Priebeh covidu s/bez očkovania

viki128
20. sep 2024

Prosím vás, mám 24 rokov, nemám žiadne iné diagnózy, ale za tých pár rokov som mala covid už niekoľko krát, aj keď si dávaj pozor, umývam ruky stále atď... A priebeh je vždy hrozný. Radšej by som niekedy umrela ako trpieť tie teploty a bolesti a ostatné príznaky čo mávam pri covide. Očkovaná niesom, ale napríklad môj muž je, a priebeh ma vždy ooooveľa ľahší ako ja. Je to aj pri tomto víruse tak, ako sa hovorí, že po zaočkovaní je ten priebeh ľahší? Aké máte skúsenosti prosím. Chápem aj, že každý má ten priebeh iný. Naozaj ma proste len zaujímajú vaše skúsenosti.

Konšpirátori písať nemusíte, prosím o inteligentné odpovede a vaše postrehy. Jasne že sa poradím aj s Dr potom, keď budem zdravá a budem to riešiť. Teraz rozdýchavam ďalší covid a mám dosť.

tim23
20. sep 2024

@viki128 ja, môj 1,5 ročný syn a ani môj muž nemáme očkovanie proti covidu. Moja mama áno.. Mali sme covid pred 2 týždňami a teda my traja sme boli do 2 dni fit, zatiaľ čo moja mama teplotovala, dusil ju kašeľ a ležala týždeň v kuse. Kašle ešte aj dnes (suchý kašeľ)

kleopatra114
20. sep 2024

Skôr si myslím, že je to o imunite daného človeka . A možno tiež o vírusovej naloží ?!, neviem . Kazdopadne prve dva kovidy bez očkovania - jeden so soplom, druhý bez príznakov , tretí bol po očkovaní a ten bol s teplotou 39 , ale tiež nič strašne . Môj muž chorý nebýva , aj pred, aj po očkovaní máva kovid bezpriznakov .

tyrkysova_lentilka
20. sep 2024

Ja mám očkovanie, nakoľko som v tej dobe pracovala v zdravotníctve. Covid som nemala.
Veľa záleží od imunity a genetickej predispozície.

doriiis
20. sep 2024

Mali sme covid všetci zatiaľ raz.Dceru to stihlo nezaockovanu Jeden deň mala teplotu 39- 40.Tancovala,spievala,recitovala v horúčkach.Na druhý deň nič.Ja,muž a syn zaočkovani...mňa jeden deň boleli pľúca,mužovi jeden deň tiekol sopel a syna boleli kĺby jak pri chrípke.Do 5 dni sme boli úplne fit.
Nezaockovanu tetu covid zložil na dva týždne,jej muž zomrel.Mal slabé srdce.Otec cukrovkár očkovany mal len sopel.Ostatni očkovaní buď nikdy nakazení neboli alebo mali len obyčajné príznaky chrípky.

ukgirls
20. sep 2024

ja som zo sektoru kde sme ockovany museli byt inak by sme prisli o pracu ... takze viem povedat len tolko ze aj ked sme mali vsetci rovnake davky niekto trpel pri chorobe iny ju mal ako chripku a ty stastnejsi ho nemali vobec.. ja som covid nemala dcera neockovana tiez nie.. ale my sme napriklad ani nikdy nemali kiahne a podobne .. podla mna je to skor o imunite ako ockovani a ktohovie co vlastne aky sajrajt do nas pichli a ci to vobec aj bolo ucinne

katkaseiner
20. sep 2024

Myslim ze je to individualne, moji rodicia a ja s muzom sme ockovany. Ja som kovid nikdy nechytila, muz 2x s celkom ok priebehom, mamina tiez, otec mal velmi vysoke horúčky, mamina volala zachranarov ako mu davkovat proti horucke lieky kedze teplota vobec neschadzala, je vysoky, s vela kilami, vysokym krvnym tlakom.
Deti ockovane neboli a mali velmi mierny priebeh. Pri dcere sme az po odzneni priznakov zistili ze ma kovid (vtedy sa testovalo kvoli skole 2x týždenne) a syn nemal ani priznaky, len v ramci testovania sme zistili...
No a dalsia vec...terajsi kovid su uz riadne mutácie, ktovie ci na ne plati vôbec očkovanie

nikaeli
20. sep 2024

Nie som očkovaná, aktuálne mám kovid. V pondelok ma bolelo hrdlo, v utorok slabosť tela a teplota 38°, v stredu bolesť hlavy a upchaté dutiny, vo štvrtok ma rezali oči. Dnes je piatok a je mi celkom fajn, akurát fúkam nos. Kašeľ žiadny. Liečba - vitC, kaloba, paralen. Ležím, spím. Predtým som mala kovid na Vianoce, prebiehal tak isto ako teraz, len málinko dlhšie. Príznaky sa striedajú veľmi rýchlo.

birika
20. sep 2024

ako pisu - zavisi od imunitneho systemu...moj manzel skoro 2 tyzdne KO a ja pozitivna, ale nic mi nebolo

zobaka
20. sep 2024

som neockovana, prvy covid okolo 39,4 stupnov a prudka bolest hlavy, druhy covid ten som bola celkom fresh, rano ma len trochu skrabalo v hrdle a potom asi jeden den 38, druhy covid bol miernejsi aj bez ockovania

anjelicek26
20. sep 2024

To je o imunite ja mam covid teraz štvrtý krát, dcera tiež.. kazdu jar jesen 1-2 dni to niekto donesie... keby není pozitívneho testu ani neviem..ale nás obe boli hlava len(doslova) pri covide tak sme otestovali a bingo.

Očkovanie s tým nič nemá, tie protilátky nič nevydržia a ten vírus stále mutuje.

dzescebuly
20. sep 2024

@viki128 som neockovana,mám autoimunitné ochorenie,kovid som mala len ako nádchu cca týždeň

svetlonos
20. sep 2024

@viki128
moj muz, otec so zenou, 2 kamosky, aj muzovi rodicia očkovanie maku 2x. Ja raz aj to s nevôľou...
Vsetcia ockovani, I ked boli za to, ze očkovanie je super, to oľutoval. Dve kamosky mali vedlajsie ucinky, potvrdene dr z očkovania. Ostatní mali vždy horsi priebeh ako ja aj chitili kovid častejšie.
To len fakty, ktoré som vnímala vo svojom okolí. Jedna z nich je dokonca zdravotná sestra a pri zmienke o tretej vakcíny už aj ona zaradila spiatočku a pochybujem o tom celom incidente. Dokonca sa prestala dávať očkovať aj proti chrípke, robila to u presvedčenia roky!
Ľudia proste zistili, že to očkovanie nebolo idealne ako sa propagovalo a "konspiratori" nehovorili až tak od veci.
Na každého to pôsobí inak, odhliadnuc od toho, že sa pichali aj placeba.
Nech verí kto co chce, za mňa tie vakcíny sú riadny bordel.

jazula
20. sep 2024

Bude to určite ovplyvnené aj imunitou.
My s partnerom sme 3x očkovaní plus 3x prekonaní, priebeh podľa mňa ľahší. Akurát prvý covid v 2021 priateľa dosť zomlel, bol slabý ako mucha snáď mesiac.
Ale naposledy (minulý rok august) sme žiaľ Covid odovzdali mojím rodičom (vek nad 65), pre nich to bolo prvý krát ochorenie a priebeh ako ťažšia chrípka, hlavne mame bolo dosť zle asi týždeň. Obaja 2x zaočkovaní. ALE otec má dosť rôznych diagnóz a som presvedčená, že bez očkovania by skončil v nemocnici.
Ja napríklad zvažujem tento rok očkovanie proti chrípke, vraj to pozitívne ovplyvňuje aj priebeh viróz iných ako chrípka…

nairobi
20. sep 2024

@viki128 práve som prekonala 2x covid,,, som neockovana- prvýkrát covid variant najhoršia delta,priebeh som mala vysoké teploty a po nasadeni ATB som bola o 4 dni v práci,,,covid prekonaný tento týždeň a priebeh ako silná nádcha bez teploty a bolesti hrdla,len bolesť hlavy a nádcha

lucia147852
20. sep 2024

Môj muž je očkovaný, resp bol ja nie. Priebeh sme mali úplne rovnaký. Ale že do bodky. On dlhšie kašľal. Deti mali tiež rovnaký priebeh. Len sopel a pokašliavanie. My horúčku, bolesti kĺbov, svalov a hlavy. Prvé tri noci zlý spánok (nespavosť)

evitka83
20. sep 2024

@viki128 my nie sme ockovani. Mna so synom to odplalilo. Dcera ani nevedela. Muz 2 dni zomieral a potom to odislo. Susedovci su ockovani a mali aj reakciu na ockovanie aj tazsi priebeh covidu 🤷🏻‍♀️

lucia13022023
20. sep 2024

Muž - covid 3x, priebeh taky ze ani nevedel, že mu niečo je. Pre neho bola karanténa utrpenie.
Ja - očkovaná, 1x priebeh hrôza, 2x ok, tretí krát hrôza 🤣 ešte po karanténe som bola dva týždne doma lebo som nevládala ani žiť.

janage
20. sep 2024

@viki128 tvoja otázka je priskoro, keďže očkovacia látka na túto covid sezónu sa ešte neockuje ak dobre viem.
Ja sa dávam ockovat proti chrípke každý rok a za mňa fajn. Kamoška sa dala raz a nikdy viac povedala.

birdincage
20. sep 2024

My ako rodina očkovanie nemáme a kovid sme nikdy nemali.

cucica
20. sep 2024

Ja ockovana nie som, kovid som mala 2 razy.
Prvy raz jeden den teplota a potom nadcha, druhy kovid uz len nadcha.

dobryden
20. sep 2024

@dzescebuly A neodporučili ti lekar sa dat zaockovat pri autoimunitnom?

dominaandova
20. sep 2024

@viki128 ja som mala covid 2x raz v roku 2020, vtedy som si myslela že to je môj koniec. Horúčky som nemala, ale tak brutálne ma bolel cely človek, hrudník, pľúca, nevedela som sa poriadne nadýchnuť, dusila som sa. 2 týždne som iba ležala, mesiac som ledva existovala, vyzerala sim ako mŕtvola, a aj som sa cítila veľmi zle. Odvtedy keď idem po schodoch, koniec mi je. Potom som mala 2.x v roku 2022 to som aj tehotná bola približne v 6mesiaci som mohla byť, ale to keby sa nedostanem kvôli pulzu (145) a zvracaniu do nemocnice, ani by som nevedela že mam covid. Ja som očko neni, ale pár členov z mojej rodiny majú, a majú to tak že raz lepšie raz horšie. Tak to určite záleží aj od toho v akom ste práve stave čo sa týka imunity atd

diewcatqoo
20. sep 2024

Mala som covid 5x, z toho 2x v tehotenstve. Prvykrat som mala covid na zaciatku marca 2020, ked sa este len o tom zacalo hovorit. Testy este neboli, ale myslim, ze to bol covid - stretla som sa s kolegynou, ktora dosla z lyzovacky v Taliansku a do par dni sme zalahli vsetci, co sme sa s nou rozpravali. Vtedy som si myslela, ze umriem, bolo to hrozne. Dusila som sa kaslom, vykasliavala som tmave hlieny a vsetko ma bolelo. Este dva mesiace po som sa davala dokopy.
Ockovat som sa dala hned, ako to bolo mozne. Potom bol kazdy covid s lahkym priebehom a rozne variacie boli s roznymi priznakmi. Mala som taky, ze len nadcha a trochu kasel, potom taky, ze len som stratila cuch a chut, jeden bol taky, ze som hnackovala... tazko povedat, ci pomohlo ockovanie alebo sa posilnila imunita prekonanim choroby. Mam len dve davky ockovania, dalsie ockovanie v blizkej dobe neplanujem.

sszuzu8
20. sep 2024

Keď som bola očkovaná starala som sa o mamu s covidom 3 týždne bez respirátora a v pohode nenakazila som sa
Keď mi už končila vakcína týždeň pred koncom od dcéry som chytila týždeň ma bolela hlava mala som kašeľ zimnice slabosti
.. Teraz som 2 roky ci koľko od očkovania a dcéra mala covid pred 2 týždňami a nič som nechytila 🤷‍♀️

dzescebuly
20. sep 2024

@dobryden samozrejme ale bala som sa

tilonka
20. sep 2024

@viki128 mozno mas nespravnu liecbu, antibiotika ktore ti nesedia..

lilke
20. sep 2024

Je to určite o imunite. Naši pubertaci, športovci, neockovani, vždy max deň zvýšená teplota a nádcha, reálne do 4-5 dní fit. Ja neockovana podobne, no týždeň potrebujem. Manžel ockovany vždy najhorší priebeh.

anketkarka
20. sep 2024

@viki128 covid som mala už veľakrát. Teraz naposledy prvýkrát plúcnu formu a tá je najhoršia pre mňa. Ostatné boli chrípôčka. Pľúcna forma potrápila aj mňa.

dobryden
20. sep 2024

@dzescebuly Zaujimave lebo vatsinou prave radili sa zaockovat .Mysliˇ reumatologovia a taki

dzescebuly
20. sep 2024

@dobryden áno,odporúčala mi to lekárka ale mám rešpekt pred vakcínou (akoukoľvek), neviem ako to moje telo prijme