Priebeh Covidu-19

pepica
22. feb 2023

Ahoj chcela by som sa opýtať na priebeh kovidu. Mam celkom strach. Dnes som si robila test a vyšiel aj mne aj manželovi pozitívny. Pred 5 dňami mi začali bolesti celého tela ale také poriadne a stratila som čuch. Ale už prvý deň som bez bolesti iba cítim priedušky a mam zápchaty nos. Keď dlhšie rozprávam alebo chodím sa zadychavam. Meriam si stsle saturaciu je v norme. Ešte sa mi trochu motá hlava ale nie stále. Chcem sa opýtať ci sa priebeh ochorenia môže aj po týchto 5 dňoch zhoršiť na vážny stav alebo ci by už vážny stav bol od začiatku. Dakujem

polovnicka92
22. feb 2023

@pepica ahoj, no mne sa aj po 10tich dňoch pohorsilo bolel ma cely človek, aj prsty na nohách, tazko dychalo nevladala som ale bol aj den ked som sa citila fit.. No dlho aj po kovide som mala vyssi pulz, odporúčam zvýšiť davku C D vit. Plus aj atb. A vela vela tekutín, skore uzdravenie, neboj zvládnete 🍀😊

cawes
22. feb 2023

@pepica priebeh u mna: bolesti celeho tela prvy den plus nasledovne, strata cuchu a chuti od 3dna na cca 3mesiace. Vsetko chutilo rovnako ako nic🤣
Prvy tyzden som nebola schopna prejst par metrov doslova som padala. Po 10dnoch vsetko ok, odtala unava a cuch a chut nebol. Teraz 5mesiacov po sa citim zasa OK.
Priatel priebeh unava, horucky vysoke. Inak nic po par dnoch Fit. Po 10dnoch ot vysoke horucky, triaska, zapal pluc. Po mesiaci bolesti na srdci vysetrenia, pohotovost. Vysledky zväcsene pluca ktore tlacia na srdce. Long kovid tiez 5mesiacov po ale uz je nastastie fit.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
isis234
22. feb 2023

Ak po 5 dňoch nie je zelpšie,,radšej lekárovi ,, atb...

ivangeline
22. feb 2023

Nieco ako chripka,len priznaky silnejsie alebo dlhsie..

beata_k
22. feb 2023

@pepica Zvacsa sa uz nezhorsi. Uz to doznie ako chripka.

mila19
22. feb 2023

Ahoj, ja aktualne prekonavam tiez druhy covid.
Dnes mi bezi 6. den a citim sa dobre. Horsie by si to uz nemala maty
V porovnani s covidom februar 2022 (to uz mal byt variant slabsi) ma tento u mna o dost lepsi priebeh.
Triasky, vystupila mi teplota na 24hod 37,8, 2dni brutal bolesti tela (riesene nurofenom) 1,5dna suchy kasel (stoptussin, bylinkove caje) nadcha tu som mala intenzivne 4 dni (3x denne nasivin), ale len taka mierna v porovnani so zapalom prinosovych dutin, stratila som chut uplne cuch. Jeden den plus dnes som mala slaboty a take tocenie hlavy. Citim take usadene v hrdle a preskakuje mi hlas, aj som bez chuti nieco robit, ale uz fungujem
Ak ta to upokoji treba dat predpisat Isoprinosin pripadne ATB. Ma to aj moja mama a priebeh zatial rovnaky, no lieky ma v zalohe ona je astmatik.

eliska105
22. feb 2023

mala som 3x covid zakazdym iny priebeh, je to loteria nikdy nevies ako sa vyvinie
Ale ten posledny som mala v lete a bolo to podobne, pamatam si ze ma bolelo hrdlo asi 3dni, chut ziadna potom asi 2dni teploty okolo 38 a tie dni aj asi 2 dalsie ked som uz bola bez teploty som sa hned zadychavala a taktiez sa mi tocila hlava a napr urobila som si kavu a uz som si musela ist lahnut lebo som nevladala .. preslo mi to cele asi do tyzdna od prvych priznakov a este prva prechadzka po bola vselijaka potom uz ok 🙂

fajnova
22. feb 2023

@pepica ja som mala prvý krát v decembri. Dva dni ma boleli kĺby a chrbát, jeden deň aj hlava. Plus som mala jeden deň teplotu do 38. Žiadne bolesti hrdla, ani kašeľ, nič také. Chrípka mesiac predtým bola horšia.

pepica
autor
22. feb 2023

Ďakujem za odpovede trosku ma ukludnili. Viem ze kovid je nevyspytateľný už mi naň umreli traja ľudia ale to boloeste v tej prvej vlne. Ja som aj očkovaná ale strach je tam vždy. No tak budem myslieť pozitívne a hádam keď už som 5 deň a trosku cítim zlepšenie ze už to bude len lepšie a lepšie. ☺️.

pepica
autor
22. feb 2023

@mila19 ja užívam imunoglukan c, d, omega, magnezko, a na kašel sinupret. Aj som volala s Dr. A ten mi vravel ze pokiaľ nemám teploty alebo náhle zhorsenie dýchania alebo tak ze iba symptomaticka liečba. Crp som mala len mierne zvýšené čiže ATB mi nedali.

bibcabi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz