na vsetko. Pozri si to na nete. Neda sa to velmi liecit. Beriem lieky na alergiu ked je to velmi zle. Som v podstate vkuse chora a vlastne niesom. Ja dufam ze sa to zlepsi ked bude leto. Zacalo mi to teraz v zime.

lilyianka
autor
26. nov 2019

@malebiele sprej ani nič do nosa nepoužívam z dôvodu, že ako decko som mala často nádchu a vždy sa mi kvôli tomu zastavila a trvalo dlho,kým som sa dala dokopy. Keď vstanem, nos sa uvoľní, alebo aj keď som vonku na čerstvom vzduchu. Ale akonáhle poloha lezmo, hotovo, nos zapchatý

lilyianka
autor
26. nov 2019

@jana993 túto diagnózu som tiež mala pred par rokmi a vlastne potom už nikto nič neriešil. Inak ak užijem dithiaden, stačí polovica na noc,tak ráno som celkom ok...

malebiele
26. nov 2019

@lilyianka a nezistili ti zvyseny hlien v nose? lebo ja napriklad necitim ze by mi trebalo nos vyfukat, ale citim ze je tam hlien, uvediem priklad: lezim na pravej strane, zapcha sa mi prava nosna dierka, otocim sa na lavu stranu, a po chvili citim ze sa mi prava nosna dierka uvolnuje a citim v nose akoby pohyb toho hlienu, prava dierka sa uvolni uplne a lava dierka sa zacina upchavat.. neviem to inak vysvetlit.... plus rano sa zobudim a mam plny nos, vstanem a pomaly citim ze sa mi uvolnuje, ale citim vzadu v ustach akoby hlieny, ktore su cire..tie akoby sa mi z nosa uvolnovali a stekali do hrdla, ale ja ich vypluvam. tak mozno aj toto moze byt problem? neviem

lilyianka
autor
26. nov 2019

@malebiele nuž nemám to takto každý deň,ale áno keď vstanem nos sa uvoľní, len ja každé ráno fúkam nos,takisto sa zobudím niekedy v noci,že mi treba fúkať.. ale v poslednej dobe mám problém s tým,že ma často bolí hlava,a to chodím pravidelne na masáž

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucyluv
26. nov 2019

Ja som tak mala, mala som zvyseny histamin, dali mi antihistaminika, vtedy sa este o nejakom hit nevravelo, to bolo 10r dozadu.

siska53
26. nov 2019

@lilyianka no presne to som.ti chcela napisat, lebo mna hnes na zaciatku po prvych riadkoch napadla HIT...
Ja to presne mam.takto, ze ak nedrzim dietu alebo si nedam daosin, tak kycham, som zahlienena,.. aj moja mama detto, zvlast, ked si davala.syry ci ine mliecne výrobky.. obom.nam.diagnostikovali HIT, jej slabsiu, mne silnejsiu..
Takze ja by som.trvala este na vysetreni potravinovych intolerancii..

lilyianka
autor
26. nov 2019

@bambulienka25 vankúš mám anatomický

lilyianka
autor
26. nov 2019

@lucyluv
@siska53
Mna HIT napadlo pre to,že ju pred rokom diagnostikovali mužovi a okrem teda iného ho stále bolievala hlava, čo sa teraz často stáva mne. Chcem si dať urobiť testy na potraviny, len musím ísť k inej lekárke, keďže nakoľko u tejto mi nevyšlo nič,viac sa so mnou nebavila, ani nenavrhla ž jej strany liečbu

lilyianka
autor
26. nov 2019

@lucyluv
@siska53
Dievčatá a čo nemôžete jesť? Pretože poznám pár histaminikov a každý môže/ nemôže jesť úplne odlišné veci

lilitela
26. nov 2019

@lilyianka Neberies nejaky nosovy sprej dlhodobo? CI to neni navykove. Mne sa tak dialo pri jednom spreji. Inak ja som bola roky alergicka, testy potvrdili a neuveris, ale posledne dva roky, po zmene alergologa z dovodu zmeny bydliska, mi vysli unho kozne testy bez reakcie, pritom nadalej mam alergicke prejavy presne v case ako aj po minule roky. Vyziadala som si este krvne testy, lebo som neverila vlastnym ociam, ved mozu vychadzat falosne pozitivne aj negativne, ale lekar odmietol. Predpisal mi antialergicke lieky, ze ak mam reakciu, nech si davam. Ono, medicina nie je ani vseveduca, ani vsemohuca.

lilyianka
autor
26. nov 2019

@lilitela Ja neberiem žiadne lieky ani si nedávam nič do nosa... ako som písala vyššie, keď je najhoršie dám si polku dithiadenu a do rána som ok

lucyluv
26. nov 2019

@lilyianka ja uz nemam take problemy, len sporadicky, jem vsetko rad radom, ono aj tak clovek musi zistit sam na sebe, co mu vadi, ale ja pojem toho tolko, ze to proste neviem vyzistit 🙂 Ja som mala podozrenie dokonca na ustnu vodu, ze mi robi nejaku alergicku reakciu, ale to je samozrejme mimo hit. Urcite by som si na tvojom mieste isla dat spravit este nejake rozsirene testy, zrejme inej Dr.

lilyianka
autor
26. nov 2019

@lucyluv určite pôjdem, neuspokojim sa s týmto výsledkom, že v podstate mi nič nie je

system
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
26. nov 2019

aj mne napadlo HIT.

@system kto je Juliana Portelekyová ?????
ktory prispevok tovorim, tam najdem od teba rovnaku vetu. co to ma byt?

siska53
26. nov 2019

@lilyianka mne konkretne najhorsie robia tvrde syry - vzdy po nich vela kycham, a z baklazanu ma zas skor svrbia usta.. pritom akurat syry a baklazan su moje najoblubenejsie..

siska53
26. nov 2019

@lilyianka tak ja som.sa raz tu dočítala, ze mozem.mat HiT, moja imunoalergologicka ma vtedy vysmiala, ze nie.. no a po 2r.mi sama.testy navrhla.. ja som.mavala.aj prehanky tak, ze rano aj 4-5x na záchode, koliky alebo ako to nazvat.. u gastro po kolono to uzavreli ako syndrom.drazdiveho creva.. houby, houby.. ked ako-tak drzim.dietu a davam si daosim.aspon pred obedom a aspon 4-5x do tyzdna, tak nemavam take krce, ani ma.neprehana..

A aj imunita sa mi zlepšila, predtým kazde 2-3mesiace na PN, medzitym.este zopar prechodenych prechladnutí, ktore som.zvladla aj v praci.. teraz? Na PN som od začiatku roka len 2x a tych lahsich prechladnuti bolo tak max.,zo 4x a trvali 3-4dni.. no dobre..od maja som.mala 3x zaludocno-crevne problémy, ale 2.x som nieco schytala na Cypre..a tam.to malo vela.ludi, ako som.sa neskor dozvedela.. ale neboli to respiracne ochorenia..

lilyianka
autor
27. nov 2019

@system určite nebudem nikomu písať na FB, ani neviem o koho sa jedná a tvoj príspevok je tiež odveci

lilyianka
autor
27. nov 2019

@siska53 Ja mám len to kychanie, svrbenie, bolesť hlavy.... muž má tiež HIT, ale on lieky neuziva, tiež už vie čo môže a nemôže jesť.... ale príznaky predtým mal ako ty,preháňanie, bolesť brucha,kŕče, opuchy, svrbenie, vyrážky.... schudol vtedy 20kg behom 2 mesiacov a uz ho mali za hypochondra,az som sa nasrala a objednala ho alergologicke, kde mu zistili HIT