Prihlasujete rodičov na očkovanie?

alexandra909
12. mar 2021

Prosím prihlasujete rodicov (60-65r) na očkovanie Astra Zeneca alebo čakáte na Pfizer? Pripadne ak už nikto bol všetko ok pls?

petamich
12. mar 2021

@alexandra909 prihlasili sme vsetkych seniorov v rodine, svokra uz bola vcera na prvu davku AZ a zatial ziadna reakcia

alexandra909
autor
12. mar 2021

@petamich super dakujem

hettinka
12. mar 2021

@alexandra909 mama (68) ide na ockovanie s AZ, kým by sa dočkala Pfizeru, to by trvalooo

martinaju
12. mar 2021

Ja som prihlasila babu tebto mesiac ma 69 ale čakať na inú vakcínu, neviem. Konzultovala som to s jej lekármi a všetci mi povedali, že určite zaočkovať teraz, lebo čakať na inu vakcínu dokedy? A či vôbec bude v blízkej dobe🤷🏽‍♀️. Ide zajtra, pripravili ju aj doktorky na možné vedľajšie účinky.

stella14
12. mar 2021

Prihlásila som, mama ide zajtra.

lylyjana
12. mar 2021

@alexandra909 mama 62r refreshovala stranku 3 dni aby sa stihla prihlasit 😆 uz je zaockovana, mala bolest hlavy, teplotu a bolest v ramene, ale to len 1 den. Treba sa prihlasit, nevyberat. Cim skor bude co najvjac ludi zaockovanych, tym lepsie.

martinaju
12. mar 2021

*babku
Podľa mňa nerozmýšľať, čím viac ľudí zaočkovaných tým lepšie. Nech sa to začne uvoľňovať, aj im lepšie padne keď budú môcť zas behať kade tade.

renatka100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuvelyn
12. mar 2021

Mama 62 zaockovana už bez akýchkoľvek príznakov. Mysleli sme ze ako zamestnanec nemocnice ktory odpracival viac nez 40rokov bude mat narok pfizer v prvej vlne, žiaľ, kedze od januara je na predčasnom dochdoku tak ju odpinkali. Co akoze na jednu stranu chápem, na druhú stranu.... 🤷🏼‍♀️ No ale hlavne ze uz ma aspon prvu davku konečne🙏

jaga18
12. mar 2021

Áno, hoc aj keď do iného kraja, keďže u nás už po pár minútach nebolo miesto. Stojí to určite zato. Myslím si, že reakciu zvládnu naši seniori lepšie, ako niektorí mladí, čo sa zľaknu teploty a za všetkým hľadajú konšpirácie.

zara0201
12. mar 2021

@alexandra909 nasi boli vcera, 66 a 69 rokov

alexandra909
autor
12. mar 2021

@zuvelyn moja mamina ti iste zdravotná sestra 2roku na dôchodky po 40r.....

alexandra909
autor
12. mar 2021

@jaga18 ďakujem velmi

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
12. mar 2021

@ceresna2 o com to tu splietas?
Po prvé, 2.dávka od pfizer je po 4 týždňoch, u Astrazeneca je stanovená po 10 týždňoch. Práveže sa posúvala na neskôr, keďže sa zistilo, že má vyššiu účinnosť, ak sa poda 2. dávka neskôr (po 10-12 týždňoch).
Po druhé, človek si nevyberá, kedy má 2. dávku a ani to pri prvom ockovani nepovedia, príde zasa SMS/mail od NCZI, aj s časom, na ktorý má prísť. Už sme zo absolvovali s otcom, ja čakám na druhu, mama ide na prvú, tak toto viem z osobnej skúsenosti.

Poprosím relevantný vedecky zdroj, kde je uvedené to o 2-týždňovom odstupe medzi dvomi dávkami.

tana85
12. mar 2021

@ceresna2 2 tyzdne? to mas odkial? aktualne je odporucanych 10 tyzdnov, vyrobca dal rozmedzie druhej davky 4-12tyzdnov 🙄 https://slovensko.hnonline.sk/2314989-z-povodny...

tana85
12. mar 2021

@alexandra909 ano, svokra bola vcera a mama ma termin na nedelu.

petrisa213
12. mar 2021

Tiez ide môj tato v nedeľu na Astru. Nebudeme čakať kým sa bude dat očkovať pfizerom. Ono asi účinnosť bude podobne ako u chrípky cca ten rok možno dlhšie.Vtedy už hádam bude na výber a budeme vedieť co ktorá obnasa, teraz kým sa dá vôbec niečím očkovať tak chcem aby boli rodicia zaočkovaní co najrýchlejšie.

martinaju
12. mar 2021

@petrisa213 veď toto my nie sme z parlamentu, že si uvádzame o akú vakcínu máme záujem bereme aká je ale určite ak to zdravotný stav dovoľuje treba ísť inak sa tieto opatrenia nikdy neskončia. A moja babka hneď, že pôjde ak to dovoli doktorka lebo ona chce aj cestovať 😁

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
12. mar 2021

@ceresna2 poprosim tie relevantne vedecké zdroje tvojich informácií.
Tak sa mi zdá, že nevieš ty, čo “ trepeš” a si prišla len rýpať.

Apropo, o 2 týždnoch sa nikdy nehovorilo. Pri pfizer od začiatku o 28 dňoch a pri AZ mi rovno na ockovani (14.2.) hovorila doktorka, že minimálne mesiac, ale že to bude pravdepodobne neskôr a termín mi príde. Následne odznelo oficiálne, že bude 10 týždňov odstup. V rovnakom štýle sa ockuje s AZ v Nemecku, čo mi písali kamošky odtiaľ. .

angelyana
12. mar 2021

@alexandra909 otec 68r ockovany Astrou vcera doobeda a vsetko ok, ziadne teploty. Druha davka o 10 tyzdnov

evka_s
12. mar 2021

Svokra (66) jde v neděli na Astru. Sama by trochu preferovala Pfizer, ale jen na doporučení její doktorky, že Astra má prý horší reakce. Potom si to ještě nastudovala a už je s Astrou ok. Já jsem ráda, že se nám ušel termín na Astru, bůhví jak dlouho by čekala na Pfizer

hettinka
12. mar 2021

@evka_s astra má vraj búrlivejšiu reakciu po 1. dávke, Pfizer po druhej. No u starších ľudí sú vraj silne reakcie menej časté. Ja som nemala silnú ani ako mlada osoba. Ale kolegyne učiteľky mali teplotu, tak 50:50 to bolo.

mogaa
12. mar 2021

@alexandra909 Určite by som počkala na Pfizer....Keď ju zaregistruješ v pondelok do tej čakárne do preferovaného očkovacieho centra budú očkovať podľa veku......ale príde ti sms ak ak na ňu nezareaguješ , zaradia ťa naspäť do zoznamu....v každej kategórii sa bude očkovať najskôr inými vakcínami(AZ, johnson and Johnson) ale akonáhle bude zaočkovaná skupina 70+ tak sa Pfizer a Moderna presúvajú do skupiny 60-70 a otvára sa skupina 55+ a tam sa presunú AZ a Johnson and Johnson....skupina 55+ sa predpokladá v prvej polovici apríla .....čiže keď sa otvorí skupina 55+ tak zo skupiny 60-70 tí čo neboli očkovaní sa pokračuje opäť podľa veku od tých najstarších a dáva sa im Pfizer alebo Moderna.....čiže pri každej skupine bude vždy možnosť výberu - tí prví dostanú AZ a Johson and Johnson, tí čo počkajú Pfizer alebo Moderna.....ide o účinnosť vakcíny a aj o to nakoľko je účinná voči mutáciám, celková účinnosť a aj účinnosť voči mutáciám je pri Pfizeri oveľa lepšia ako pri AZ(nehovovriac o NU)....ale je to na tebe, lebo ak máte v okolí veľa korony tak je lepšia slabšia ochrana ako žiadna....ak je to u vás s koronou lepšie, tak ten mesiac by som počkala....postupne bude teplejšie, takže aj vírus sa bude pomalšie šíriť a aj tým že veľa ľudí bude zaočkovaných bude prenos lepší a aj ľahšie priebehy.....

rikarika
12. mar 2021

@alexandra909 ano, otec 74, je prihlaseny na pondelok🙏

tana85
12. mar 2021

@ceresna2 kde si citala 2 tyzdne? Zvysuje sa ucinnost ked je druha davka neskor. Ak ju daju po 6 tyzdnoch ok, ak po 10 tak este lepsie. A ano, su to nove vakciny, ale zial korona zabija prilis rychlo, aby sme sa na to len pozerali a cakali, ze to nejak dopadne. Na astru by som isla aj dnes keby som mala moznost. Osobne slubne vyzera johnson&johnson

rooberta
12. mar 2021

Stryko 75 uz je tyzden po druhej davke od pfizeru nemal ziadne teploty, len bolest ramena. Mamina 60 ide v pondelok na druhu davku moderny, prva davka bez problemov - dva dni ju bolelo rameno. Teta 70 bola predvcerom na pfizer, len mierna bolest ramena. Dalsia teta 64 ide v pondelok na astru, ujovi sa zatial nepodarilo prihlasit.
Takisto su zaockovane vsetky mamine kolegyne bud modernou alebo astrou, ziadna nemala vacsiu reakciu ako bolest ramena a zimnicu.

patrishapat
21. mar 2021

Nie neprihlasujem a už ma mamina nahnevala že sa ide dať očkovať. Dúfam, že ostatní členovia rodiny názor nezmenia... 😒

nikazuz
21. mar 2021

Moj ocino ma 59, uz sa moze prihlasit, ale nechce 🤷‍♀️ Ja ho nejdem prehovarat, je dospely, on sa rozhoduje. A inac aj ja by som si chcela vybrat cim ma zaockuju. No kym sa ja dostanem na radu (som tehotna), tak dufam uz bude moznost vybrat si.