Priepustka od lekára/paragraf

28. nov 2022

Ahojte žienky, chcela by som sa opýtat, nakolko som nenasla jasnu odpoved, ci je normalne, pýtat na pediatrii na kazdu potvrdenu priepustku 1€ a za vystavenie očr 2€. Ma na to lekar nejaky zakonny dovod? Pýtam sa, nakolko som sa tym nikde inde nestretla a ani nikto z mojich znamych.

stanulienkat
28. nov 2022

Nie, nie je to normalne.
Je to uplne obycajna drzost.

pribinak
28. nov 2022

Volaj ba VÚC a pýtaj dá či má lekár na to oprávnenie

andrea_82
28. nov 2022

opýtaj sa, či ti dajú potvrdenku na ten poplatok, že si ho dáš preplatiť v poisťovni. 🙂

chadkroeger
28. nov 2022

a len taka otázka..... dal vám k tym zaplateným 2€, 1€ aj výdavkový pokladničný doklad z ERP?

aknamorka22
28. nov 2022

Podľa mňa ak to majú v cenníku, majú na to právo. Ty si predsa podpisovala s pediatrom zmluvu a tam by malo byť, že súhlasíš aj s jeho cennikom. Naša má napríklad za potvrdenie prihlášky 2€ v cenníku ale reálne ich odo mňa nepýtala. Sama som jej dávala peniaze a povedala, že nechce 🤷

janka_266
28. nov 2022

U mna zubár pýta, keď nemám vlastný papier 50 centov, iná. Je zadarmo

viestta
28. nov 2022

Za administratívne úkony, ktoré nie sú uhrádzane zo ZP je lekár oprávnený žiadať úhradu podľa cenníka schváleného VÚC. Ak úhradu dostane, je povinný vydať daňový doklad.

louise
28. nov 2022

platila som len ak som si zabudla vlastnú priepustku a nie u každého lekára

drzaopica
28. nov 2022

Musi to mat v cenniku a dat Ti blok

veronika3110
28. nov 2022

Ja som ešte neplatila, ale kolegyňa chodi inde a ona platí 2€.. asi to závisí od lekára

domca1408
28. nov 2022

už nevedia za čo pýtať peniaze...hajzlici....dostal by 2 eura a ja by som pýtala blok...a ešte na margo tej vety "má na to právo ked to ma v cenníku a ti si podpisom zmluvy s ním súhlasila s jeho cenníkom" hej len vieš ked potrebuješ doktora pre dieťa a nepodpíšeš, že súhlasíš s jeho podmienkami tak icinkaj hladať dalej...a dalej a dalej...takže rodič radšej podpíše. obyčajné sprosté vydieranie...

mogaa
28. nov 2022

ak je súkromná ambulancia, musí mať cenník a mať to uvedené v cenníku.....v tom prípade si môže učtovať aj poplatok