Príčiny bolesti hrdla

17. aug 2023

Dievcata poradte prosim
Pred mesiacom som mala anginu - strasna bolest hrdla a horucka. Liecila som sa antibiotika (penicilk ) a kloktala som. Antb som mala asi po cca 15 rokoch. Nebyvam chora
Mala som dojem ze som to prehnala s klimou v aute

Nebyvam chora a od vcera opat obrovska bolest v hrdle. Trochu menej ako naposledY.

V aute som klimovala “rozumne”, davala som cca 25 st a fukalo to mimo mna. Obcas som vypedkovala na chvilku ale inak som vypinala

Snazim sa ani nepit studene, vyhybam sa klime a opat zapalene hrdlo 🫣

Je to v norme alebo treba to riesit nejqkymi testami?
Moj obvodak je taky ignornt dost

viestta
17. aug 2023

angina je infekcia, nie je zo studeneho vzduchu

autor
17. aug 2023

@viestta angina moze byt virusova aj bakterialna

akje
17. aug 2023

Skus ist este k doktorke. Mojmu znamemu sa neustale vracala angina, doktorka mu neustale davala tie iste antibiotika. Po roku zmenil doktorku, ktora mu zmenila antibiotika za iny druh a prestalo mu to. Nic sa mu nevracalo. Ze jednoducho tie prve atb na to nezaberali a bolo treba skusit ine.

viestta
17. aug 2023

tak ci tak je to infekcia, len povodcu moze mat bakteriu alebo virus

autor
17. aug 2023

@akje mala som penicilin/ mne to zabralo. Len sa mi to vratilo. Mne aj lekqr povedal ze to moze byt z klimy ale odvtedy si davam pozor na klimu tak neviem

autor
17. aug 2023

@viestta nerozumeim tvojmu komentaru - podla teba som to od niekoho dostala? Nikto v mojom okili vsak chori nie je, iba ja

viestta
17. aug 2023

Ano, od niekoho si to chytila. Chory nemusi byt, moze byt bacilonosic.

autor
17. aug 2023

@viestta zda sa mi to divne. Lebo nikto iny z rodiny to nechytil, iba ja. A uz druhykrat

viestta
17. aug 2023

alebo mas slabsiu imunitu ako ostatni... Z klimy to isto nebude

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. aug 2023

@sella38 co mu potom zabralo? Ja som antibiotika nebrala velmi dlhe roky a teda som prekvapena ze sa to vratilo

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
17. aug 2023

Kúp si doritricin ja som hakliva na hrdlo a vždy mi pomôže.Mozes byť oslabená po ATB a staci aj klíma, keď potom vyjdes von kde je 32 st.
Ja som bola minule v Lidli v letných šatách na ramienka a dlhšie som vyberala syry, jogurty a normálne ma potom rameno bolelo celý večer veľmi to tam majú silno pustene.Ja, keď nemusím klímu nepúšťam v aute

autor
17. aug 2023

@luccija doritricin mo absolutne nezaberal

autor
17. aug 2023

@sella38 ako dlhodobo? A co bola pricina?

domka222
17. aug 2023

Prečítaj si niečo o letnej angíne

akje
17. aug 2023

@autorka ved aj jemu to zabralo.. na mesiac 😄 a o mesiac cely rok stale dokola. Ako myslis. Ty vies lepsie ;)

autor
17. aug 2023

@akje nevidim riesenie brat antibiotika dokola
Pytam sa vazne tak ak nemas co k teme povedat tak radsej sa nevyjadruj

akje
17. aug 2023

@autorka

Mila autorka. Ja sa vyjadrujem iba k teme.

Pisala som ti, ako bral znamy dokola antibiotika, lebo doktorka urobila chybu. Ze prve antibiotika anginu neznicili a opakovane sa mu vracali. Vytiesila to az zmena antibiotik.

Ty pises, ze sa ti angina opat vratila.

A tak som ta odkazala na doktorku, ci nemas podobny problem.

Tvoja vec, tvoje rozjodnutie, tvoje zdravie.

Komu niet rady, tomu niet pomoci. Uz ti nejdem pisat.

A ak si myslis, ze si najmudrejsia, nevyjadruj sa uz ty ku mne.

dollyzv
17. aug 2023

Ja som mala v apríli tak zapálené hrdlo že som stratila hlas..poriesilo sa to s ATB, v júni zase,ale vylecila som len čajom a pastiklami. V júly som mala tak opuchnuté mandle že sa mi už skoro dotýkali, dostala som ATB prešlo..od začiatku augusta opäť, u dr mi spravila výter,nejaký druh streptokoka,že sa ho dá strašné ťažko zbaviť,ďalšie ATB z ktorých mi bolo nenormálne zle,následne zmena na penicilín,hrdlo už nebolí. Ale dôležitá vec ktorá sa pred tým nespravila a kvôli čomu sa mi to vratilo..dnes som bola na kontrolnom odbere či sa ho podarilo zbaviť alebo nie,do výsledku beriem ATB,žalúdok mám z tých nekonečných ATb už v prdeli,hoci beriem aj probiotiká,nakoľko ja som nebrala ATB asi dobrých 10 rokov.,od kedy krpec v decembri nastúpil do jaslí,som chorá skoro každý mesiac :/...ja tiež klimujem minimálne od kedy mám problémy s hrdlom,ale žiaľ niekedy sa nedá inak keď je v aute 40°C..a mamina má tak isto zapálené hrdlo už skoro mesiac,aj čo som čítala tu na koňovi dosť žien písalo že majú angínu ktorej sa nevedia zbaviť/vracia sa im
.ja len že nie si v Tom sama ;)

autor
17. aug 2023

@dollyzv dakujem za zdielanie skusenosti
No je to pliaga
Ja som brala penicilin 10 dni, cxa mesiac dozadu
Bolest hrdla sa mi vratila - neviem ci je to angina alebo lwn hrdlo. Jasne ze keby mi lekar nasadi tie iste antiniotika tak mi svieti kontrolka, zatial som u neho nebola
Mne minule stery nerobil. Uvidim rano zajtra ci pojdem k nemu alebo to risknem na samoliecbu ak ma bude hrdlo boliet menej

radka234098
21. aug 2023

Skúsili ste aj nejako podporiť imunitu aby silnejšie pracovala reps. aby sa naštartovala? Možno je potrebné vyskúšať nejaké výživové doplnky. Ja napríklad doma pravidelne beriem Wobecare Enzym a naozaj mi to dosť pomohlo v tomto