Priberanie z hormonálnej nerovnováhy.

leea111
12. feb 2020

Ahojte žienky , prosím vás o radu ! V poslednej dobe som dosť pribrala hlavne v bokoch a stehnách a na zadku , urobila sa mi celulitída , začala som mat chĺpky na brade , robí sa mi hlavne okolo brady škaredé akné ! Potim sa a iné ! Viem Google nie je doktor ale keď ti moji má poslednú dobu len tak odvrhnu že čo od nich chcem keď idem s nejakým problémom . Ale čokoľvek má trápi a trosku si o tom postudujem vždy mi vyplynie a nájde že je to hormonálna nerovnováha. Prosím vás ako presvedčiť gynekologickú aby mi urobila testy komplet na všetky hormony ... aby som vedela že to nie sú len moje dohady , lebo som počula že to odmietajú pokial nie je vážny problem . A ak ste nieco podobne mali alebo mate ako ste to riešili akou cestou . Uprednostňujem prírodu ale ak aj inak nepojde tak krátkodobo nejaký liek by som skúsila . Dakujem za kazdu radu .

giuli
12. feb 2020

Odbery ti moze spravit aj obv.lekarka...podla mna by to mohla byt nedostatocna činnosť stitnej zlazy

baska_nice
12. feb 2020

@leea111 aj ja si myslim, ze to mozes riesit s obvodnym doktorom. nemusi to byt gynekologicky problem ale fakt mozno stitna zlaza ako napisala giuli

77kacena
12. feb 2020

na vaše vyžiadanie by testy spraviť mal či gynekológ či obvodný a až keď budete vedieť z čoho to je viete riešiť aj prírodne, na hormonálnu nerovnováhu viem odporučiť ženský čaj a bylinné vložky ale to fakt až v tedy keď budete vedieť z čoho to je

felicitab
12. feb 2020

Ja som riešila problém s hormónmi, nepravidelným cyklom a tiež priberaním. Ale teda nestretla som sa s tým, že by mali lekári problém s testami. Gynekológ mi automaticky urobil hormonálny profil, keď som prišla s tým, že mám nepravidelný cyklus. Obvodný tiež, spomenula som mu výsledky z gynekológie a tiež neustále narastanie hmotnosti a testy na funkčnosť štítnej žľazy urobil automaticky. U mňa to bolo nadlho. Problémy som začala mať počas užívania HAK a zhruba dva roky po ukončení užívania. Pribrala som dosť a kilá idú dolu len pomaly.

midka
12. feb 2020

cyklus mas pravidelny?....ak nepravidelny,, moze to byt dovod na tesovanie,,, to, ze si pribrala,,, extra dovod nie je...

fkata
12. feb 2020

Obvodný vie urobiť aj komplet krvné testy, príp. odporučiť vyšetrenie u endokrinológa.
Môže to byť PCO, štítna žľaza, hocičo.

leea111
autor
12. feb 2020

@midka no okrem toho priberanie sú aj iné príznaky .... preto to riešim . A začala som cvicit tak uvidim , ale ide o to že priberám do zadku a stehien a dnes keď som si snazila vyhľadať cvikyy na tuto partiu hneď mi tam naskočilo že priberanie v týchto partiách majú na svedomí hormony . Tak som si zratala 1+1 aj s tým ostatným čo má trapi ako chĺpky na brade a krku . Akné potenie a podobne . A prinútilo má začať pátrať po príčine . Štítnu zlatu som mala pred rokmi liecenu ale chodím pravidelne kazdy rok na prekontrolovanie a tam mi vždy doktorka povie že je vsetko v poriadku .