Priebeh ochorenia Covid-19

1. nov 2020

Ahojte prosim aky ste mali priebeh ochorenia? Kolko dni vas to drzalo? Stalo sa vam aj take ze uz sa zdalo ze je dobre a znova sa to vratilo?

miriam11
1. nov 2020

Mne po 3 dňoch opäť zle. A chuť nemám už 3 týždne. Bojím sa, že sa mi nevráti.

lucia147852
1. nov 2020

Poznám viac ľudí s covidom a jednoznačne je tam ten efekt horskej drahý. Chvíľu pocit že už ako fajn a potom ešte horsie ako bolo. Pokial sú neni ťažkosti s dýchaním len pretrpieť. Dlho aj potom ešte mozes byt veľmi slabá a unavena

lucia147852
1. nov 2020

@miriam11 kamoska už skoro 2 mesiace nemá chuť ☹️

ejanjelik
1. nov 2020

Jeden den riadna unava o dva dni beskor bolest laveho ucha,lava dutina upchata, bolest nalavo v hrdle._ potial som nevedela , ze by som mohla byt covid pozitivna. V piatok mi volal pozitivny kontakt. V pondeloj som bola na test. Di soboty vsetko ok. Cely sobotu som prelezala ako so svalovicou. V nedelu bolest noh ako pri scalovici a krcoch. Este sa manzel zasmual, ze uz mi to vychadza z tela nohami. V pondelok dychavicnost a tlak na hrudi. V utorok akoby utal vsetko ok.

rachel36a
1. nov 2020

Ja tiez tak...trosku sa mi začalo polepsovat a zrazu mi ne horsie ako na zaciatku

miriam11
1. nov 2020

@lucia147852 ja som už ok, cítim sa dobre. Len chuť nemám a začínam stresovať. Neviem normálne navariť, jem len preto, že musím. Necítim špecifickú chuť jedla, ničoho. Som z toho psycho.

lucia147852
1. nov 2020

@miriam11 aj ona to tak má. Presne. Tiež je ok ale chuť nič. Držím palce nech sa čím skôr vráti. Musí to byt des

miriam11
1. nov 2020

@lucia147852 lekár sa vyjadril, že hádam sa to do 2 mesiacov vráti. Bohovske... Ani on nevie, čo s tým

lucia147852
1. nov 2020

@miriam11 hej oni sú úplne strateni. Svokor to má teraz a tiež obvodak mu predpísal akurát antibiotiká po ktorých mu bolo ešte horsie a nič. Že on mu poradiť nevie. Že má ísť do nemocnice a tam ho nechcú lebo dýchať ešte vládze. Tak čaká s trpí ☹️

mogaa
1. nov 2020

príznaky a priebeh môžu byť u každého iné.....skôr či neskôr si s tým prejde každý, len nikto nevie ako zareaguje jeho telo....všetko toto sa robí aby sa to natiahlo v čase a v jednom čase nekolabovalo zdravotníctvo....

mogaa
1. nov 2020

@miriam11
@lucia147852 ono liek na covid nie je ....je to nové ochorenie a stále nevedia čo s tým.....liečba je len symptomatická, lieky ktoré môžu zlepšiť priebeh ochorenia(ale nemusia) sa dávajú len v ťažkých stavoch, rovnako do nemocníc sa dávajú len ťažké stavy - kedy sú problémy s dýchaním, napájajú sa na kyslíkové prístroje , v tých horších prípadoch plúcne ventilátori....všetci čakajú na liek alebo vakcínu, lebo nikde nie je napísané že kto covid prekoná bude mať aj druhý raz rovnaký priebeh.....známa napr.nemala plúcnu formu covidu . len tri týždne neskutočné bolesti hlavy , strata čuchu a chuti a doteraz behá po lekároch lebo jej covid neskutočne rozhádzal krvný obraz.....je 2mesiace po covide a stále má veľmi vysoké zápalové parametre takže v kuse nové ATB, už tiež nevedia čo s ňou.....jednoducho telo sa s tým musí vyrovnať samo.....

mogaa
1. nov 2020

Inak treba posilovať imunitu aj tí čo covid majú aj tí čo nie - betaglukány, D-vit., zinok....betaglukány a d-čko podporujú imunitu a zinok zastavuje/spomaluje množenie vírusu.....samozrejme na imunitu je dobré aj C-čko, selén na sliznice A-vitamín.....ale momentálene je najdôležitejšie to D-čko a zinok

romanacka
1. nov 2020

V prvý deň som mala len taký čudný pocit, ako po miernej opici, poobede nastúpila bolesť svalov, a asi aj zvýšená teplota, tak som hneď vliezla do horúcej vane so soľou, potom som v župane vliezla do postele a spotila som sa. Keď som vstala, cítila som sa unavená, no už nič ma nebolelo. Večer keď som išla spať znova ma rozboleli príšerne svaly, hlavne kolená. a keďže som nemohla zaspať, tak som znova vliezla do horúcej vane s eukalyptom, bolesť mi ustúpila a zaspala som. Na druhý deň mi nič také špeciálne nebolo, mierne ma pobolievala hlava a pálilo ma v nose a v hrdle. Poobede ma začal bolieť chrát- sval. Znova som to riešila horúcim kúpeľom, čo mi veľmi pomáhalo. Až na tretí deň som stratila čuch, no ostatné príznaky odzneli. Akurát som bola stále akoby dehydrovaná, tak som pila veeeeľa vody a veľmi málo jedla a aj to väčšinou ovocie a zeleninu. Pila som veľa zázvorového čaju s kurkumou. Na siedmy deň sa mi už aj vrátil čuch a ďalšie príznaky sa už neprejavili. Asi to naozaj záleží od organizmu... no určite je dobré piť veľa, ale veľmi veľa vody a vyhýbať sa zápalových potravinám, možno nie každému pomôže, no určite neuškodí...

majamat
1. nov 2020

ja mam 3 den prejavy a dufam, ze to bude ok. treba mysliet pozitivne.

zatial to bolo tak, taky nulty den ( to neratam za prvy den, lebo to este nebolo jasne, ez som vobec hora ) ma steklilo v krku a parkrat som zakaslala. mam chorinicky kasel,a le skor ponamahovy, tento bol v klude. zdalo sa mi, ze ma zacina boliet sija, ale bolo to dlabe.
1 den - bolest svalov a klbov, pokasliavanie len minimalne, poobede horucka do vecera 38,7°C, po Paralene klesla. a bolest podbruska pri kasli, co mohlo mat suvis aj s ovulaciou.
2 den - rano horucka, pokles po Paralene, potom vystupila az poobede, dalej bvolest svalov an klbov. hlavne krize,a le uplne najviac prava noha.
3 den - dnes cely den bez teploty,a le bolest krizov hrozna, noha boli menej.

ine priznaky nemam, uz ani to pokasliavanie moc nie je, na zaciatku ma trosku jemne skriabalo v krku, teraz nic, pri horucke ma palia oci a horia mi usi a mam zimnicu, alebo ma pot oblieva. inak aj teraz bez teploty mi je obcas zima, zachvilu zas teplo. ako zena v prechode 😀
zatial som v pohode, dufam, ze aj zostanem, aj ked ta bolest je neprijemna.

lucia147852
1. nov 2020

@mogaa to mi je úplne jasne že neni liek. Svojor mal ten problém že mal 40 horúčky (okrem iného, má veľmi ťažký priebeh) ktoré ms už 2 týždne v kuse s vôbec mu nešli zraziť ničim čo mali doma. Preto volali 155, keď už padal do bezvedomia s blúznil. Nastatie mu dali nejaké infúzie a pomohlo.

ejanjelik
1. nov 2020

@romanacka na to som zabudla, aj ja som mala strasny pocit smadu. Dokazala som vypit naraz piter caju a v ustach sucho

oliviabb
1. nov 2020

@miriam11 ja to mam tiez tak. Minule som jedla kura a tiekli mi slzy 😃. Hrozne to je.

dankamg
1. nov 2020

Ja som najskor mala par dni nadchu a suchy kasel, a tiez taku akoby vnutornu teplotu. Postupne sa pridavala dost silna bolest hlavy. Nasledne som stratila chut a cuch a stipalo ma v nose. Cuch a chut sa mi po par dnoch vratili, ale zacali mierne problemy s dychanim. Obcas sa neviem poriadne nadychnut, ale potom to prejde. Dnes som mala uz pocit, ze sa citim celkom dobre, ale tesne po obede ma zacali pobolievat priedusky a akoby taka horucava na plucach, potom to preslo. Som zvedava co ma este caka, psychicky to zatial v karantene nezvladam najlepsie...

majamat
2. nov 2020

dnes 4 den, opat cely den bolest krizov. aj som doma trosku opatrne makala. na krize mi bolo lepsie, ked som chodila, no ked dviham hore ruky, ci hore sa pozeram, trosku sa mi toci hlava. no normalne nei. a tiez sa neikedy zadycham, ale dycha sa mi dobre, len musim sa hlbsie nadychnut a rychlejsie.
a opat teplota. vecer 37,9°C, pricom vcera bez teploty. fakt horska draha. na tie krize som si dala tbl a poklesla aj teplota a hned mi je lepsie.

tanika
2. nov 2020

@dankamg
@majamat môžem sa spýtať ako to máte s tým dýchaním .... ja mám opuchnuty nos žiadna nádcha len problém že ako keby som sa nemohla z hlboká nadýchnuť . Ako keby mi niečo sedelo na plucach. Juj bojim sa . Volala som dnes mudr. Že mi v sobotu vyšiel test neg . Natom testovaní , Tak že vraj sa nemusím obávať ale nám zsjtra prísť že vyšetrí . No bojim sa že som pozitívna . Dik za opísanie vašich ťažkosti s dýchaním. Pripadne ako Vám to začalo .?

majamat
2. nov 2020

@tanika ja nadchu moc nemam, stalo sa mi parkrat, ze sa mi nos naplnil, ale zatroven mi aj oci slzili, tak to asi preto.
co sa tyka dychania, tak sa mi dycha dobre. stazene dychanie nemam, ide to lahko, len musim dychat niekedy rychlejsie. to je vacsinou prejav unavy

tanika
2. nov 2020

@majamat ďakujem za info no neviem teda čo to mám , mám ako keby mi niečo sedelo na plucach stazene dychanie nič neboli . Zatekanie hlienov cítim v zadu v nose .... ale žiadna nádcha ., zsjtra idem k mudr. Uvidim čo bude tedaz toho .

dankamg
3. nov 2020

@tanika ja tiež nádchu nemám, momentálne sa mi dýcha dobre, ale covid sa prejavuje v takých vlnách, takže sa to môže hocikedy vrátiť. Objednaj sa na PCR test, možno Ti antigenovy ešte nezachytil nákazu.

bluebriggs
3. nov 2020

Tie ktoré ste nakazené, aj viete kde ste sa nakazili? Mali ste vždy rúško? Mňa to zaráža že veľa ľudí sa nakazilo ale ako keď skoro všade nosíme rúška a nestretávame sa ?...

tanika
3. nov 2020

@bluebriggs bože neviem kde som dá nakazila jasne že musím Rúško.

tanika
3. nov 2020

@dankamg ďakujem dnes mám úst poobede obvodnej že má vyšetrí .

dankamg
3. nov 2020

@bluebriggs nie netuším, kde som sa nakazila, ale útoky typu či sme nosili ruska a pod. mi prídu dosť nevhodné. Rúško Ta nechráni na 100%, človek má okrem úst a nosa aj ruky a oči kadiaľ sa moze preniesť nákaza. Prajem Ti, aby sa Ti niečo podobné nikdy nestalo, ale keďže nosis rúško zrejme aj vo svojej domácnosti, tak Ti to určite nehrozí. Milujem týchto moralistov...

ajka0207
3. nov 2020

@bluebriggs manžel je nakazeny a netušíme kde, všade mal Rusko, v podstate sedíme doma, on je na materskej, ja som chodila do práce, kde stretnem jedného človeka. Ja aj ten človek je negatívny.

tanika
3. nov 2020

@dankamg súhlasím 👍

bluebriggs
3. nov 2020

@dankamg
@tanika
To nebolo moralizovanie ani utok, nechapem odkial ste to vycitali. Bola to normalna otazka, kedze aj ja nosim rusko a tym.padom sa bojim ako sa da este nakazit ak to rusko mate. Prajem vela zdravia a uzdravenie