Príčina nevoľnosti? (100% nie tehotenstvo) !!!

bianka0207
11. feb 2019

Už dlhší čas mi býva na zvracanie v ranných hodinách po prebudení. Iba ráno, cca 1h, 1,5 hod. od prebudenia ( niekedy aj 2 hodiny). Trvá to už veľmi dlho. V lete pravidelne každé ráno, potom to prestalo. A od januára sa mi nevoľnosť vrátila. Napína ma až tak, že sa nemôžem ani napiť, ani si umyť zuby... Pred tým som vstávala 20 minút pred odchodom do práce. Teraz si musím nastaviť budík o hodinu skôr, a stále čakám kým ma to trochu prejde aby som sa mohla aspoň napiť a umyť si zuby. 100% nie som tehotná!! Je to potvrdené.
Bola som aj u lekára, robili mi kompletné vyšetrenia, ale všetko v norme. Vzorka moči a krvi tiež OK. Takže sa nič nezistilo. Je zaujímavé, že cez deň nič, iba ráno. Tým pádom lekár tipoval, že by to mohlo byť niečo psychické. Lenže môj osobný život je úplne v poriadku, nemám problémy v rodine, ani v partnerstve, ani v práci. Je síce pravda, že sa mi veľa krát do práce nechce, ale to je normálne :D Takže môj život je úplne v poriadku, som šťastná. Čiže psychické príčiny tiež škrtám z listiny.

Už fakt neviem čo s tým, nemáte niekto podobnú skúsenosť? Poraďte mi prosím, už to znášam veľmi ťažko, už proste nevládzem..

dominika6
11. feb 2019

@bianka0207 ja mám presne toto isté už asi rok a akurát idem na gastro,tak uvidím ako dopadnem

lucmirka124
11. feb 2019

Ja mam tiez taketo problemy su to u mna obdobia kedy to trva aj 2 mesiace. Momentalne rano co rano mi je navracanie, ale u mna su to stavy z vycerpania organizmu, nikdy mi nato nic dako nepomohlo, len to snazit sa zvladnut.
@bianka0207

mimka16
11. feb 2019

Mala som to isté, no občas aj cez deň.. U mňa išlo o to ze mi strašne rýchlo klesal cukor, nemám cukrovku ani nič iné.. Doktorka mi nariadila aby som nebyvala dlhšie ako max 2 hodiny bez jedla, musím sa najesť aj pred spaním, nemôžem ísť prosto spať hladná, ráno mi pomáhali piškóty(alebo suchý rožok) pri posteli, hneď ako som sa zobudila som musela dostať dačo do seba.. Časom si telo zvyklo, hlavne keď som to pravidlo 2 hodín dodržiavala cez deň, chvíľu to potrvá kým si organizmus zvykne ale potom ti bude fajn.. Teraz je to už úplne ok a s psychikou to nemalo nič spoločné. Tak držím palce,snad som aspoň trošku pomohla.

pininka
11. feb 2019

Aj mne hlavne doobeda je takto zle a tiež si myslím že je to cukor, lebo keď mi robili záťažových test tak som mala ráno cukor 2. Ale nezvraciam. Mojej tete takto zistili rerlux. Tiež jej robilo mnoho veci zle a hlavne ráno zvracala.

deti95060810
11. feb 2019

ja by som tu psych. stránku až tak neškrtala... Depresie majú predsa aj ľudia, ktorí majú súkromný život Ok...

milus777
12. feb 2019

Tlak si si merala hned po zobudeni. Moze ti klesnut velmi nizko a preto ti je na zvracanie....

luvamol
8. mar 2019

Hormonalna nerovnovaha, kolisavy tlak krvi, kolisanie cukru, tachykardia, nerovnovaha v strednom uchu - krystaliky, neurologicky problem, krcna chrbtica, stres - depresia, ?

maja76k
29. apr 2021

@bianka0207 Ahoj, rada by som sa spýtala, či si už niečo zistila ohľadom svojej nevoľnosti. Mám veľmi podobné problémy so svojou 10 ročnou dcérou. Chodíme po všetkých vyšetreniach a zatiaľ sa jej nič nepotvrdilo. Neviem čoho by som sa mala ešte chytiť. Ďakujem za ochotu pomôcť 🙂

maja76k
29. apr 2021

@mimka16 Ahoj, reagujem na tvoj prispevok z roku 2019. Hladam nejaké rady ohladom podobného problému. Práve behám po doktoroch s mojou 10 ročnou dcérou, ktorá má problém s nevoľnosťou. Hlavne ráno keď sa prebudí, ale býva to niekedy aj cez deň. Je veľmi chudučká a nejako sa jej nedarí pribrať. Prosím ťa akými testami si zistila, že ti rýchlo klesá cukor? Už ani neviem, čo mám od doktorky žiadať. Vopred ďakujem za každú radu 🙂

lindusss2016
28. sep 2021

@maja76k ahoj, ako ste dopadli? Zistilo sa nieco?

maja76k
30. sep 2021

@lindusss2016 ahoj, výsledky vyšetrení má dcéra v poriadku. Sme na mŕtvom bode, povedali nám, že to môže byť spôsobené aj spustením hormonálnych zmien v dospievaní.

lindusss2016
30. sep 2021

@maja76k a stale to pretrvava?

maja76k
1. okt 2021

@lindusss2016 áno. Už som ju zobrala aj bylinkárke a tá povedala, že má slabý žalúdok a keďže je aj trémistka tak potom jej stačí už len predstava, že ju niečo nové čaká a už jej je na vracanie. Vraj treba posilniť žalúdok a ono sa to upraví. Dala jej bylinkové kvapky jedny na ráno proti stresu a druhé na večer na posilnenie žalúdka. Môžem povedať, že sa to o niečo zlepšilo, ale to je taká dlhodobejšia kúra, takže uvidím koncom roka.

lindusss2016
1. okt 2021

@maja76k tak drzim palce

maja76k
4. okt 2021

@lindusss2016 ďakujem 🙂

ninulienka12
29. okt 2021

@mimka16 aj ja to mávam a mám pocit že je to tiež preto lebo keď asi 2 hodiny nejem tak ma až akoby z vnútra pálili telo a ráno mi je tiež zle dokym sa nenajem a potom je to už fajn

kvetinka75
29. okt 2021

mne sa to stávalo pri max. vyčerpaní alebo keď som mala seknutý stavec na krčnej chrbtici. Nič ma nebolelo ale každé ráno pred odchodom z domu som sa musela ,,vygrcať,, a potom už bolo celkom dobre. Každé ráno ma napínalo.