Príšerne ma svrbia nohy

sunshineka
5. feb 2014

neviem uz ako si pomoct.no v zime ma straaasne svrbia nohy.kremujem aj klasickou niveou,kokosovym olejom,kremom z lekarne na suchu pokozku no nic nepomaha.v noci sa budim na strasne svrbenie.co vam pomohlo?ako sa toho zbavit?

petraxy6
5. feb 2014

to nebude alergia na "zimu" - stehná myslíš. áno?

zuzkanik
5. feb 2014

@sunshineka Môže to byť čokoľvek. Alergia na chlad, pančuchy pod nohavicami opraté v prášku, ktorý dráždi pokožku, ale pokojne aj tá nivea. Ja napríklad túto značku nemôžem používať práve preto, že asi obsahuje nejakú zložku, ktorá mi nerobí dobre. Z ich šampónov ma svrbí hlava, z pleťových krémov pleť, z deodorantov mám červené podpazušie...A pri používaní telového mlieka ma práve svrbeli celé nohy, doškriabala som sa až do chrasty. Asi treba použiť vylučovaciu metódu. 😉

cerez
5. feb 2014

Ja mám celkovo suchú pokožku od malička a nie je to slávne ani teraz. Keď som mala veľké stresy na konci štúdia, do toho sťahovanie, prerábanie, tak som sa nešla doškrabať. Najviac som sa škrabala na stehnách. Bola som aj u kožného, dal mastičku, ale nepomohlo. Keď skončilo štúdium, sťahovanie, prerábačky, proste skončili veľké stresy, problém skončil. Takže u mňa to bolo jednoznačne psychického. No suchá pokožka zostala, ale sa už neškrabem.

ichbinich
5. feb 2014

@sunshineka:
Moze to byt hocico, aj alergia na zimu, aj stres, hocico, ako pisu ostatne.
Proti svrbeniu a na super premastenie pokozky bez toho, aby ostala mastna ako snicla je z lekarne z kozmetiky Avene seria XeraCalm AD. Je to aj na atopicku plet. Dcera mala strasne suchu pokozku z chlorovej vody, uz sa zacala skrabat, tak som presla z kremu od lekara na toto a je to super. Fakt staci natriet 1-2 krat za den, ako pisu. Je ot drahe, ale vydrzi dlho. Mozes skusit ako prvu pomoc...
Ale v prvom rade treba zistit, co za tym vlastne je.

7katka
5. feb 2014

mozu to byt parazity, skus pogooglit

janka256
5. feb 2014

tak presne tento problem mam aj ja a neviem co s tym ako si pomoct

1104
5. feb 2014

Sesternica to mala z krcovych žil pomohli tabletky @sunshineka @janka256

janka256
5. feb 2014

@1104 tak neviem krcove zily nemam

1104
5. feb 2014

@janka256 aj ona si to myslela lekarka jej povedala ze su aj take co na prvy pohlad nevidiet ☹

chiarinka
5. feb 2014

ahoj, ja som mala podobne stavy ked som nosila a v zime silonky a zjedla nejake citrusy, ako som to vyradila preslo to + na alergologii mi povedala dr. ze to moze byt aj alergia na mliecne vyrobky. drzim palce nech to rychlo prejde

sssabi
13. okt 2017

Neviem, ci to je to iste, ale mna dlho trapilo svrbenie noh, hlavne, ked som bola tehotna. Cele nohy, ako keby som tam mala mravce. Vtedy mi zistili, ze som anemicka - mam malo hemoglobinu, predpisali mi zelezo a odvtedy som nemala problemy ani jednu noc. uplna zmena zivota 🙂