Prievan v uchu

rozalka_13
9. jan 2022

Ahojte, včera rano som sa zobudila so zalahnutymi ušami, dala som si cigaretu do ucha a poriadne to praskalo, lenže nepomohlo a doteraz mám zalahnute😌 čo by som ešte mohla vyskúšať? Ďakujem za pomoc

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozalka_13
autor
9. jan 2022

@viestta nemôžem si to tento týždeň dovoliť absolútne 😢

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desore
9. jan 2022

@rozalka_13 Smer lekaren- Burowe kvapky.

desore
9. jan 2022

@rozalka_13 To nie je prievan v uchu, normalne zatecene hlieny. Naco si davala cigaretu do ucha?? "Vypalovala" prievan? Preboha prestante verit tym poveram, pred doktormi vyzerate ako keby ste nevedeli naratat do 10.

jaskolka
9. jan 2022

K doktorovi jednoznačne. Robila som na krcnom a niekedy sme mali problém sa tváriť vážne, keď ľudia vraveli, aké nezmysly robili s ušami (typu cigareta, cesnak do ucha) 🙉🙉

31zuzi
9. jan 2022

@rozalka_13 Burowe kvapky ,mali by vám pomôcť

marca12
9. jan 2022

@jaskolka v minulosti si ludia takto ulavovali od bolesti a asi to aj fungovalo,kedze vtedy neboli lekari dostupni ako teraz.

jaskolka
9. jan 2022

@marca12 ono maximálne im to mooožno mohli na chvíľu uľaviť od bolesti (možno placebo efekt) ale určite to nevyriešilo problém. Taky zápal stredného ucha (keď si to predstavíš anatomicky) reálne je hlúposť aby nejaký dym vyliečil...
Ani maz nevyplavi von...

rozalka_13
autor
9. jan 2022

Len mám zalahnute, nemám ani zatiaľ žiadnu bolesť nič... dám si burowe kvapky a uvidí sa. Dosť bolo chladno a nemala som čiapku predvčerom a behala som po vonku 🙈

rozalka_13
autor
9. jan 2022

@jaskolka bola som minuly mesiac na krčnom a pán lekár ma vysmial 🙆🏻‍♀️ Ešte mi povedal že či nepoznám kvapky do nosa a vreckovky, že mám iba zatečene hlieny 😪🤦🏻‍♀️

jaskolka
9. jan 2022

@rozalka_13 je mi ľúto, že si natrafila na takého doktora. Lebo každý dobrý orl doktor vie(aj ordinuje) pri zatekajucich hlienoch nie voľnopredajné kvapky a spreje typu muconasal, sanorin a podobne, ale také ktoré sa dajú a musia užívať dlhodobo(Mometason, Aerius)
Slúžia na odpuchnitie sliznice a zníženie zatekanie hlienov. Pretože úplne kľudne práve toto to mohlo urobiť problém. Ak sa hlieny dostanú do ucha, spôsobujú práve zalahnutie (chronicky zapal stredneho ucha)
Takže odporúčam vyhľadať skutočne odborníka nie toto, čo si opísala, toto odborník ani náhodou nebol...lebo odborník by nepovedal, že "iba" zatecene hlieny. Tie iba hlieny môžu urobiť peknú paseku..

rozalka_13
autor
9. jan 2022

@jaskolka ďakujem za vysvetlenie. Zajtra si pokúsim zájsť k inému, najhoršie je to s prácou 😊🙏🏻